Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: 92 FS mi? Cougar 8000f mi?
Stoeger Cougar 8000 F
Beretta 92 FS
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 FS mi? Stoeger Cougar 8000 F mi?
C45 demiş ki:Alüminyum boyanır ancak boyandımı üzerinde sertliğini korumasını sağlayan madde kazındığından artık iflah etmiyormuş.
Bu doğru bir yaklaşımdır. Alüminyum gövdelerin son yüzey sertliği yapılan eloksel ile verilir. Bu işlem esnasında malzemenin bir kısmı kaybedilir ve yüzeyde sert bir tabaka oluşur. Eğer bu tabaka kaldırılırak mükerrer eloksel kaplama yapılırsa, tekrar gerekli sertlikte bir yüzey elde edilir, ancak özellikle tabancalarda silahın toleranslarında gevşeme oluşur. Ancak çok kaliteli ve düzgün yapılmış nikelin üzerine yapılacak sert krom kaplama, hem silahın toleransları çok bozulmadan boyanmasını sağlayacak, hem de oldukça tatminkar bir dayanım sağlayacaktır. Tabii ne olursa olsun en güzeli silahın gövdesinin sert fabrika elokseli ile kalması.

Alıntı

Teşekkür ederim Sayın lupus.

Sayın melihaga bişey olmaz diyince bu konuya girmek durumunda kalmıştım sizinde aydınlatmanız iyi oldu.

Bu arada Sayın melihaga'nın dediği doğruysa Sayın lupus tanışmak başka baharamı kalıyorSmile

Alıntı

C45 demiş ki:Bu arada Sayın melihaga'nın dediği doğruysa Sayın lupus tanışmak başka baharamı kalıyorSmile
Siz Ağamıza bakmayın, onun sandığından daha sık olarak İzmir ' e gidip geliyorum...Her ziyaretimde de elimden geldiği kadar Hisar Camii ' nin oralara uğramaya çalışıyorum. Sabah erken gelirsem mutlaka boyozlu bir kahvaltı yapmayı da ihmal etmiyorum. Nasip olursa bir gün birlikte yaparız...Cool

Alıntı

Çok sevinirim üstadım da iletişimi nasıl kurarız onu bilemiyorum artıkSmile

Alıntı

C45 demiş ki:Bu arada Sayın lupus beni kırmaz ve izmire geldiğinde en azından bir yemeğimi yerse mutlaka size haber veririmSmile

Ozaman sizden çekeceği olur heralde Smile Smile Smile

İşte o zaman forum yeni bir üstad arayışına girmeye başlar...Big Grin

Alıntı

melihaga demiş ki:
C45 demiş ki:Bu arada Sayın lupus beni kırmaz ve izmire geldiğinde en azından bir yemeğimi yerse mutlaka size haber veririmSmile

Ozaman sizden çekeceği olur heralde Smile Smile Smile

İşte o zaman forum yeni bir üstad arayışına girmeye başlar...Big Grin

SmileSmileSmile Daha neler agamSmile

Valla ultimatomu çektiniz bakalım nolacakSmile

Alıntı

Sn.C45, kafanızdaki soruların bir kısmına cevap olabileceğini düşündüğüm bir link;

Ve bu arkadaşın silah kullanma şekli, Cool ;

Alıntı

Sayın Üstadlarımın Berettalar hakkındaki yorumlarını ibretle okudum.
Özellikle Sayın Lupus Üstadımın boya-badana gerektirmemesi konusunda yorumu da dikkatimi çekti.
Acizane ben de 17 yıllık bir 92FS sahibi ve kullanıcısı olarak yorumlarımı belirtmek isterim.
Üstte taşınmamış, kasadan poligona kutusunda gidip geldiği için 17 yıldır boya badana gerektirmedi ama baca temizliğini hiç ihmal etmedim. Dolayısıyla hala çok temiz bir durumda. Kaç mermi yaktığımı yazmayacağım, zira bir keresinde bir dostum 17 çarpı 200 mermi yakmış olabilirsin en çok gibi komik bir yorum yaptı ama ben çook çook olduğunu söyleyebilirim. Hiç ama hiç bir mekanik sorun yaşamadım. Poligon için sert olan tetiğine rağmen hedefteki dağılım çapı çok dar. Tabancalarda siyah tercihim poligonda SS veya Kromun parlama yapıp gez arpacık yanılgısına sebep olabilir endişesindendir.
Zaten dikkat ederseniz bir iki marka dışındaki tüm two tone silahların gövdesi beyaz, sürgüsü ise siyah yapılmaktadır.
Dolayısıyla, benim tercihim tabancada tümü siyah ve kabzası ahşap olanıdır.
Cougar mı, 92 mi, sorusuna gelince har ikisi de gizli taşınmayacak kadar kalın ve kaba, ama o denli de güvenilir silahlardır. Cougarın döner namlusu kilit sisteminde bir avantaj gibi görünse de uzun namlusu ve dengeli gövdesiyle, 92 ler savaş ve ağır hizmet görmüş , Rahmetli Muzaffer Bükülmez Hocamın dediği gibi rüştünü ispat etmiş bir silahtır.
Saygılarımla.
Osman

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.C45, kafanızdaki soruların bir kısmına cevap olabileceğini düşündüğüm bir link;

Ve bu arkadaşın silah kullanma şekli, Cool ;

Sayın lupus üstadım bu linkleri açamadım malesef youtubeda sorun var herhalde yineSmile

Alıntı

ORTAÇ demiş ki:Sayın Üstadlarımın Berettalar hakkındaki yorumlarını ibretle okudum.
Özellikle Sayın Lupus Üstadımın boya-badana gerektirmemesi konusunda yorumu da dikkatimi çekti.
Acizane ben de 17 yıllık bir 92FS sahibi ve kullanıcısı olarak yorumlarımı belirtmek isterim.
Üstte taşınmamış, kasadan poligona kutusunda gidip geldiği için 17 yıldır boya badana gerektirmedi ama baca temizliğini hiç ihmal etmedim. Dolayısıyla hala çok temiz bir durumda. Kaç mermi yaktığımı yazmayacağım, zira bir keresinde bir dostum 17 çarpı 200 mermi yakmış olabilirsin en çok gibi komik bir yorum yaptı ama ben çook çook olduğunu söyleyebilirim. Hiç ama hiç bir mekanik sorun yaşamadım. Poligon için sert olan tetiğine rağmen hedefteki dağılım çapı çok dar. Tabancalarda siyah tercihim poligonda SS veya Kromun parlama yapıp gez arpacık yanılgısına sebep olabilir endişesindendir.
Zaten dikkat ederseniz bir iki marka dışındaki tüm two tone silahların gövdesi beyaz, sürgüsü ise siyah yapılmaktadır.
Dolayısıyla, benim tercihim tabancada tümü siyah ve kabzası ahşap olanıdır.
Cougar mı, 92 mi, sorusuna gelince har ikisi de gizli taşınmayacak kadar kalın ve kaba, ama o denli de güvenilir silahlardır. Cougarın döner namlusu kilit sisteminde bir avantaj gibi görünse de uzun namlusu ve dengeli gövdesiyle, 92 ler savaş ve ağır hizmet görmüş , Rahmetli Muzaffer Bükülmez Hocamın dediği gibi rüştünü ispat etmiş bir silahtır.
Saygılarımla.
Osman

Sayın Ortaç;
Benimde aklım 92fs ancak açıkçası tek korkum bu silahların servisi ve alüminyum gövdelerinde oluşabilecek bir probleme kimle muhattap olacağım.

Birde kararsız kaldığım tek konu 9*19 kalibremi yoksa 40 s&w kalibremi almalıyım, onda kararsızım, o yüzden açıkçası satın alma belgemde elimde olmasına rağmen gidip alamıyorumSmile

45 acp, 9*17 ve 7.65 çaplarında silahlarım zaten mevcut bunların arasında 9*17 olduğundan 9*19 kalibreye pek sıcak bakmıyorum hemen hemen aynı şey diye.

9*19 alacağıma 40 s&w kalibre mi alsam diye düşünüyorum.

Sayın Lupus ve Sayın Ortaç bu arada kusuruma bakmayın şehir dışındaydım mesajlara geç dönebildim... saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi