Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: 92 FS mi? Cougar 8000f mi?
Stoeger Cougar 8000 F
Beretta 92 FS
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 FS mi? Stoeger Cougar 8000 F mi?
Seyhan demiş ki:İlk önce 92 inox düşünmüştüm ama incelerken sürgü ve alt gövdenin ton farkı olması içime yatmadı. Açıkcası çok beğenmedim, bir 5906 gibi değil.

Sn Seyhan 5906 komple çelik olduğundan renk tonu farkı olmaz ama alt gövde aliminyum 5904'te ise renk farkı en az 92 inox kadar...

Alıntı

C45 demiş ki:Sayın ekeke bir önceki mesajımdada sormuştum ama yine sorayım, inox modeliyle renk farkının haricinde bir kalite farkımı var acaba?

Sn C45 üst kapak malzemesi farklı inox modelinde paslanmaz çelik kullanıldığı için cizilme, boya atma ve paslanma konusunda daha avantajlı, ve gövde de beyaz olduğu için çizilme ve ufak tefek vuruntuları göstermemesi açısından çok daha iyi...

Alıntı

Ayrıca bazı silahların kompakt modellerini tercih etsemde özellikle beretta 92 serisinde kasinlikle tam boy olanı tercih ederim...

Alıntı

melihaga demiş ki:Sn C45 üst kapak malzemesi farklı inox modelinde paslanmaz çelik kullanıldığı için cizilme, boya atma ve paslanma konusunda daha avantajlı, ve gövde de beyaz olduğu için çizilme ve ufak tefek vuruntuları göstermemesi açısından çok daha iyi...

Sayın melihaga siyah olanında üst kapağının paslanmaz çelik olması lazım tek farkı siyah diye daha çok çizilmesidir tahminim. Yani bu inox modeline özgü değildir heralde paslanmaz çelik olma durumuSmile

Bence çelik aynı çelik oldktan sonra siyah olanı daha makbul benim içinçünkü zaten üzerimde taşımayacağım bütün gün.Çoğu zaman kasada kalacak.

Birde merak ettiğimim bir konu var eğer bu silah arızalanırsa (Allah korusun uğraşamam çünkü) yurt dışınamı gönderecem ben bunu yada yurt dışındanmı parça tedarik edeceğim?

En çok beni endişelediren konuda alt gövdenin alüminyum olması bazı alümünyumlarda fabrika çıkışı hata olabileceği gibi duyumlar aldım.

Sitedede bunlara örnek bir fotoğraf var zaten tanfoglio alt gövde rayları 50 atımda dağatmış kendini.

Yani benim korkum aıkçası alüminyumolan alt gövdesi, sizce kırılırsa yada ezilirse zaten boyatılması söz konusu değilmiş alüminyumun peki değiştirilmesi mümkünmü yenisiyle?

Komple alüminyum alt gövde getirtebilirmiyim, değiştirebilirmiyim?

Alıntı

Sn C45,

Aslında çoğu zaman kasada kalacak...Ne gerek var bu endişelere, değil mi...Cool

Alıntı

Oda var aslında Sayın ekeke ancak ben silah sever ama kullanmayı poligon dışında sevmeyen biri olarak, silahın sadece kabzesini poligon dışında kullandığımdanSmile bunu düşünmek icap eiyor açıkçasıSmile

Silah savunma aracıdır ama kendimizi riske atmamak için sadece kabzası savunma aracı olarak kullanılırsa en sağlıklısıdırSmile

Alıntı

lupus demiş ki:Mennan ' da sıcak kumru ve dondurma ısmarlamayı kabul ederseniz neden olmasın...Big Grin

İnanmayın arkadaşlar ben kuzu sözü verdim ama üstad hala teşrif edecek bilmem kaç yıldır...Big Grin

Alıntı

C45 demiş ki:
melihaga demiş ki:Sn C45 üst kapak malzemesi farklı inox modelinde paslanmaz çelik kullanıldığı için cizilme, boya atma ve paslanma konusunda daha avantajlı, ve gövde de beyaz olduğu için çizilme ve ufak tefek vuruntuları göstermemesi açısından çok daha iyi...

Sayın melihaga siyah olanında üst kapağının paslanmaz çelik olması lazım tek farkı siyah diye daha çok çizilmesidir tahminim. Yani bu inox modeline özgü değildir heralde paslanmaz çelik olma durumuSmile

Bence çelik aynı çelik oldktan sonra siyah olanı daha makbul benim içinçünkü zaten üzerimde taşımayacağım bütün gün.Çoğu zaman kasada kalacak.

Birde merak ettiğimim bir konu var eğer bu silah arızalanırsa (Allah korusun uğraşamam çünkü) yurt dışınamı gönderecem ben bunu yada yurt dışındanmı parça tedarik edeceğim?

En çok beni endişelediren konuda alt gövdenin alüminyum olması bazı alümünyumlarda fabrika çıkışı hata olabileceği gibi duyumlar aldım.

Sitedede bunlara örnek bir fotoğraf var zaten tanfoglio alt gövde rayları 50 atımda dağatmış kendini.

Yani benim korkum aıkçası alüminyumolan alt gövdesi, sizce kırılırsa yada ezilirse zaten boyatılması söz konusu değilmiş alüminyumun peki değiştirilmesi mümkünmü yenisiyle?

Komple alüminyum alt gövde getirtebilirmiyim, değiştirebilirmiyim?

Sn C45 bildiğim kadarıyla farklı çelikler, paslanmaz çelikler boya tutmuyor diye diye biliyorum...

Ayrıca Beretta 92 serisi kült olmuş ve rüştünü ispatlamış bir silahtır ve yıllardır aliminyum gövdeyle üretilmiştir ve üretilmeye devam etmektedir, tüm dünyada yıllardır sivil ve polis-asker birliklerince kullanılmıştır ve hala da kullanılmaktadır, ayrıca SS.lerde aliminyum alaşım gövdedir ve hala dünyanın en iyi silahlarından biridir...

Ayrıca aliminyumun boyanmaması falan sözkonusu değildir, evet meneviş olmaz ama nikel kaplanabilir ve nikelin üzerine yine siyah yada beyaz krom kaplanabilir, tabi ehil bir ustanın yapması şartıyla...

Alıntı

melihaga demiş ki:
lupus demiş ki:Mennan ' da sıcak kumru ve dondurma ısmarlamayı kabul ederseniz neden olmasın...Big Grin

İnanmayın arkadaşlar ben kuzu sözü verdim ama üstad hala teşrif edecek bilmem kaç yıldır...Big Grin

Eyvah eyvah desenize biz Sayın lupus'u misafir edemeyeceğizSmile

Alıntı

melihaga demiş ki:Ayrıca aliminyumun boyanmaması falan sözkonusu değildir, evet meneviş olmaz ama nikel kaplanabilir ve nikelin üzerine yine siyah yada beyaz krom kaplanabilir, tabi ehil bir ustanın yapması şartıyla...

Sayın melihaga çoğu forumda ve silahçı arkadaşlardan duyduğum buydu ondan paylaştım sizlerle.

Alüminyum boyanır ancak boyandımı üzerinde sertliğini korumasını sağlayan madde kazındığından artık iflah etmiyormuş.

O bakımdan boyanmaması tavsiye ediliyor. Diye biliyorumSmile

Bu arada Sayın lupus beni kırmaz ve izmire geldiğinde en azından bir yemeğimi yerse mutlaka size haber veririmSmile

Ozaman sizden çekeceği olur heralde Smile Smile Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi