Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: 92 FS mi? Cougar 8000f mi?
Stoeger Cougar 8000 F
Beretta 92 FS
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 FS mi? Stoeger Cougar 8000 F mi?
Arkadaşlar hemen hemen karar verdim sayılır, ancak şimdi de bu ikisi arasında gidip gelmekteyim...Smile

Beretta, diyorum çünkü akla silah geldiğinde gözümde canlanan silah şeklidir,oldukça şık bir silah olduğu için bana göre.

Cougar diyorum, çünkü 50000 atım görmüş bir Cougar hala daha sorun çıkarmadan atım yapabiliyormuş.

Siz olsaydınız hangisini seçersiniz?

20000 ' de hemen hemen çoğu parça kıran Beretta' yı mı?

50000 ' de hala daha sorunsuz atış yapılabilecek olan Cougar ' ı mı?

Alıntı

C45 demiş ki:20000 de hemen hemen çoğu parça kıran beretta mı?

50000 de hala daha sorunsuz atış yapılabilecek couger mı?

İstatistik eğilim belirlemeye yardımcı örnekler olduğunu düşünmüyorum. Çoğu Couger sorunsuz 50 bini devirmediği gibi, arızasız 20 bini geçen F92 sayısı düşündüğünüzden yüksek olabilir.

Zaten silahla yılda kaç mermi yakabiliyoruz ki? En hızlı arkadaşlar için bile bu rakamlara ulaşmak 10 yılı bulur herhalde.

Bence her ikisi de makul mekanik güvenirlik seviyesinde silahlar. Seçiminizi diğer kriterlerinize göre yapmanızı tavsiye edebilirim.

Alıntı

Sn.C45, eskilerin '' Akıllı düşünürken deli dereyi geçermiş !'' diye bir lafı vardır...Bahse konu her iki silah da, aynen Sn.Harun Bey' in belirttiği gibi her türlü mekanik güvenilirlik ve dayanım ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilecek olan silahlardır. İki tercih arasında karar verirken de aynen Sn.Harun Bey ' in belirttiği gibi, bir an önce hangisinin el yapınıza, kullanım tarzınıza ve zevkinize daha uygun olduğu gibi konulara yönelip, MKEK ' deki hesaplı Beretta seçenekleri tükenmeden tercihinizi yaparsanız, akıllı ama seçenekleri kısıtlanmış düşünen adam pozisyonuna düşmezsiniz. Merak etmeyin, her iki seçenekte de derede boğulma ihtimaliniz sandığınızdan da az...

Alıntı

lupus demiş ki:... MKEK ' deki hesaplı Beretta seçenekleri tükenmeden tercihinizi yaparsanız...

Sn lupus oyunu vermiş gibi duruyor. Big Grin

Alıntı

harun demiş ki:
lupus demiş ki:... MKEK ' deki hesaplı Beretta seçenekleri tükenmeden tercihinizi yaparsanız...

Sn lupus oyunu vermiş gibi duruyor. Big Grin
Harun Bey, özellikle de MKEK ' de bu fiyata, istisnalar harcinde Beretta 92 ' nin yıllarca boya badana sorunu bile çıkarmayacak Inox seçeneği varken, ortada seçenek veya düşünecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Tabii bu söylediklerim, silahın kişisel özellik ve kullanım tarzına uygun olması durumunda geçerli...Sonuçta ateşleme ve emniyet sistem konusunda karar verilmiş, gövdenin alüminyum alaşım olabileceği konusunda da karar verilmiş. Bu durumda en önemli konu hangisinin kabza ve tetik erişim mesafelerinin ele daha uyumlu olduğu ve silahın boyutlarıdır.

Alıntı

Smile Haklısınız Sayın lupus, ben ayın 15ine kadar bu kararsızlıkla boğuşurken, silahlar MKEK' de tükenmiş olacağından, bana fazla seçenek kalmayacak zaten...Smile Birini alıp elime, aklıma uyuyorsa alacağım bu gidişle...Smile

Keşke Ankara ' da ikamet ediyor olsaydım, koşa koşa gider her gün orda ne alsam diye bakardım...Smile

İzmir' de tek yapılabilecek etkinlik silahlar hakkında konuşabileceğimiz elit bir foruma üye olmak malesefSmile

Alıntı

Sayın lupus sayenizde bende karar verdimSmile

Son silahım Beretta 92fs olacak eğer ayın 15inde tükenmiş olmazsa. Ama ben siyah severim silahı ondan inox almam diye düşünüyorum.
Yinede gidince bahtımıza ne kalırsa onu alıcaz gibi bir his var içimde inox kalmışsa inox,yok bunlarda kalmamışsa elimiz boş dönmeyelim diye couger yada bernardelli arasında seçim yapacağım.

Alıntı

C45 demiş ki:Keşke Ankara ' da ikamet ediyor olsaydım, koşa koşa gider her gün orda ne alsam diye bakardım...Smile
Aslında bakmak da yetmez, silahları bir kaç kez farklı zamanlarda ele alıp, hatta mümkünse atış yapıp, hatta mümkünse farklı farklı silahlarla yan yana atış yaparak denemek en sağlıklı yöntemdir.
C45 demiş ki:İzmir' de tek yapılabilecek etkinlik silahlar hakkında konuşabileceğimiz elit bir foruma üye olmak malesefSmile
İzmir ' de Hisar Camii etrafında ve bedesten de çalışan esnaf, özellikle de bir iki tanesi, Türkiye ' de bu konuda rastlayabileceğiniz en efendi ve ölçülü silahçılardandır. Eğer boş zamanlarınızda buraları ziyaret ederseniz, sizin de elinize aldığınız silahlara dikkatli ve titiz davranmanız durumunda, en azından ellerindeki silahları size seve seve gösterip, baktıracaklarından emin olabilirsiniz...
C45 demiş ki:Sayın lupus sayenizde bende karar verdimSmile

Son silahım Beretta 92fs olacak eğer ayın 15inde tükenmiş olmazsa. Ama ben siyah severim, silahı ondan inox almam diye düşünüyorum.
Yine de gidince bahtımıza ne kalırsa onu alıcaz gibi bir his var içimde, inox kalmışsa inox,yok bunlarda kalmamışsa elimiz boş dönmeyelim diye Cougar yada Bernardelli arasında seçim yapacağım.
Alüminyum alaşım gövdeli bir tercih için, özellikle de Türkiye şartlarında, imkan varken Inox modelden şaşmayın derim.

Alıntı

Siz tanıyormusunuz bizim buradaki esnaf arkadaşları.Deseniz ya çok ortak dostumuz var bu gidişle.

Zaten onların çoğu dostumdur sık sk gidip bakarım ellerinde neler bulunduğuna.

Daha önceki bir silahımı Tahsin beyi tanırsanız ondan almıştım zaten.

Aslına bakarsanız ellerinde çok güzel browninglerde vardı aklım onlardada kaldı ama benim satın alma belgeme mke den diye yazıldığından ordan alamıyorum.

Birde sıfır almak istediğimden kafam bukadar çok karıştı açıkçası.

Yardımlaınız için çok teşekkür ederim. Sayın lupus sizinle forum üzinden bile tanışmak benim için zevkti, inşallah birgün aynı ortamda tanışma fırsatıda buluruz.

Alıntı

C45 demiş ki:Daha önceki bir silahımı, Tahsin Bey'i tanırsanız ondan almıştım zaten.]
Daha önce de dükkanına uğramış olmakla birlikte Tahsin Bey ' ile sevgili dostum Sn.parabellum ' a bir Walther P88 Compact aldığımızda tanışmış ve alış veriş yapmıştık. Bize orijinal kahverengi karton kutusu, yedek şarjörü, evrakları dahil olmak üzere, neredeyse sıfır denilebilecek tabancayı, Ankara ve İstanbul'daki çakalların hayatta teleffuz etmeyecekleri insan fiyatından vermişti...
C45 demiş ki:Aslına bakarsanız ellerinde çok güzel Browningler de vardı...

Şu anda o Browning MKIII ' lerden iki tanesi, birisi çok yakınımız olmak üzere, iki ayrı tanıdığımızda...Cool
C45 demiş ki:Yardımlaınız için çok teşekkür ederim. Sayın lupus sizinle forum üzinden bile tanışmak benim için zevkti, inşallah birgün aynı ortamda tanışma fırsatıda buluruz.
Mennan ' da sıcak kumru ve dondurma ısmarlamayı kabul ederseniz neden olmasın...Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi