Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP Kabze Kapağı Denemesi
Sn. Alpago, renk ve fiziki uyumu mükemmel gözüküyor. Ele oturması nasıl? Bu konudaki düşüncelerinizi de paylaşır mısınız.

Yoksa sektör mü değiştiriyorsunuz. Emeğinize sağlık.

Alıntı

Sn. FARSEZ,
Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Kabze kapakları üzerinde orjinal kapakta olduğu gibi destek çıkıntıları olmadığı için tabancayı istediğiniz şekilde kavrayabiliyorsunuz. Ayrıca sıkı tutuşta parmaklarınızda ve avuç içinizde batma meydana gelmiyor. Kabze etrafı inceldiği için eliniz kabzeyi daha fazla sarıyor bu da tabanca üzerindeki hakimiyetinizi bir miktar daha arttırıyor. Ayrıca ahşap elinize plastikten daha doğal bir tutuş hissi veriyor.

Sektör değiştirme beni çok çok aşıyor. G3 MP 5 elimize yapışmış, çıkmak bilmiyor Smile.

Saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar, sipariş üzerine yaptırdığım kabze konusunda görüşlerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum. (ceviz ağacı)
Tabi ki Sayın Alpago'nunkiler kadar güzel değiller Sad

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sn. unforgiven,
Kabze kapaklarınız hayırlı olsun. Sanırım ahşabı ham hali ile bıraktırdınız renklendirme vb. işlem yaptırmadınız. Bildiğim kadarıyla ceviz ağacının ahşabı farklı şekillerde olabiliyor ; özellikle kök ceviz diye tabir edilen ahşabın içindeki damarların verdiği desen sade haliyle bile çok cezbedici duruyor.
Sanırım sizin kabze kapakları biraz meşhur "sarı kundak" efsanesinin etkisinde kalmış Smile.Sonuçta kabze kapakları tabancanın kendine has kabze yapısına ve işlerliğine mani değilse, gözünüze, gönlünüze, elinize hitap ediyorsa sizin için en güzeli odur. Silah sizde oldukça ve istediğinizi tarif ettiğinizde bunu anlayıp ona göre ahşaba şekil verebilen, halden anlar, İşbilir bir ustanız oldukça problem yok. İyi günlerde zevkle kullanmanız dileğiyle..
Saygılar.

Alıntı

Sn. unforgiven,

Kabza kapaklarınız hayırlı olsun. Yakın plan bir kaç resim olursa daha iyi görebiliriz. Bir de yapan usta tanıdık mı?

Selamlar

Alıntı

alpago demiş ki:[Resim: Grnt021-2.jpg]

[Resim: Grnt023-1.jpg]

Kelimenin tam anlamıyla harika, checkered da olsa mükemmelliği yakalamış bir kabza benim gözümde.
Elinize sağlık.

Alıntı

alpago demiş ki:Sn. Hakan,
Sizin gibi bu konuda en üst seviyedeki, hayranı olduğum ve ilgi ile takip ettiğim bir üstadımdan övgü almak beni çok memnun etti. Çok teşekkür ederim.

Kapakların arka kısmını ;silahın üstünden pencere ve sırt kısmındaki ölçüleri alarak, kıl testere ile yan ve dik hatlarını kestim, Bu kısmlardaki ufak eğimli kısımları zımpara ile düzelttim. Kapakların enine olan kesimleri kıl testere yanaşmadığı için el motorunun üstüne taktığım ufak bir daire testere ile açtım.( sarı çerçeveli kısımlar )

İçeriye doğru eğimli girinti olması gereken kısımları (mavi çerçeveli kısımlar ) El motorunun silindir şeklinde olan minik zımparası ile aşındırdım.

Vida kısımlarını yine el motorunun bunun için hazırlanmış aparatı ile açtım, Bu kısım yüksek kalan hattın içinde kaldığı için yeteri kadar dikey inme mesafesi verdi.
Çerçeveler silahı kavradıktan sonra, Yaklaşık 5 saat kadar yavaş ve ince ince üst kısmı zımparalayıp kapakları elimden geldiğince incelttim.
(Kapakların iç kısmında renklendirme çalışması yaptım fakat uygun durmadığı için zımpara ve sökücü ile yeniden sildim.)
[Resim: Grnt0062-1.jpg]

Iltifatlariniz icin tesekkürler üstadim...ve ayrica böyle detayli bilgi/ fotografli cevabiniz icinde ayrica tesekkür'ü bir borc bilirim. TR den henüz döndügüm icin daha önce cevaplayamadim kusuruma bakmayin lütfen.

Dogru yönde ilerlediginiz en azindan benim acimdan cok acik görülüyor. Yapim asamasinda uyguladiginiz islemler benim yaptiklarim ile cok benzesiyorlar...tebrikler Smile

Calismalarinizin diger örneklerini yakin zamanda görme dilekleri ile..

Saygilar.

Alıntı

Sayın alpago kabze kapaklarının siparişini nerden verdiniz acaba?

Alıntı

Sayın alpago hangi marka el motoru kullandığınızı, hangi ağaç kullandığı ve nasıl parlattığınız paylaşırsanız beni çok mutlu edersiniz.
Saygılarımla..

Alıntı

Sn. alpertunga,

Öncelikle cevap vermekte geciktiğim için özür dilerim. İşlemi yaparken Dremel marka el motoru kullanmıştım, ağaç olarak evde ceryan yapınca kapılar kapanmasın diye babamın çok önceden kesip kullandığı takozları kullandım. Ama ağaç nedir derseniz tam net olarak bilmemekle birlikte ceviz olduğunu tahmin ediyorum. Renklendirmeyi de yine evde lambiri için alınıp artan pinoteksli vernik ile yapmıştım.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi