Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smith Wesson 629 Light Hunter mı, 686 6 inç Classic mi ?
Bana göre, revolver serüvenine 686 ile başlamak daha mantıklı görünüyor. Silahın kendisi daha ucuz, mermisi daha ucuz, çeşitli ve kolay bulunabilir; silah daha kontrol edilebilir nitelikte. Bence .44 mag bir revolver, benzeri silahlarda yeterince deneyim sahibi olduktan sonra edinilmesi uygun bir silah. Sn melihağa, toplularda hayli yol katettiği için .44, .50, 12.7x99, 12.7x102 vs pek fark etmeyebilir tabii... Smile

Alıntı

harun demiş ki:Sn melihağa, toplularda hayli yol katettiği için .44, .50, 12.7x99, 12.7x102 vs pek fark etmeyebilir tabii... Smile
[Resim: 50bmgrevolvercompound.png]
gibi, degil mi Sn. Harun? Big Grin

Kesinlikle, ilk ve hatta tek revolver tercihi, bence ulkemizde .38 veya .357 olmali, hem lojistik hem de teknik acidan daha mantikli.

Sn. Melihaga, .44maglari daha once 85 centten satan zihniyet, nasil bir anda fiyati 1.70 dolara cekebiliyor aklim almiyor.. Daha dogrusu dinamikleri biliyorum, ama icim elvermiyor inanmaya...

Saygilarimla...

Alıntı

Sn Harun ve Sn Barış, kesinlikle haklısınız o yüzden direk .44 tavsiye etmedim, bence rewolver başlangıç ve taşıma kalibresi .357'dir, ancak işin içine av ve atış keyfi girince o zaman .44 mag, ve fantezi kalibresi (bu arada artık fantezi yaşama seviyesine geldik) SW 500 dür.

Ama başlangıç seviyesi için .38/.357 kesinlikle tavsiye edeceğim kalibredir...

Alıntı

Ancak PC çıkışlı bir 629 MKEK'na birdaha gelir mi gelirse ne zaman ve ne fiyata gelir konusu kesinlikle meçhuldur, ancak temiz bir 686 ikinci elde de her zaman bulunabilir...

Alıntı

Çok değerli üstadlarım,

Öncelikle ilgilendiğiniz ve bu güzel bilgilerinizi benimle paylaştığınız, yol gösterdiğiniz için çok ama çok teşekkür ederim.

Çevremde herkeste şarjörlü silah var. Ben birazda farklı ve güçlü bir silahım olsun istedim. TSK personeliyim, güneydoğuda bir çatışmada yaralanıp Gazi oldum. Emekliye ayrıldım. TSK personeli olarak bir adet yerli ve bir adet ithal tabanca alma hakkımız var. Ben yerli hakkımı canik 55 olarak kullandım. Şimdi alacağım bu silah nasip olursa ömür boyu kalacak. onun için çok hassas bir karar vermek zorundayım. Bilgileriniz yeterince aydınlatıcı oldu, çok çok teşekkür ederim. Şuan hem büyük hem güçlü mühimmatı kolay temin edilebilecek, atış yaparken içimi buz edecek, arkadaşlar içinde biraz karizma yaptıracak bişey olsun istedim. Onun için smith wesson 629 llight hunter, ve smith wesson clasic 6 inç modellerinde kararsız kaldım. büyük ihtimallede 686 clasic 6 inç alıcam halada kararsızım.

Not: Emekli TSK mensubu olarak tabancalarımız için yıllık sadece 50 adet fişek veriliyor. Böyle güzel bir sitede böyle değerli üstadlarımızın olması büyük bir şans çok teşekkür ederim hepinize saygılar...

Alıntı

Sn. lastuzm,
Madem taşınabilir bir silahınız mevcut ve ikinci tercihi 6 veya 7 inç namlulu iki model arasından yapacaksınız, yeni silahı taşımak için almıyorsuz demektir. Şayet taşımak için alsaydınız 4 inç 686 önerirdim. Bu durumda benim nacizane tavsiyem az bir fiyat ve uzunluk farkıyla Performance Center kalitesi olacaktır. Sizinle aynı kararsızlığı geçen yıl sonunda dayım 4 inç 686, 6 inç 686 ve Light Hunter arasında kalarak yaşamıştı.O taşıma amaçlı tek silah olarak aldığından MKE Poligon görevlisi Uğur Hoca'yla beraber 4 inç 686 alması konunda baskı yaptık. Çünkü 6 inç 686'nın da 7 inç Light Hunter'ın da taşınabilirliği yok. E madem ikisini de taşımayacaksınız, olmuşken iyisi olsun. Mermi .357 de olsa .44 de olsa zaten 50 adet, o da bir şekilde bulunur nasıl olsa...

Alıntı

Sn. Vefasız,

çok teşekkür ederim, doğru söylüyorsunuz taşıma konusunda belde taşımayacağım, zaten şarjörlü silahım var. benim en çok tereddüt ettiğim 44 lük merminin ithal geliyor olması ve MKE de yerli üretimi olmaması. Hayırlısı olsun inşaALLAH doğru kararı veririm.

Siz değerli üstadlarımın konuyla ilgilenmesi ve yol göstermesi beni çok mutlu etti. Bu silahlarla ilgili hiç bir bilgim yokken sayenizde çok şey öğrendim. Canı gönülden teşekkür eder saygılar sunarım..

Alıntı

Sn. Lastuzm, oncelikle vatana ettiginiz jizmet icin tesekkur ediyorum. Allah razi olsun. Bu vatan sizin gibiler sayesinde ayakta duruyor.
Bildigim kadariyla Light Hunter bir S&W Performance Center silahidir. Yani silah satis ilanlarinda sikca gordgumuz "ozel yaim" sifati bu silah icin dogru olarak kullanilabilir. Smith genelde PC (Performance Center) fiyatlarini seri uretim silahlarindan cok daha yuksek fiyata satiyor. PC silahlar tek tek teknisyen kontrolunden geciyor, isabetliligi, namlusu ayarlaniyor vesaire. Kisacasi PC cok ayri bir sinif. Amiyane tabirle full + full denilebilir (cok araba ilani okuyorum budunlerde herhalde).
Hasbelkader ben de 357 Magnum caoinda ve 4 inch namlulu silahlara bakmanizi tavsiye ederim. 6 inch ise eger silahla av dusunuyorsaniz daha mantikli. Zaten 357 magnum'un en iyi balistik degerleri 6 inch ve yukarisinda goruluyor. 686 ise zaten guzel bir silah. Hatta "benim sahsi gorusum" Colt Python ile boy olcusebilecegi yonundedir. Stainless steel modeli alirsaniz zaten Python'in meshur boya avantaji da ortadan kalkmis olur.
En iyi secimi yapmaniz temennisiyle bir kez daha vatana hizmetinizden dolayi minnettarligimi belirtmek isterim.
Selam ve saygi ile,
9mm

Alıntı

Sn. lastuzm,
MKE kurumundan alacağınız silaha ek olarak, Eğer devir alma hakkınızı kullanmadıysanız bir adet yerli veya yabancı silah devir alabilirsiniz. "Temiz ve uygun fiyatlı ikinci el bir silah seçeneğini " de değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Saygılar.

Alıntı

Benim bildiğim, 3 silah hakkı veriliyor, ikisi MKE'den alınabiliyor, biri devir. MKE alımında yerli-yabancı ayrımı duymadım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi