Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smith Wesson 629 Light Hunter mı, 686 6 inç Classic mi ?
Merhaba değerli üstadlarım,

Ben güneydoğu gazisiyim, bir tane şarjörlü Canik 55' im var, bir tane de toplu tabanca almak istiyorum. Bu güzel sitede toplu tabancayla ilgili bayağı birşeyler öğrendim, fakat yine de fazla bilgi sahibi değilim.

Siz üstadlarımdan bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum, nasip olursa bu ay sonunda bir Smith Wesson toplu tabanca alacağım. MKE' de satışa hazır ithal tabancalar içinde, Smith Wesson 629 Light Hunter ve Smith Wesson 686 Classic 6 inç modelleri arasında kararsız kaldım. Ne mermileri hakkında, ne de başka durumlarıyla ilgili pek bir bilgim yok. Bu silahlarla ilgili mermi çapları, kullanılışı, mermi temin etme ve silahların özellikleri ile ilgili beni aydınlatırmısınız... Hayatımda elime toplu tabanca almadım, detaylı olarak beni bilgilendirir misiniz... Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Silaha olan tutkunluğumdan dolayı bir tane de toplu silah sahibi olmak istiyorum. Güçlü olsun, mermi sorunu olmasın, şık ve çekici bir silah olsun istiyorum. Bu amaçla almak istiyorum.

Alıntı

Merhabalar...

Öncelikle forum'a hoşgeldiniz.

Eğer satınalmak istediğiniz revolver'i ne amaçla kullanmak istediğinizi belirterek, açmış olduğunuz konu başlığı ve sorunuzdaki imla, dilbilgisi kurallarını düzeltirseniz, bu silahlar hakkında bilgi sahibi olan üstadlar sizi eğer sözkonusu bilgi halihazırda varsa sizi ilgili konuya yönlendirecek, yoksa mutlaka sorularınızı yanıtlayacaklardır.

Ama öncelikle, forum üyelerinin forum'da yüksek hassasiyet gösterdiğimiz kuralları okumuş olması ve uygulaması gerekiyor:
http://www.tabancatufek.com/forum2/forumdisplay.php?fid=22

http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2806

Alıntı

kusura bakmayın,

bir iki kelimede hızlı yazdığımdan dolayı yanlış yazdım, düzelttim başka bir sorun varmı acaba varsa düzelteyim.

Alıntı

Genel olarak bu faydalı olur:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2908

Alıntı

Teşekkür ederim. Sağolun.

Alıntı

Sn. lastuzm,
Öncelikle foruma hoş geldiniz. Sorunuzu bu iki tabancadan hangisini sizin yerinize seçmemizi istermişsiniz gibi değil de bu iki tabancanın kıyaslanması şeklinde sorsanız, daha anlamlı olurdu.
Ben bildiğim kararını yazıyım bilmediklerimi de üstadlardan gelecek olduğunu umduğum cevaplardan beraber öğrenelim.

686 .357 magnum fişek, 629 .44 mag fişek kullanır. 44magnum daha güçlüdür. Ama kanımca .357 magnum zaten yeterince güçlüdür.

Aşağıda 2. ve 3. sırada fişek kalınlıkları arasındaki farkı görebilirsiniz.
[Resim: 97271650du1.jpg]

686 6" , 629 ise 7,5" namlu uzunluğuna sahiptır 1,5" cep telefonumdaki çeviriciye göre 3,8 cm yapıyor.
629 light hunter farkettiğiniz gibi 686'dan hatrı sayılr bir miktar daha pahalıdır bunun sebebi "performance center" çıkışlı olmasıdır ki bu daha iyi malzeme kalitesi ve işçilik demektir.

Son olarak da .357 magnum fişeklerin .44 magnuma göre daha rahat bulunabileceğini söylüyebilirim.
Umarım yanlış bir bilgi vermemişimdir. Smile

Alıntı

Aslında olmuşken biraz daha güçlü ve kaliteli olması daha iyi,sonuçta fişek kapasiteside aynı.

Alıntı

Hoşbulduk,
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden ötürü. İnşaALLAH hangisi hayırlıysa o nasip olur.

Alıntı

Atis zevki olarak herkesin farkli tercihleri olabilir, ama genel olarak .357 mag ile daha cok sayida ve zevkli atis yapabilirsiniz. 44 magnum ile birkac toptan sonra bilekleriniz sizlayacak, elinizin ayasi agriyacak, devam etmek istemeyeceksiniz. Ama amac arada siraca cikartayim, poligonda atis yapilirken insanlar farketsinler gibi ise, ekstra parayi verip .44 mag alabilrisiniz.

Yine de .357 mag hem daha ucuz mermisi, hem gerektiginde rahat bulunabilen .38 special mermi (1.25tl/adet) de atabilmesi (.44magnum (1,70 $/adet) ile de .44 special atilabilir, ama bulmasi hayli zordur) avantaji ile bence one cikiyor..

Saygilarimla..

Alıntı

baris demiş ki:Yine de .357 mag hem daha ucuz mermisi, hem gerektiginde rahat bulunabilen .38 special mermi (1.25tl/adet) de atabilmesi (.44magnum (1,70 $/adet) ile de .44 special atilabilir, ama bulmasi hayli zordur) avantaji ile bence one cikiyor..

Sn Barış mermi fiyatları MKEK'in dengesizliği daha önceki parti .44 fişekler Sellier Bellot marka idi ve yanlış hatırlamıyorsam 0.85 cent idi...

Silahlara gelince silah olarak kıyaslayınca gerek PC çıkışlı olması gerek .44 kalibre oluşu 629 L.H.'i sınıf silahlar arasına sokuyor gerçekten kaliteli ve dört dörtlük diyebileceğimiz ve mükemmel atış zevki yaşatacak bir silahtır, fakat bunca özelliğine rağmen en iyi kılıfla bile belde taşınamaz.

686 6" ise Gümüşay'la kıyaslanamayacağı için MKEK'den alınabilecek tek toplu tabancadır, her ne kadar bazı parçalar hassas döküm olsa da yinede kalite konusunda gözünüz kapalı alabileceğiniz bir silahtır, kalite konusunda herhangi bir sıkıntı yaşatmayacaktır. Mermi konusunda ise hem .357 mag. hemde .38 special ve wadcutter mermi kullanılabildiği için aynı silahta çok güçlü ve nispeten zayıf hatta 9 mm den daha zayıf bir mühimmatı aynı anda hiçbir değişiklik yapmadan kullanabilmesi ciddi bir avantajdır, özellikle .38 mermiler namı diğer 9.65 MKEK fişekleri çok rahat bulunabilmektedir...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi