Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Desert Eagle .50 AE
[Resim: Grnt013-1.jpg]
[Resim: Grnt014.jpg]
[Resim: Grnt022.jpg]
[Resim: Grnt023.jpg]
[Resim: Grnt024.jpg]

Alıntı

neden bu desert 50 cal mermilerde gold dot yazıyor youtube da izlediğim videolardada öyle adam dolduruyo desertı gol dot falan bişeyler konuşup duruyo

Alıntı

'' Gold Dot '' tabiri, Speer firmasının ürettiği özel bir çekirdek tipi için kullandığı tanımdır. Bu çekirdekte, merkezi kurşun kütle ve bunun bakır gömleği özel bir metodla daha sıkı olarak birleştirilmiştir. Bu sayede de hedefle temas sağlandıktan sonra, yumuşak uçlu çekirdeklerin bir handikapı olan, zamanından önce açılmaya bağlı olarak metdana gelen yetersiz penetrasyon ve kütle kaybı önlenmektedir. Ayrıca çekirdeğin kontrollü olarak iki aşamada açılması sağlanarak, düşük hızlı mühimmatlarda derin bir yara boşluğu, yüksek hızlı mühimmatlarda da geniş bir yara boşluğu oluşması sağlanmaktadır.

Özetle '' Gold Dot '' tabiri, özel olarak dizayn edilmiş bir çekirdekle imal edilmiş mühimmatı tanımlamaktadır.

Alıntı

Desert Eagle sahipleri bu silahların bunca ağırlığına ve iriliğine rağmen taşıyorlarmı acaba ???

Alıntı

Sn. Sipahi Beyi,

1.900 gr lık bir kütle onu taşıma heveslisi her insanoğlunda zamanla bel fıtığı oluşumuna yol açacaktır.Ben silahı asla taşıma amaçlı almadım.Zaten Sn. LUPUS'ta bu konuda son olarak çok güzel bir yorum yaptı.İnanır mısınız her atışa gittiğimde yanıma bir kutu mühimmat alıyorum ve atış sonunda kutudan sadece dört adet eksikle geri dönüyorum.Yani 50 adet 9x19 mühimmat atmakla 4 adet .50 ae atmak benim için aynı.Çakma konusunda çok başarılı bir silah Smile Smile Ondan ötesi zaten yok.Polimer silahım dururken asla belime takıp sağlığımı tehlikeye atmam Smile

Saygılar

Alıntı

sayın lupus ilk bakışta 44 magnum ile fazla fark yok gibi mermi olarak yani 38 special ile 357 gibi yani

Alıntı

Alıntı: ilk bakışta 44 magnum ile fazla fark yok gibi mermi olarak yani 38 special ile 357 gibi yani

KENAN Bey, bu benzetme biraz kabaca olduğundan yanıltıcı olabiliyor.
SAAMI'nin söz konusu kalibreler için verdiği fişek yatak basınç değerleri aşağıdadır;

.38 Spl, 17.000 / 18.500 PSI
.357 magnum, 35.000 / 40.000 PSI
Görüldüğü üzere .38 Spl ve .357 arasında neredeyse iki katı fark vardır.

.44 magnum, 36.000 PSI
.50 AE, 35.000 PSI
Görüldüğü üzere bunların arasındaki fark o kadar afaki olmayıp, hatta .50 AE 'in basınç değerleri daha düşük sınırlardadır. .45 ACP silahlarda da bu böyledir. Yanan barutun miktarı ve özelliği, bunun ne kadar hacim içerisinde yandığı gibi faktörler, bu değerleri çok fazla etkilemektedir.

.50 AE, yaklaşık olarak 400 m/ sn çıkış hızı ve 1600 J lük enerji üretir.
.44 Magnumda ise kullanılan çekirdeğin ağırlığına göre farklı değerler elde edilmektedir. Örneğin düşük basınç aralıklarında çalışan 240 gr bir .44 magnumdan 360 m / sn hız ve 1000 J civarında enerji elde edlebilirken, özel olarak üretilmiş bir 360 gr .44 Magnumdan, 460 m / sn çıkış hızı ve 2000 J enerji elde edilebilmektedir.

Bir silahla atış yapılırken hissedilen tepme ile, bu silahın kullandığı mühimmatın balistik ve basınç özellikleri arasında her zaman direk bir ilişki olmayabilir, özellikle de mühimmatların şekli kişiyi çok fazla yanıltabilir. Özetlemek gerekirse, KENAN Bey elinizdeki 5'' Classic 629'un kıymetini bilin, DE gibi lüzumsuz masraf kapılarına hiç niyetlenmeyin.

Hürmetler.

Alıntı

fallout demiş ki:Sn. Sipahi Beyi,

1.900 gr lık bir kütle onu taşıma heveslisi her insanoğlunda zamanla bel fıtığı oluşumuna yol açacaktır.Ben silahı asla taşıma amaçlı almadım.Zaten Sn. LUPUS'ta bu konuda son olarak çok güzel bir yorum yaptı.İnanır mısınız her atışa gittiğimde yanıma bir kutu mühimmat alıyorum ve atış sonunda kutudan sadece dört adet eksikle geri dönüyorum.Yani 50 adet 9x19 mühimmat atmakla 4 adet .50 ae atmak benim için aynı.Çakma konusunda çok başarılı bir silah Smile Smile Ondan ötesi zaten yok.Polimer silahım dururken asla belime takıp sağlığımı tehlikeye atmam Smile

Saygılar

Sn Fallaut

Teşekkür ederim. Lütfen beni yanlış anlamayınız. Ben biraz ağır olarak kabul gören 5906 dan oldukça ağır olan Desert i taşıyan varmı diye merak ediyordum.
Eğer yanlış anlaşıldı isem lütfen hakkınızı helal ediniz.
Sevgilerimle.

Alıntı

Estağfirullah Sn. Sipahi Beyi,

Neden yanlış anlayayım?Şahsi fikrimce DE'si olupta taşıyan birisi olduğunu sanmıyorum.Günümüzde 5906'lar bile ağır kabul edilirken DE ile insanın kendine işkence etmesi akıllıca değil diye düşünüyorum.

Saygılar

Alıntı

arkadaşlar nasıl olmuşda ben bu konuyu kaçırmışım hayret...

kesin şehirdışında olduğum bir döneme denk gelmiştir...

neyse öncelikle Sn Fallout silahınız hayırlı uğurlu olsun, Allah güzel günlerde zevkine kullandırtsın...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi