Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKS 74 U
Sırf şu AK sevgisi yüzünden kilometrelerce yolu, bir sınır kapısı ve ona yakın kontrol noktasını geçip akrabaları ziyaret edesim geliyor Big Grin

Alıntı

Bir AKS 74 U, gerçek bir Krinkov, aşağıdaki videodaki marşı yazan ve söyleyen insanların zihniyetini taşımalı ve yansıtmalı. Sn.TT , kusura bakmayın ama bence sizin fotoğraflarını gönderdiğiniz silah, kapitalist dejenerasyona uğramış, asla elindeki ile yetinmeyen, hep daha fazlasını isteyen ruhsuz bir Krinkov...Big Grin

Alıntı

Alıntı: Ayrıca terör örgütün elindekiler konusuna gelince, bunların tek bir ülke üretimi de değildir. Çin vs en az 5 6 farklı ülkede üretilmiş AK 47 ele geçirilmiştir.
Öncelikle kusura bakmayın uzun bir süre oldu neylersiniz iş-güç.
İyide efendim dünyada üretilen tüm klon ak serisi Izmashtakine bire bir yazılarına kadar aynısı mı?
Wikileaks'ın yayınladığı belgelerde Rusya'nın bizzat tr de iç karışıklı çıkarmak için terör örgütüne silah yardımı yaptığı çıktı.
Ruslar salak değil ya biz verdik diyecekler. Türk-Çeçen dayanışmasını yıpratmak için Çeçenleri gösterdiler.

Alıntı

lupus demiş ki:
Amca demiş ki:
Alıntı: Amca Yazan:
tüm rus silahları gibi buda çakma
AKS 74 U Krinkov hangi silahın çakmasıdır acaba?

Başka silahların çakması olan Rus silahları nelerdir ve hangi silahların çakmalarıdır, bu konuda biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz ?
Bunda yanlış anlaşıldı AK serisi silahların ve türevlerinin atası AK-47yi kastetmiştim sizinde iyi bildiğiniz gibi Alman Tankçı piyadeler için geliştirilen STG-44 piyade tüfeğinin büyük ölçüde kopyasıdır.

Sturmgewehr 44 hücum tüfeklerinin ilk örneği değildir. Kaldı ki STG 44 ' ün tasarımında da Rus Federov boltundan ve İtalyan Cei-Rigotti ' gaz pistonundan esintiler mevcuttur. Sonuç itibarı ile AK 47 tasarlanırken STG44 ' den esinlenilmiş, benzer bir gaz pistonu kullanılmıştır, bunun yanında o zamana kadar tasarlanmış ve üretilmiş tüfeklerden pek çok özellik alınarak harmanlanmıştır, ancak bunların hepsi kendisine has bir şekilde bir araya getirilmiştir.
Amca demiş ki:Rusların en basitinden meşhur makarovları walter çakması değil mi?
Bu iddianıza dayanarak bir PP / PPK ve Makarov ' u tamamen dağıtılmış bir şekilde yan yana görmüş olmadığınızı düşünüyorum. Yaysız iğnesinden, Glock benzeri tırnak yayına kadar Walther PP ' den oldukça farklı bir silahtır. Bu iki silahı yan yana dağıtarak incelememiş yurdum insanın da garip bir '' Rus Waltheri '' yakıştırması vardır...

stg44 hucum tufekleerinin ilk ornegidir tam otomatik tufekle karistirmayin ,ayrica; kisaltilmis namlu ,kisaltilmis mermi ve gaz-piston sistemi stg44 ten calintidir .ak 47 nin yapiminda stg44 un yapiminda calismis alman muhendislerde calismistir. sevgi ve saygilarimla...

Alıntı

Silahtar demiş ki:stg44 hucum tufekleerinin ilk ornegidir tam otomatik tufekle karistirmayin
Hücum tüfeği tanımına uyan ilk silah, Amerigo Cei-Rigotti 1900 ' lerden hemen önce üzerinde çalıştığı bir tüfektir...Her ne kadar envanter ve hizmet silahı olmasa da, hücum tüfeği konseptine uygun olarak tasarlanmış ilk tüfek olarak kabul edilir...Müteakiben geliştirilmiş ve hizmete de girmiş olan Federov da farklı ateşleme modlarına sahip, klasik hücum tüfeği tanımına uyan bir silahtır...Ve bu tüfeklerin hiç birisi makinalı tüfeklerle karıştırdığımı sanmıyorum...

Cei Rigotti

[Resim: ceirigotti.jpg]

Avtomat Federov

[Resim: fedorovavtomat.jpg]

Silahtar demiş ki:kisaltilmis namlu ,kisaltilmis mermi ve gaz-piston sistemi stg44 ten calintidir
Stg 44 ' ün bu konularda da, özellikle gaz pistonu konusunda ilk olduğundan emin misiniz? Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa Garand gibi tüfeklerde de benzer bir sistem çok daha önceden kullanılmıştı diye hatırlıyorum.

Alıntı

ilksurfer demiş ki:...

Son yaziya cevap yazarken alinti yapmayin...

Silahtar demiş ki:kisaltilmis namlu ,kisaltilmis mermi ve gaz-piston sistemi stg44 ten calintidir
Stg 44 ' ün bu konularda da, özellikle gaz pistonu konusunda ilk olduğundan emin misiniz? Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa Garand gibi tüfeklerde de benzer bir sistem çok daha önceden kullanılmıştı diye hatırlıyorum.

gaz-piston sistemine sahip ilk tufek demedim sadece bir yanlis anlasilma olmus galiba.Ben stg44 ten calinti oldugunu soglemistim.

Tam otomatik tufek derken bahsettiginiz silahlari kastetmistim .Bahsettiginiz Tufekler hucum tufegi olmayip otomatik tufektir.kisaltilmis namlu oldugu dogrudur ama bu hucum tufegi oldugunu gostermez.Bahsettiginiz tufekleri daha once gormustum Sn Lupus ancak onlar yaklasmis olup gercekten hucum tufegi anlamini tasimamaktadir.Sert konusuyor gibi gorunduysem affedin bilgisayardan acmadigim icin uzun uzun yazamiyorum.

Alıntı

Sn.silahtar, doğruyu aramak adına gerektiğinde sert de konuşabilirsiniz, kesinlikle alınmam, yeter ki işe yarar ve doğru bilgiler edinelim, paylaşalım...Bence hata konuya '' hücum tüfeği '' tanımını yapmadan başlamak oldu. Hücum tüfeği tabiri kabaca 300 m ' ye kadar etkili atış yapabilen, tam otomatik atış yapabilme kabiliyeti olan, kendisi ve mühimmatı hafif, tek avcı eri tarafından kolayca taşınabilen, bakımı ve idamesi yapılabilen tüfekleri kapsar...Hücum tüfeği kavramının tam tanımı ve kullanımı ile hayat bulduğu platformun Stg 44 olduğu doğrudur. Ancak bu kavramın Stg 44 ile başladığını kabul etmek, o zamanda bile bu türün ilk ve tek örneği olduğunu kabul etmek hatalıdır...

Avtomat Federov ' dan sonra, Sudayev AS 44 de benzer kıstaslar gözetilerek tasarlanmış Rus tüfekleridir. Sanılanın aksine AK 47 ' nin asıl esin kaynağı Stg 44 ' ün çağdaşı sayılabilecek olan AS 44 ' dür ki, bu silah tasarlanırken ne savaş bitmişti, ne de AK 47 projesine hizmet eden Alman mühendisler efsanesi söz konusu idi...Sonuç olarak AK 47 ve Stg 44 ' ün tek benzer yeri gaz pistonlarıdır ki, bu da Stg 44 ' ün öncüsü olduğu bir mekanizma değildir. Bunun dışında bolt çalışma ve kilitlenme şeklinden tetik tertibatına, emniyet sisteminden sahra sökümüne kadar her şeyleri ile farklı silahalrdır...

Aslında yeri gelmişken, yukarıda bahsi geçen bir başka konuya da değinmek istiyorum...Alman mühendislik ve tasarım ekolünden yetişmiş birisi, kesinlikle Rus muharebe ve taktik konseptlerine uygun bir silah tasarlayamaz, bunu istese de yapamaz...Ruslar da Alman ekolünden yetişmiş bir tasarımcı veya mühendisin tasarladığı hiç bir mekanik aleti kullanamaz...Kişisel görüşüme göre Alman ekolünün Rus tasarım ve taktik anlayışına uygun olarak tasarlayıp üretebildiği tek hafif silah Glock ' tur...Tabii bunlar sadece kendi kişisel tespit ve olaya bakış açımdır...

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Selamlar. Bende bir soru sormak için yeni konu açsammı açmasam mı diye düşünürken baktımki AK ailesinin küçük kızı için konu açılmış bende sorumu bu konuya ekleyeyim.. Aşağıda videoda gözüken AK47 türü silahın namlusunun altında ince bir tel geçiyor. Çoğu keleşte bu dikkatimi çekti. Ağır çekimde de izledim ancak ben kendim bir sonuç üretemedim. Sizlerden namlu altındaki ince demir çubuk ne işe yarar bilen varsa paylaşmasını diler saygılar sunarım.. Loclu..

Alıntı

Harbi Big Grin

Alıntı

sandeman demiş ki:Harbi Big Grin

Gerçekten utanç içindeyim.. O aklıma gelmemişti. Yani en azından ihtimal vermemiştim.. Teşekkürler..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi