Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal Miniler Hakkında Bilgi
Bundan 3-5 ay önce geçen bir konuda, İnşaat küreğini deler mi delmezmi konusu geçmişti. Şimdi gerçekten merak ettim 6,35 yada 22 lr kafatasını delermi? Laz olduğumdan iyiki 6,35 yada 22 lr silahım yok. Smile

Alıntı

Sn. NorthWolf bir yazısında Akdal mini ile deneme atışları yaptığını söylemişti. Hatırladığım kadarı ile genel olarak olumsuz birşey söylememişti. Sadece nişan alırken yay gözüküyor oda olmasa daha güzel olacak demişti.

Saygılarımla,

Alıntı

Bundan en az 5 yıl kadar önce İstanbul'da fırın denetleme faaliyetlerini gerçekleştiren zabıta ekibine fırıncılar saldırmış ve hayli hırpalamışlardı. Gazetelerde geniş yer almıştı. Ekibin başında bulunan zabıta komiseri yanında bulunan 6,35 mm çapındaki tabancası ile üç fırıncıyı vurmuştu. Bunlardan ikisi öldü. Biri ağır yaralıydı. Ayrıca eski yıllarda bu çapta silahlar ile Giresun'da vurulup ölen birkaç kişi biliyorum. Yani bu silahlar öldürücü.

Alıntı

2. el ithal 6.35 lerin pek de pahalı olmadığını düşünüyorum.

Alıntı

Hiç bir insan değil 6,35mm yada kurusıkı dahi olsa canını taşın önüne bile atmaz.Cepten ,belden cıkan ne tür bir silah olursa olsun karşımızdaki muhakkak ürperir ve sendeler ''Ne oluyor yaa'' der, elinde rakibimizinde silahı olsa terettütde kalabilir.İşte o anda sovuk kanlı olup kaçabiliyorsak kaçalım,kaçamazsak kaderden kaçılmaz,ya o ya biz.Bence bir silah olsun da elimizin altında yeterki kullanmasını bilelim.6,35mm deyip geçmeyelim kurusıkıdan çevirme bilye atar silahlar bile öldürücü oluyorsa gerceği takdire kalmış.Saygılarımla

Alıntı

1905sss demiş ki:Sn. NorthWolf bir yazısında Akdal mini ile deneme atışları yaptığını söylemişti. Hatırladığım kadarı ile genel olarak olumsuz birşey söylememişti. Sadece nişan alırken yay gözüküyor oda olmasa daha güzel olacak demişti.
Saygılarımla,

Sn. NorthWolf'on yorumunu araştırma yaparken okumuştum. Başka da olumlu veya olumsuz bir açıklama bulamadım. Silah hakkında genel olarak herhangi bir yorum olmaması bu silahın pek tercih edilmediği anlamına geldiğini düşünüyorom.

Alıntı

Sayın Arfmin,

Silah hakkında ben görüş bildirmiştim, gözünüzden kaçtı herhalde. 22Lr ve 6ç35 lerin tercih edilmeme sebepleri, devletimiz bu silahların çaplarının ufak olduğuna bakmaksızın büyükler gibi vergi alıyor olması. 9mm veya 45cal. silahın vergisi de aynı 6,35mm silahın vergisi de doğal olarak herkes 9mm veya daha üstünü tercih ediyor. Aynı durum tüfeklerde de farklı olmadığından 22Lr tüfeklere talep yok denecek kadar az.

Bu arada sakın ha sakın öldürmek istemediğiniz hariç hiç bir canlıya her iki kalibreyi de doğrulmayın soluğu kodeste alırsınız.....

saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi