JERICHO vs CZ
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JERICHO vs CZ
"Kompansatörlü, sürgüden emniyetli ve polimer modeller dışında" bunları tercih etmemenizin nedenleri ne?

Alıntı

Namlu kompansatörü, savunma silahlarında tamamen lüzumsuz bir şeydir.
Afaki olammakla beraber çekirdek performansını düşürür.
Özellikle açık arazi şartlarında, namluyu ekstradan çevresel faktörlere açık hala getirir.
Bu silahlarla yapılan atışlar, sürgü içerisini de ekstradan kirletir.
Kişisel tecrübeme göre de, silahın kontrolünde ise, afaki bir kolaylık sağlamıyorlar.

Sürgüden emniyetli modeller, güvenli horoz indirme fonksiyonu dışında hiç bir avantaj sağlamaz.
Panik durumlarda sürgü manüpülasyonunu zorlaştırır.
Sürgü manüpülasyonu esnasında kazara kapatılabilir.
Basıncı yüksek mermilerde, sustaları sağlam dahi olsa, kazara kapanabilir.
Bunu bir Walther P88C'de ve bir de Beretta'da şahsen gözledim.
CZ ve klonlarının en önemli ek avantajı olan kurulu-kilitli opsiyonunu ortadan kaldırır.

Polimer modellerdeki, gövde sürgü yataklarının oturdulduğu yerler, dışarıdan eli çok rahatsız eder.
Bu modellerin polmer dökümlerindeki artefaktlar da eli çok rahatsız eder.
Bu modellerin özellikle ön kısımlarındaki sürgü ile uyumsuzluklarını dikkatlice incelemenizi öneririm.
Bu modellerde sürgü-gövde ağırlık dengesi çok bozuktur.
Bu modellerdeki gövde çizik ve vuruntuları ileride tadilatla giderilemez.

Kişisel görüşüme göre, Jericho'nun var olma mantığına uyan, Jericho gibi kullanınılabilecek Jericho'lar, komple çelik konstrüksüyon, kapalı namlu ve sürgülü, emniyet mandalı gövdede olan Jericho'lardır. Sn.S@W, bence siz kesinlikle Ankara'da çevresi olan bir dostunuzla silahçıları dolaşarak, elinize alabildiğiniz kadar değişik Jericho modelini elinize alıp deneyin. Sonuçta bu bir his meselesi, hangisini beğenirseniz ve hangisi içinize sinerse gidip onu alın.

Saygılar.

Alıntı

ankarada bu silahçılar hangi semtte sayın lupus?

Alıntı

merhaba lupus
sizden önemli bir yardım istiyorum
jerıcho sarsılmazdan cz75 b den beretta f92 den daha mı iyi dir
yoksa problemli mi
yani siz olsanız cz mi jericho mu alırsınız.
yani problem yaratma şansı coksa jericho 941 f dan vazgececeğim o fiyatlardan baska yada yerli alacağım

Alıntı

Sn.Kuzeyli57, sorduğunuz silahlarla ilgili forumlarda, tüm arkadaşlardan gelen son derece ayrıntılı bilgi ve geri besleme paylaşımları var. Forumu uzun süredir takip eden arkadaşlar hiç bir marka ve model için kesin ve net olarak bir şey söylemediğimi bilirler. Ben kendimce bir silahın olumlu ve olumsuz yönlerini değerlendirip, arkadaşlarımla paylaşırım, arkadaşlarımızın hepsi de aynı yolu izlerler. Hepimizin genel teammülü de, değerlendirmeyi ve tercihi her zaman kişinin kendisine bırakmak yönündedir. Çünkü uzun süredir bu ortamı paylaşan arkadaşlarımızın hepsi, herhangi bir kişiye direk bir marka ve model önermenin ne kadar ciddi bir sorumluluk olduğunun farkındadır. Ve pek çok arkadaşım gibi ben de asla tek başıma bu sorumluluğu almam. Tercih ve sonuçlarının sorumluluğu, her zaman tercihi yapana ait olmalıdır diye düşünüyorum. Forumumuzun ilgili konu başlıklarında da tercih konusunda yol gösterici tatminkar düzeyde veri olduğunu düşünüyorum, gerisi maalesef yine size kalıyor.

Saygılar.

Alıntı

tesekkür ederim

Alıntı

ithal silahımız farzedelim jericho arızalandı tamir olayı garanti şartlarında ise ne işlemler sonucu ve zamanda tamirat gerçekleşebilir(zira 941 f nin arıza yapma şansının yüksek olduğunu düşündüğümden başıma gelecekleri almadan önce bilmek istedim).

Alıntı

sayın lupus yazmış olduğunuz yazıları yeni üye olmama ragmen çok dikkatle takip ediyorum jerıcho 941 r tr black sahibiyim bu tabancayı yaklaşık 1 ay evvel mke den satın aldım denedim kulandım kulanmaya devam ediyorum.memnunum ama içimde bir şüpheyle yaşıyorum daha evvel sw rovelverim vardı.yazılan yazılardada okuduğum gibi bu tabancada acaba yerli silahların parçaları varmı .bana gerektiği zaman bir problem yaşatırmı diye.malum ben kendimi afedersiniz ama attan inip eşeğe binmiş gibi hisediyorum.gerçek bir dost olarak ne yapmamı tavsiye edersiniz bu tabancayı elden çıkartayımda başkabir tabancaya geçeyimmi yoksa yola devammı edeyim.

Alıntı

cbalkan demiş ki:jerıcho 941 r tr black sahibiyim 1 ay evvel mke den satın aldım denedim kulandım kulanmaya devam ediyorum.yazılan yazılarda da okuduğum gibi bu tabancada acaba yerli silahların parçaları var mı
Maalesef bu konuda kesin ve net bir bilgimiz yok. Ancak söz konusu üretici firmanın içerisinde bulunduğu ticari ve üretim ortaklığı ilişkileri düşünüldüğünde bu ihtimal mevcut. Ancak asıl sorun parçaların yerli olup olmaması değil, hangi standardta üretildiğidir. Bizi asıl düşündüren konu da budur. Eski IMI yeni adı ile IWI, Jericho üretimine başladığında tüm iç parçaları Tanfoglio ' dan tedarik ediyordu. Aynı firmanın daha ucuza parça alternatiflerini değerlendirmemesi için hiç bir neden olmadığını düşünüyorum.

cbalkan demiş ki:bana gerektiği zaman bir problem yaşatır mı
cbalkan demiş ki:bu tabancayı elden çıkartayımda başka bir tabancaya geçeyim mi, yoksa yola devammı edeyim.
Bence öncelikle elinizdeki silahı mümkün olduğu kadar test etmeye çalışın. Mümkünse farklı savunma durumları ve taktiklerine vakıf tecrübeli bir atıcı ile beraber, farklı farklı atış şekilleri ile deneyin. Eğer mevcut silah size en az 500 atım ile rüştünü hatasız olarak ispat ederse, silahınızı kullanmaya devam edin.

Saygılar.

Alıntı

sayın lupus vermiş olduğunuz cevap için çok teşekkür ederim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi