Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zihni sinir kydex kilif procesi: Baris
Sn. Barış , benim zigana F model bir tabancam var ve ben solağım. Bu nedenle kılıf konusunda oldukça sıkıntılıyım. Daha sağ bir kullanıcı için bile alternatifi sınırlı bir tabanca olan zigana model tabancaların benim gibi solak bir kişi için hele hele kydex bir kılıf için hiç ama hiç bir şansı yok. Bu nedenle size açık bir teklifim var ; 1 adet zigana F model tabancaya uygun sizin el emeği ve göz nurunuz un bulunduğu sol kydex kılıf karşılığında : Desti Kebabı (sınırlı en fazla 2 desti - İştahınız hakkında bir kaç duyum aldım da) Smile + ayran (sınırsız) Smile + ekmek kadayıfı (sınırsız) Smile teklif ediyorum. Cevabınızı dört gözle bekliyorum. Saygılarımla...

Alıntı

Teklifler icin tesekkurler, ama benim de programim biraz kisitli oldugu icin, ulkemizde gecirdigim vakti iyi degerlendirmeye calisiyorum. Smile

Amacim biraz daha cok balik vermekten cok, balik tutmayi ogretmek. Gercekten bu malzeme ile calisirken korkacak, cekinecek birsey yok, polimer silahla da rahatlikla isitip sekil verebilirsiniz. En onemli kisim, uygun sunger bulmak. Daha dogrusu acik hucreli sunger degil de, yogun kapali hucreli sunger- ki gri mobilya sungeri, kamp mati, izolasyon malzemeleri uygun oluyor. Ince sunger ile kalip yapmaya kalkarsaniz sekil almiyor.

Bir de kydexi isitip ilk verdiginiz sekil az cok hafizaya aliniyor, sonraki duzeltmeler icin yine isitmak mumkun olsa da, ilk sekil onemli.

harun demiş ki:Sn Barış,
Elinize sağlık.
Ama çızmasın Kugır'ınızı, dikkat ediniz lütfen.

Sn. harun, kydex kiliflar ve cizilme ile ilgili cok korku hikayesi duydum, ben de gormek istedim. Su ana kadar toplam 500'un uzerinde tak-cikar yapmisimdir, ve en ufak cizilme-boya atmasi yok. Kydex kilif ile calisirken, cevrenin cok temiz olmasi, malzeme sicakken icine sikisacak metal talas-toz toprak olmamasi cok onemli. Bunlar kydex icine gomulerek silahi her sokup cikarttiginizda ciziyor. Dikkatli ve temiz calisinca, ici tertemiz cikiyor, ve silahi kesinlikle cizmiyor.

Kullanim rahatligi olarak, karsilastirabildigim Fobus'lara gore cok daha rahat ve gizlenebilir oldugunu soyleyebilirim. Surekli takip dolasmama, ve hatta ev icinde kugir takili TV basinda birkac saat uyuklamama ragmen bile rahatsizlik vermiyor. Fakat pantalon ici kullanacaklara, altina kesinlikle Comp-Tac'in yaptigi gibi deriden vs bir parca koymalarini, ve silahla direk temasi kesmelerini oneririm. Pantalon ustunde ise, ister kemer altinda, ister kemer ustunde tasinsin, su hali KISS konseptine de uygun sekilde en basit ve rahat cozum olarak gorunuyor...

Vakit gectikce dizaynda ve malzemede ortaya cikacak tenkidlerimi iletecegimi soylemistim, ilk uretimden bu yana, keskin birkac koseyi egeleme ve zimparalama disinda bir degisiklik yapmadim, ve bu hali ile de "ciziksiz" ve rahat kullanmaya devam ediyorum...
Kaliplarken silahi kullanma konusunda da hic iciniz gitmesin, altinda ustunde sunger ile zaten yumusak malzeme sayesinde polimer dahil hicbir silaha birsey olmayacaktir. Elinizi korkak alistirmadan, ebaydan vs ucuza alip ister once bicak ile , ister kalem ile deneme yapip, kendi dizayninizi olusturabilir, sonra silaha gecebilirsiniz. Ben ilk denememi boyuna asilan bir minik bicak ile yaptim, ne yazik ki akabinde hemen sevdigim bir arkadasima "haci"latarak kaptirdim. Smile

Saygilarimla...

Alıntı

Bilgi güçtür. Tebrikler Sn.baris... Smile

Alıntı

Güncelleme:

Kılıfı yapalı 8 ay olmuş, hala ilk günkü formunu koruyor, ve bu kadarlık kullanımda dahi Cougar'ı çizmedi.
Daha önce yaptığım ilk bıçak kılıfı ise bıçakla birlikte bir başkasında hayatına devam ediyor imiş.

Kydex fiyatları gün geçen gün ucuzlar iken, alıp evde denememek için hiçbirşey sizi alıkoymamalı. Hatta isterseniz kydex'in iç tarafına ince süet yapıştırıp, sonra birlikte kalıplayarak çok daha nazik kılıflar da yapabilirsiniz..

"Evde yap"çıların artması dileklerimle...

Alıntı

Sn Barış,
Bendeniz deri/süet kaplama hususunu denedim ancak kimsenin mineral tuzla tabaklanmış deri kullanmamasını tavsiye ediyorum. Nem, ter vs ile derideki bu tuz paslanmaz çeliği bile bozuyor. Ankara'da olanlar Altındağ Belediyesinin arkasındaki handa alt katta Oğuz Tekin Gürcan'ın dükkanından vejetal tabaklanmış deri bulabilirler. Ufak bir parça 4-5 lira civarında olur sanırım. İstanbul'da ise Zeytinburnu civarındaki ya da Kapalı Çarşının Fatih tarafı çıkışının karşısındaki dericilerde doğal/vejetal tabaklanmış deri bulabilirler.

Not: %100 doğru sonuç vermese de mineral tabaklanmış deriyi yaktığınızda külünün rengi yeşile çalıyor. Ayrıca mineral tuzla tabaklanmış deri çok yumuşak oluyor ve ıslatılıp kurutulduğunda aynı yumuşaklığını koruyor.

Alıntı

Süper olmuş Sayın Moderatörüm,kurt misali,kendi işimi kendim yaparım,elinize sağlık.

Alıntı

Sn. Barış,

Aylar önce henz foruma üye olmazdan önce emektarım FS92 için kılıf arayışındayken ( ben solağım ve her ne kadar Beretta Türkiyem'de en çok bilinen, pazar ve aksesuar hacmine sahip markalardan dahi olsa solaklık bir çok noktada eksikliğini hissetiriyor) ve aradığım gibi bir şeyi memleket sınırları içerisinde henüz bulamamışken bir tesadüf Costa'nın belindeki Raven üretimi kılıfları görüp bu nasıl bir şeydir arkadaş kabilinden kydex kelimesi ile tanışmam, sonrasında yaptığım araştırma esnasında bu başlığa tesadüf etmem sonucu kendimi cesaretlendirip kılıfı kendim imal etmiştim, hatta kydex siparişimi bile sizin ebay satıcınızdan yapmıştım.

Teşşekkür etmek boynumun borcuydu, emeğinize ve verdiğiniz cesarete teşekkürü borç bilirim.
Selamlar...

Alıntı

İşte bunu diyorum, kutluyorum.
Bir iki foto paylaşırsanız çok mutlu oluruz, elinize sağlık..
Saygılarımla.

Alıntı

Merhaba Sn. Barış,

Bir kaç günlük iş yoğunluğundan sonra nihayet bu akşam kılıfın fotoğraflarını çekip yüklemeye fırsat bulabildim.
Sizin konunuzda paylaşmayı daha önce de düşünmüştüm ama bunun için müsaadeniz gerekiyordu ki siz zaten otomatikman verdiniz. Smile
Olumlu-olumsuz eleştiri ve tavsiyeleriniz benim için önemli...

Başlamadan önce, daha önce de söylediğim gibi malzemeyi sizin satıcınızdan istedim 10 günde elime geçti sanırım 30x30 bir plaka almıştım. Vida konusunda çok şanslı değildim sizin kullandığınız vidalardan temin edemedim ve bu kılıf biraz da deneysel olduğu için çok da üstüne düşmedim. Yapmayı planlayanlara tavsiyem kemer yuvalarını cok iyi ölçüp dengeyi iyi sağlayın yoksa belde yorucu oluyor, şu anki yuvalardan da memnun değilim ama elimdeki kydex bitti ve kılıfı tekrar yapmayı olanlıyorum yeni sipariş geçeceğim o zaman bu yuvaları başka bir maddeden yapmayı düşünüyorum. Bu kılıfı yaparken ön arka yüz %50 pay vererek yaptım, yeni projede ön yüz %70 arka yüz % 30 kalıp çıkarmak niyetindeyim.

[Resim: IMG_6272.jpg]

[Resim: IMG_6265.jpg]

[Resim: IMG_6281.jpg]
[Resim: IMG_6280.jpg]

[Resim: IMG_6276.jpg]

[Resim: IMG_6279.jpg]
Kalan malzemeyi de çift şarjörlük yaparak değerlendirdim.

[Resim: IMG_6273.jpg]
Günlük hayatta atım yatağı dolu olarak taşıdığım için istenmeyen tetik hareketlerine karşı horoz kurulu iken bile kılıfın tetik muhafaza etmesine özellikle dikkat ettim. Aşağıdaki görsellerde fs92 gibi iri bir silahın ve çift şarjörün t-sihrt altında nasıl kaybolduğunu görebilirsiniz. Silahın ağırlığının belime olan yükünün 1/3 oranında da düştüğünü de eklemek isterim.

[Resim: IMG_6282.jpg]

[Resim: IMG_6283.jpg]

[Resim: IMG_6284.jpg]

[Resim: IMG_6286.jpg]

[Resim: IMG_6285.jpg]

[Resim: IMG_6287.jpg]

Alıntı

Sn. ilkakdeniz tebrik ederim. Ellerinize emeğinize sağlık. Selamlar, saygılar...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi