Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplu tabancada 20 mermi
Bu tabanca Jhon Wayne ve bizim Cüneyt arkın abinin tabancası !!!!!

6 patlar nası 20 patlar diye dalga geçiyorduk kendileri ile... şimdi saygı ile önlerinde eğilip özür diliyorum.

Alıntı

Cüneyt abimizin sahne değişmeden 65 el ateş ettiğini saymış idim, eski bir Smith revolver idi silahı, hatta belki hatırlayan vardır, sahne ipe asılı beyaz çarşafların arasında geçiyordu , ardında kötü adam olan çarşafımız kıpkızıl kesiliyordu mermiyi yiyince, demek ki bu sistemin yedi sıralısı falan vardı, Cüneyt abimiz cahilliğimize versin.

Alıntı

bu silahın dizaynına bakarsak kesinlikle Emili-Leon kardeşler tarafından yapılmış bence...
yani nagant'ı yapan kardeşler... zaten bu tip garip özellikler taşıyan silahları sadece onlar icat ediyor...Smile

Alıntı

Harbiye, askeri müzesinde bu tabancalardan ve benzeri ilginç modellerden çok sayıda mevcut, tavsiye ederim

Alıntı

Sn. ombra,

Huyum kurusun, yine iki seneye yakın bir gecikmeyle konuya çömlekleme atlıyorum.

ABD İç Savaşı sırasında Henry ve Spencer gibi levyeli ve mükerrer atışlı tüfekler cephelerde baş göstermeye başlayınca, Güneyli "Asiler" bunlara; "Pazar günü doldurulup tüm hafta atılabilen Tanrının belâsı Yanki tüfekleri" demişler.
Henry'lerin 15-20, Spencerlerin çok kolay doldurulabilen 7'lik şarjörleri bu yakıştırmaya sebep olmuş. 25 Temmuz 2008 tarihli mesajınız ekindeki tabanca da bu türden olsa gerek. Bunu atarak doldurulan fişekleri bitiren kişi tüm Pazar gününü tabancayı doldurmakla geçirmiştir sanırım. Yine de bir yerde şanslı sayılır. Ya namlu/top kısmı "kırılmayıp" da Nagant, Lebel filân revolverler gibi tek tek arka yanda bir kapaktan doldurulsaydı . . . . . .

Gecikmeye tağmen mezkûr resim için çok teşekkürler. Günümüz nimetlerine düşkün olanlar için bir nevi uyarı; "insan kolaya kolay alışır" diye.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Yer; Harbiye Askeri Müzesi

Birçok benzer dizayna sahip silahı inceleme şansım olmuştu.

[Resim: 21012009192-1-1-1-1.jpg]

Alıntı

En yakın bunu buldum.

[Resim: 18shot2.jpg]

http://www.vincelewis.net/18shot.html

Alıntı

Konu ile pek alakalı değil ama Hickok45 dikkatinizi çekeceğini umduğum bir videosunu yayınlamış.
http://www.youtube.com/user/hickok45

Saygılar

Alıntı

Tam benlik keşke bulabilsem bi tane :-)

Alıntı

Ben bunu tanıdım arkadaşlar siz de hatırlarsınız benim anımsatmamdan sonra.

Cüneyt Abinin Yeşilçam' da kullandığı tabanca bu, at at bitmeyen bişi...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi