Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Nakil Belgesi
Arkadaşlar formda yeniyim.Bir tüfek aldım,atışi yapmak için poligona giderken emniyetten nakil belgesi alıp,Maliyeye para yatırılınca sorun halledilip atış yapılıyormu?ikincisi Bir ilden başka bir ile taşınma veya silah tamiri için fabrikaya götürmedede emniyetten nakil belgesi alınırmı?Cevaplayan kardeşim kim olursa sevgilerimle.Smile

Alıntı

Sn.DADAŞIM,

Yivsiz silah ruhsatnamenizi aldıysanız eğer üzerinde yazanları okumanızı tavsiye ederim ki bu ruhsatname size;

Tüfeğinizi meskun mahal içerisinde kılıfında ve boş bir şekilde taşıma-nakletme izni verirken, aynı ruhsatname meskun mahal dışında silahınızı açık-kılıfsız bir şekilde taşımanız imkanı vermektedir.

Bu durum Türkiye'nin her yerinde(malum zamanlar ve yerler dışında) geçerlidir.

Son olarak eğer tüfeğiniz seyyar şarjörlü bir model ise onunla ilgili olan kısıtlamaya da bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
lupus, Gravis_Pro, mehmetstar, S.Y, bilhan, UUU
Merhabalar.
Ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Nüfus kütüğüm ise Rize ili,İkizdere ilçesine bağlı. 2012 senesinde köy muhtarlığı seçiminde oy kullanabilmek için nüfus kaydımı memleketime aldırmıştım bu sene kasım ayında yivsiz av tüfeği ruhsatı çıkartmak için tekrardan İstanbul,Üsküdar'da bulunan ikametgahma dönüş yaptım ve ruhsatımı çıkarttım.
Şimdi efendim benim sorum şu,
İkametgahım burada gözükürken bir bulundurma ruhsatlı tabanca alıp, o tabancayı Rize'deki evimde bıraksam kanunen bir problem yaşarmıyım?
Köyümde kolluk kuvvetleriyle karşılaşma oranım kırmızı kar yağmasıyla aynı seviyede. Yani üzerimde veya köy evimde yakalanma gibi bir durum da yok.
Veya ikametgahımı tekrar Rize'ye alıp ruhsat için oradan mı başvuru yapmalıyım. Yani İstanbul'daki adresimde kayıtlı gözüken bir silahın gelip o adreste bulunuyor mu diye bir kontrol vs. Şeyler olmuyor değil mi ?

Alıntı

(21-04-2017, 06:40 PM)Gökalp demiş ki: Merhabalar.
Ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Nüfus kütüğüm ise Rize ili,İkizdere ilçesine bağlı. 2012 senesinde köy muhtarlığı seçiminde oy kullanabilmek için nüfus kaydımı memleketime aldırmıştım  bu sene kasım ayında yivsiz av tüfeği ruhsatı çıkartmak için tekrardan İstanbul,Üsküdar'da bulunan ikametgahma dönüş yaptım ve ruhsatımı çıkarttım.
İkametgahım burada gözükürken bir bulundurma ruhsatlı tabanca alıp, o tabancayı Rize'deki evimde bıraksam kanunen bir problem yaşarmıyım?
Köyümde kolluk kuvvetleriyle karşılaşma oranım kırmızı kar yağmasıyla aynı seviyede. Yani üzerimde veya köy evimde yakalanma gibi bir durum da yok.
Veya ikametgahımı tekrar Rize'ye alıp ruhsat için oradan mı başvuru yapmalıyım. Yani İstanbul'daki adresimde kayıtlı gözüken bir silahın gelip o adreste bulunuyor mu diye bir kontrol vs. Şeyler olmuyor değil mi ?

Sn. Gökalp,

Bahsettiğiniz konu hakkında yasal prosedürü iyi bilen üyelerimiz mutlaka yardımcı olacaktır. Ancak forumda hiçbir zaman için kolluk kuvvetleri ile karşılaşmayacak olma zannıyla ne fikir beyan edilir ne de fiiliyata geçilir. Sorularınızı bu bakış açısı ile sorarsanız daha aydınlatıcı bilgiler alabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro
(21-04-2017, 07:43 PM)Karagoz demiş ki:
Ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Nüfus kütüğüm ise Rize ili,İkizdere ilçesine bağlı. 2012 senesinde köy muhtarlığı seçiminde oy kullanabilmek için nüfus kaydımı memleketime aldırmıştım  bu sene kasım ayında yivsiz av tüfeği ruhsatı çıkartmak için tekrardan İstanbul,Üsküdar'da bulunan ikametgahma dönüş yaptım ve ruhsatımı çıkarttım.

Sn. Gökalp,

Bahsettiğiniz konu hakkında yasal prosedürü iyi bilen üyelerimiz mutlaka yardımcı olacaktır. Ancak forumda hiçbir zaman için kolluk kuvvetleri ile karşılaşmayacak olma zannıyla ne fikir beyan edilir ne de fiiliyata geçilir. Sorularınızı bu bakış açısı ile sorarsanız daha aydınlatıcı bilgiler alabilirsiniz.

Saygılar.
Soruyu yanlış sordum sanırım. 
Buradan alacağım bir bulundurma ruhsatlı tabancayı izin kağıdı ile Rize'ye götürüp bıraksam ve tabanca orada kalsa herhangi bir problem olur mu?

Alıntı

(21-04-2017, 07:59 PM)Gökalp demiş ki:
(21-04-2017, 07:43 PM)Karagoz demiş ki:

Sn. Gökalp,

Saygılar.
Soruyu yanlış sordum sanırım. 
Buradan alacağım bir bulundurma ruhsatlı tabancayı izin kağıdı ile Rize'ye götürüp bıraksam ve tabanca orada kalsa herhangi bir problem olur mu?

Sn. Gökalp,

Bulundurma ruhsatlı tabancanız ruhsatı aldığınız mesken yada işyeri adresinde bulundurma için geçerlidir. Bu adres haricinde başka bir yerde bulunduramazsınız.

Eğer ikametkâh adresiniz değişirse emniyete resmi başvuruda bulunup alacağınız izne müteakip yeni adresinize götürebilirsiniz.

Özetle hangi adreste bulunduracağınıza dair ruhsat aldıysanız tabancanızın yeri yurdu o adrestir Smile

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fbalun, husrev
O zaman ikametgahı tekrar memleketime kaydırıp ruhsatı oradan çıkartacağım.
Cevap için teşekkür ediyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi