Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silah Nakil Belgesi
(05-03-2011, 12:14 AM)ORTAÇ demiş ki: Sayın Livori,
Benim silahlarım da bulundurma ruhsatlı, ben de icabında üzerimde taşımayı arzu ediyorum.
Ancak, benim arzumla, yürürlükteki Kanun ve yönetmelikler aksi yönlerde.
Ve her ne kadar beğenmesem de uymak zorundayım.
Bana kalırsa bulundurma ruhsatı sahip silahseverlerin poligonlara gidebilmesi için en pratik çözüm, yeni kanun tasarısında olduğu gibi, nakil belgelerinin ruhsatın kayıtlı bulunduğu adrese en yakın kolluk kuvvetlerince (Semt Karakolu) anında verilmesi.
Ayrıca,nakil ve taşımanın açık bir şekilde tanımlanması ve bulundurma ruhsatlı silahların izinsiz naklinde yani taşındığında değil silahın müsadere edilmemesi ve sanığın ceza kanununa göre değil kabahatlar kanununa göre cezalandırlması uygun ve adil olacaktır inancındayım.
Umarım ki kanun yapıcılar yüzbinlerce oy sahibini hesaba katarak gerekli değişikliği yaparlar.
Saygılarımla.
Osman

Sn. Ortaç

Yeni kanunla ilgili görüşlerinize sonuna kadar katılıyorum ama bana kalırsa kanun yapıcılar çeşitli gurupların saçma sapan tepkilerinden çekinerek gerekli değişiklikleri yapamayacaklardır.

Saygılarımla

Alıntı

(31-05-2010, 09:24 AM)ömer demiş ki: Herhalde forumda benden daha sık Nakil Belgesi alan yoktur.Hemen hemen her hafta alıyordum.
Bir ay içinde, atış için alınmak istenilen nakil belgesi sayısında bir sınırlama varmıdır?

Alıntı

SLm Arkadaşlar Açaba Nakil Belgesi dilekçe Örnegi olan varmı Smile

Alıntı

(19-04-2011, 12:24 AM)I_L_L_E_G_A_L demiş ki: SLm Arkadaşlar Açaba Nakil Belgesi dilekçe Örnegi olan varmı Smile

Burada olabilir. Siz bir okuyun hepsini, bulamazsanız tekrardan yardımcı oluruz.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2118

Alıntı

(19-04-2011, 01:55 AM)MAD MAX demiş ki:
(19-04-2011, 12:24 AM)I_L_L_E_G_A_L demiş ki: SLm Arkadaşlar Açaba Nakil Belgesi dilekçe Örnegi olan varmı Smile

Burada olabilir. Siz bir okuyun hepsini, bulamazsanız tekrardan yardımcı oluruz.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2118

Sayın MAD MAX, Gece gece iyi güldüm teşekkür ederim. Big Grin

Alıntı

(03-04-2011, 01:24 PM)xhmyt demiş ki:
(31-05-2010, 09:24 AM)ömer demiş ki: Herhalde forumda benden daha sık Nakil Belgesi alan yoktur.Hemen hemen her hafta alıyordum.
Bir ay içinde, atış için alınmak istenilen nakil belgesi sayısında bir sınırlama varmıdır?

Öyle bir sınırlama olsaydı ben mutlaka karşılaşırdım.

Alıntı

Konuya ek olarak diyelim ki bir turnuvaya katılacaksınız, 2-3 gün sürecek siz bunu dilekçenizde belirtirseniz size 2-3 günlük nakil belgesi düzenlenir.

Alıntı

Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna yaptığınız nakil için alabileceğiniz maksimum yol izni 3 gündür.Bazı memur arkadaşların insiyatif kullanarak 1-2 gün esnettiklerini duydum.Bu yol izni süresinde silahlı bir olaya karışma ve güzergah haricinde bir şekilde silahla seyahat ettiğiniz tespit edilirse vay halimize.

Silah ruhsatını yakın zamanlarda aldı iseniz , ruhsatınız size teslim edilmeden bir tutanak imzalatıldığını hatırlarsınız .

4.Maddeye dikkat..! (Üzerimde taşımayacağıma..)

[Resim: hpqscan0001.jpg]

Ben bir ay içerisinde 5 kez Nakil Belgesi alabildim daha alabilirdim de cevizli baklavanın etkisi fazla sürmüyor. Big Grin Saygılar.

Alıntı

(19-04-2011, 08:19 PM)spir demiş ki: Türkiye'nin bir ucundan diğer ucuna yaptığınız nakil için alabileceğiniz maksimum yol izni 3 gündür.Bazı memur arkadaşların insiyatif kullanarak 1-2 gün esnettiklerini duydum.Bu yol izni süresinde silahlı bir olaya karışma ve güzergah haricinde bir şekilde silahla seyahat ettiğiniz tespit edilirse vay halimize.

Silah ruhsatını yakın zamanlarda aldı iseniz , ruhsatınız size teslim edilmeden bir tutanak imzalatıldığını hatırlarsınız .

4.Maddeye dikkat..! (Üzerimde taşımayacağıma..)

Ben bir ay içerisinde 5 kez Nakil Belgesi alabildim daha alabilirdim de cevizli baklavanın etkisi fazla sürmüyor. Big Grin Saygılar.

Bulunduğum ilde poligon yok en fazla 7 gün veriyorlar Undecided

Tamir/bakım için sadece Ankara'ya distrübütöre(Glock) belge veriyorlar, havalar ısınsın Ankara'ya anahtarlık almaya gideceğim Big Grin

Alıntı

Sn.Spir
Yol belgesini neden 5 kez alabildiniz ? Diyelimki iki, üç günde bir poligona giden biriyim. Silahımı devamlı kullanmak istiyorum. Bunun bir sınırımı var ?
Yoksa sizin aldığınız 2-3 günlük yol belgesimi ?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi