Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABD'de Üretilen İlk '' Dabıl Aşkın '' Yarı Otomatik
Sn.perkamli, seri nosu ve model numarasını birbirine karıştırıyor olabilir misiniz?
Aşağıda birbirine çok yakın yazılmış seri ve model no lu bir 39-2 modelini görüyorsunuz.
Söz konusu silahın üzerindeki numaralar buna benziyor muydu?
SW ikinci nesil yarı otomatikleri model numaraları üç rakamlıdır.
Eğer üç model numarası varsa silah 539 veya 439, 639 modellerinden birisi olabilir mi?

[Resim: dscn0276qq2.jpg]

Alıntı

lupus abi , silah bu ama tekrar bakmam lazım ser no suna. bu silahın siyahı kabze nin üst sağ ucundaki üçgene benzer parça bile aynı. ama tekrar bakıp size dneceğim
çok teşekkürler

Alıntı

geç vakitde olsa baktırdım. model 539 muş Smile peki bu 539 rakamında üretim yılını belirten bir ibare varmıdır lupus abi?

Alıntı

SW ikinci jenerasyon yarı otomatikleri, 1980'lerin başından, 1990'ların başına kadar üretilmiştir.
Örneğin A 77xxx seri nosu 1982 civarında üretilmiştir.
Umarım bir fikir vermiştir.

Saygılar.

Alıntı

çok teşekkür ederim sayın lupus ilginiz için
saolun

Alıntı

Aslında satılık bir model 39-2 var.
İlan linkini aşağıda veriyorum, krom diye yazıldığından pek itibar etmedim. İlgilenen olabilir. Silah Ordu ilimizde imiş.
http://www.esilah.com/ilanlar/6346/Kibar...etkili.htm
Saygılarımla.

Alıntı

Sadece meraklıyım. S&W 59 ' u 70' li yılların sonunda görmüştüm...O yıllarda BHP 35' ler çok meşhurdu...M 59' u görünce çok dikkatimi çekmişti...Kızak bölümünün çelik, alt kısım hafif alaşım olması, tetik sisteminin çift hareketli, tetik kuruluyken emniyet kapatılınca tetiği / horozu kontrollü bir şekilde düşürmesi, iğneyi kilitlemesi ve tetiği boşa olması ( O günlerde sadece Waltherlerde vardı..), nişangahın tornavida ile ayarlanabilir olması, nisbeten kısa namlulu olması, 14+1 kapasiteli olması, bugünün kompakt silahlarına yakın bir tarzı olması ve şimdiki 5906 modelinin şarjörlerinin M 59 modeline takılabilmesi dikkat çeken özellikleriydi...S&W her zaman değerini korur.

A 400 binli seri olanlar hangi yılların ürünüdür?

Saygılar.

Alıntı

Sayın Perkamlı forumumuzda sayın TT33'den daha eski olmanıza rağmen kendisine yazacağım mesajı sizin de dikkate almanızı rica edeceğim.

Yazışmalarımızda lütfen yazım kurallarına mümkün olduğunca dikkat ediniz. Hitap tarzımız "abi, dostum, usta, hocam, kanka, brdr" v.b. şekilde değildir. Yazdıklarınızı göndermeden önce denetleyip sonra yollayınız.

Sorularınızla ilgili mesajlarınızı da titizlikle forum kurallarına göre yazarsanız beklediğiniz yanıta çabucak ulaşabilmeniz için lütfen şu başlıkları titizlikle inceleyiniz, faydalı olacaktır:
Yazım Kılavuzu
Yazışma Dili ve Kuralları
Forum Kuralları

Forumumuza hoşgeldiniz. Aktif ve paylaşımcı olmanız dileğiyle.

Alıntı

Herkese iyi forumlar.Ben Hüseyin Demir.26 yaşındayım.Çanakkale'de ikamet ediyorum.Konu açamadığımdan müsadenizle sorumu buraya yazmak istiyorum.Smith Wesson 39-2 model tabancanın gövdesinde kullanılan madenin ne olduğunu,kullanılan malzemenin sağlamlığı,kısacası 39-2 hakkında bildiklerinizi aktarırsanız çok memnun olurum.Bu arada taşımak için ve sağlamlık bakımından Smith wesson 39-2 'yi mi browning hp serilerini mi tercih edersiniz.Tüm forumdaşlarımın bilgisine ihtiyacım var.Kardeşinizden bu bilgiyi esirgemeyin.Taşıma olarak alacağımdan evladiyelik olsun istiyorum.pişman olmak istemiyorum.Herkese teşekkürler.Saygılar...Shy

Alıntı

Hoş geldiniz.
Birkaç sınırlı üretim dışında 39'ların gövdeleri aluminyum, sürgü ve namluları da çelikten imal...

Hacı bro vs SW39 için kullananların bilgisine başvurmak lazım...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi