Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MC 25
(25-04-2011, 02:34 PM)Blackcolt demiş ki: Bu videoda helada atış testi canlandırılmış,metan gazlı ortam smüle edilmeye çalışılmış,çok zor bir test..
Sekseydi 3 topu görücektide sektiremedi maalesef...

Bu videoda ne yapılmaya çalışıldığını ben anlamadım.

Neyin testini yapmış şahıs?

Alıntı

(05-05-2011, 09:55 PM)actionman demiş ki: Sn. Blackcolt,
Başka bir videosunda da tabancanın nasıl denenmesi gerektiğini anlatmış. Allah razı olsun, sayesinde birşeyler öğrendik. Tongue

52. sn de tutukluluk yapıyor anında kesiyorlar videoyu Smile limp wristing test FAİLED ! Big Grin

Alıntı

(05-05-2011, 11:54 PM)lupus demiş ki:
(05-05-2011, 10:18 PM)Amca demiş ki: Elin gevurunun firması bir silahını tanıtırken hem kendi adını kötüye çıkarmamak ve hem örnek olmak adına atış gözlüğünü, kulaklığını, eldivenini takar öyle atış yapar. Bizim aptallar da bırakın atış gözlüğünü, kulaklığı tehlikeli olarak gösterilen her şeyi bilahere yaparlar ki hedef kitlesine örnek olsun, hedef kitlesi tarafından sevilsin.

MC-25'i deneme fırsatım olmadı ama iyi bir silah değil çünkü daha doğru düzgün personel seçemeyen ve personeline temel ateşli silah eğitimini verememiş bir firmadan iyi bir şey beklemek hata olur.

Sn.Amca, maalesef bu arkadaş ülkemizdeki genel tabanca kullanıcısı ve müşterisi olan kitleye mükemmel bir şekilde hitap ediyor...Acı ama gerçek...Sad

Zaten insanlara silahlarla ilgili birşey söyleyince akıllarına bu kitle geldiği için bireysel silahlanmanın kötü birşey olduğunu sanıyorlar. Sad

Halbu ki bizim gibi bilinçli insanların da olduğunu bilseler fikirleri değişir.
Ama nereden bilsinler ki TV ler de bilinçli silah sahıplerinden bağseden mi var ?

Saygılar

Alıntı

Öncelikle girsan emniyet sistemini üst kapaktan almak ile çok güzel bir olay gerçekleştirmiş.Biz toplum olarak artık kopya çekmeden vazgeçmeli ve insanlarımızın isteklerine göre üretim yapmalıyız diye düşünüyorum soruyoum size ön tarafta namlu altında bulunan kızak ve boşluğa kaç turkiyede kullanan kaç kişi lazaer vb .aksesuar takıyor , taşınırken çok zorluk çıkarıyor.
Tetik istinat boşluğunu o kadar fazla olmasna ne gerek. Söküm için kullanılan mekanizma farklı olabilinirdi örneğin glocklarda olduğu gibi böylelikle daha sade ve ergonomik bir yapıya ulaşılırdı. Tetik korkuluğu yuvarlak bir hata sahip olması daha güzel yapardı. Son olarak horoz hiç güzel olmamış.

Girsan yetkililerine sesleniyorum mühendisleriniz biraz daha uğraşırsa çok güzel silah üreteceğinize ve artık dışa bağımlı bir hale gelmekten kurtulacağımızı sanıyorum siyah krom yerine meneviş rengi üretimli çok güzel olur sanırım .

Alıntı

(25-04-2011, 02:48 AM)Alper f92 demiş ki: Sayın blackcolt;
Silah 10 şarjör mermiyi bile hatasız atamadı.
Birde kapışmaya adam arıyor.
Bu nasıl iştir.
Bu yetkilileri bizim foruma davet edip bir şeyler öğrenmeleri sağlamalıyız.
Saygılarımla.

Arkadaş silah üretim hatası değilse tutukluk yapması kullanıcıdan yada mermi den kaynaklanır bakımı ve temizliği düzgün ve zamanında yapılırsa hiç bir zaman tutukluluk yapmaz yılda bir temizlik yaparsan ve atış yapmadan önce temizlik yapmaz isen olur ....Bir hafta kılıfsız bir şekilde taşı içerisinde biriken tozları görürsün bu da haliyle tutukluluk yapar sig saure p229 tutululuk yaptığını gördüm cz 75 in atış sırasında kovanı iğnenin vurmadığına şahit oldum bunların bütün nedeni yukarısa sıraladım.

Alıntı

O namluyu ve silahın tüm aksamını vıcık vıcık yağ içinde bırakıp taşırsanız o tozlar birkaç saat içinde bile silahınıza sıvanır.Ayrıca uç kısmı açık olan kılıflarda silahın toz alması gayet normaldir,biliyorsunuz bu tip kılıflar tabancanın nem tutmasını önlemek amacıyla tadil edilirler,eh nem tutan tabancanında paslanması kaçınılmazdır.Sn Alper f92 yukarıda belirtilen şeylere dikkat ederseniz silahınız tutukluk yapmazSmile)))

Alıntı

(13-05-2014, 10:54 AM)lort demiş ki:
(25-04-2011, 02:48 AM)Alper f92 demiş ki: Sayın blackcolt;
Silah 10 şarjör mermiyi bile hatasız atamadı.
Birde kapışmaya adam arıyor.
Bu nasıl iştir.
Bu yetkilileri bizim foruma davet edip bir şeyler öğrenmeleri sağlamalıyız.
Saygılarımla.

Arkadaş silah üretim hatası değilse tutukluk yapması kullanıcıdan yada mermi den kaynaklanır bakımı ve temizliği düzgün ve zamanında yapılırsa hiç bir zaman tutukluluk yapmaz yılda bir temizlik yaparsan ve atış yapmadan önce temizlik yapmaz isen olur ....Bir hafta kılıfsız bir şekilde taşı içerisinde biriken tozları görürsün bu da haliyle tutukluluk yapar sig saure p229 tutululuk yaptığını gördüm cz 75 in atış sırasında kovanı iğnenin vurmadığına şahit oldum bunların bütün nedeni yukarısa sıraladım.

Haşmetmeapları Sayın Lordum,

Bu forumda bir katılımcıya emir ve görüşlerinizi iletmeden önce, o katılımcının adının üzerine '' tık '' layarak, profiline, gönderdiği mesajlara bakıp, genel silah kültürü, silah mekaniği ve kullanımına ne kadar vakıf olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz...Haşmetli ve meşgül beyninize, asaletli parmaklarınıza zahmet vermemek adına en azından Sn.Alperf92' nin bakımsızlıktan ve kullanıcı hatalarından meydana gelen tutuklukları ayırd edebilecek düzeyde genel silah bilgisi ve atıcılık kültürüne sahip olduğundan emin olabilirsiniz...

Alıntı

(13-05-2014, 10:54 AM)lort demiş ki: Arkadaş silah üretim hatası değilse tutukluk yapması kullanıcıdan yada mermi den kaynaklanır bakımı ve temizliği düzgün ve zamanında yapılırsa hiç bir zaman tutukluluk yapmaz yılda bir temizlik yaparsan ve atış yapmadan önce temizlik yapmaz isen olur ....Bir hafta kılıfsız bir şekilde taşı içerisinde biriken tozları görürsün bu da haliyle tutukluluk yapar sig saure p229 tutululuk yaptığını gördüm cz 75 in atış sırasında kovanı iğnenin vurmadığına şahit oldum bunların bütün nedeni yukarısa sıraladım.
Yukarıda vardığınız yargı fazlasıyla iddialı, konu `yavuz hırsız` olduğunda ise gereğinden fazla iyi niyetli. Üretim hatasından bahsedebilmek için usülünce kurulmuş bir kalite kontrol sistemi olması, yani tecrübeli bir kullanıcıya düşmüş bakımı iyi durumda ama çalışmayan bir silahın bir istisna olması gerekir. Malum üreticimizde ise kalite kontrol istisna, üretim hatası dediğiniz ise bilinçli kast mı dersiniz olası taksir mi dersiniz, neticede vaka-ı adiye.

Alıntı

(13-05-2014, 10:54 AM)lort demiş ki: Arkadaş silah üretim hatası değilse tutukluk yapması kullanıcıdan yada mermi den kaynaklanır bakımı ve temizliği düzgün ve zamanında yapılırsa hiç bir zaman tutukluluk yapmaz yılda bir temizlik yaparsan ve atış yapmadan önce temizlik yapmaz isen olur ....Bir hafta kılıfsız bir şekilde taşı içerisinde biriken tozları görürsün bu da haliyle tutukluluk yapar sig saure p229 tutululuk yaptığını gördüm cz 75 in atış sırasında kovanı iğnenin vurmadığına şahit oldum bunların bütün nedeni yukarısa sıraladım.

Sn. Lort,

Forum kurallarını da okursanız iyi olur..
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2118

Alıntı

(19-05-2010, 01:00 AM)lupus demiş ki: http://www.yavuz16.com/tr/mc25/mc25-standart

GİRSAN ' son çıkardığı modellerden MC 25 ile sınırları zorlamaya karar vermiş. Emniyet mandalı gövdeye alınmış ve kabza kapaklarındaki yataklara bakılırsa da, Taurus veya HK USP serisine benzer bir şekilde, aşağıya bastırıldığında horozu indirecek şekilde tasarlanmış. Ancak yine Taurus veya HK USP gibi gerektiğinde horoz kurulu iken horozu kiltleyip kilitlemediğini bilemiyorum, maalesef sitelerindeki ürün sayfasında da bu konuda yeterli bilgi yok. Eğer emniyet mandalı horozu indirirken yarı kurulu emniyet çentiğine kadar indiriyorsa, gerektiğinde de horozu kurulu ve kilitli bir şekilde taşımaya olanak sağlıyorsa, GİRSAN ve bu tür bir emniyet sistemi arzulayan silahseverler adına çok güzel bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Görsel olarak ise son zamanlarda çıkan yerli modeller içerisinde, en azından benim gözüme en hoş görünenlerden birisi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sağ taraftaki tetik kolunu, sol taraftaki gövde kabartısına simetrik bir kabartının içerisine gizlemeleri de bence çok hoş olmuş. Açıkçası silahta görsel olarak tek hoşuma gitmeyen ayrıntı o garip horoz mahmuzu. Onun dışında genel olarak gerçekten en azından benim zevk anlayışıma uygun bir model olduğunu ve gerçekten denemek isteyeceğim nadir yerli modellerden birisi olduğunu söyleyebilirim.

Tabii bunların hepsi sadece dışarıdan bakılarak yapılan değerlendirmeler, silahın gerçek anlamda mekanik güvenilirlik, vuruş hassasiyeti ve kararlılığı, emniyet sisteminin güvenilirliği, dayanım gibi konularda sahada ve hatırı sayılır miktada atım ve manüpülasyonla test edilmesi şart. Umarım konseptteki ve görünümdeki değişim kaliteye de yansımıştır.

[Resim: 0041b194.jpg]

[Resim: d81077bd.jpg]

Sn. Lupus

Üzerinden uzun zaman geçince fotoğraf eklenen linkler hata verebiliyor. Yakın zamanda güncellemenizi öneririm. Zira fotoğraf yüklenen site sektör değiştirmiş olabiliyor.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi