Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MC 25
Hayırlı olsun Sn.Orfoz. Şahsen, saha çalışmalarınızı ve tabancanızın detaylı resimlerini, merakla bekliyorum.
Yeni yerliler içinde benim en çok merak ettiğim modellerden biridir MC25. Gelişme, sadece fiyat artışıyla sınırlı kalmayıp, kalitede de yaşanmıştır umarım.
Saygılar.

Alıntı

Sayın Orfoz3,
Yeni silahınız hayırlı uğurlu olsun
Saygılar

Alıntı

Bakalım "decock" özelliğine sahip emniyet kaç kere kullanım ömürlü olacak,horozu yarım çentiğe indiren,gövdeden manüple edilen,bir emniyet sistemi imal edilirken düşen horozun yapmış olacağı darbeyi,bunu karşılayan parçayı ve karşılamayı yapan bu parçanın gövdeye sabitlendiği noktaların dayanım ömrü çok iyi hesaplanmalıdır.
Aksi takdirde ilk jenerasyon Fn Fnp/Brownin Pro serisinde olduğu gibi ateşleme grubunu elinize alabilirsiniz.

Gerçi fn fnp lerde halen sökülü olan tabancayı decock ettiğinizde horozun gövdeye yapmış olduğu darbe esnasında kademe grubundaki parçaların oynadığını görebilirsiniz,aynı şeyi "USP" de yaptığımda ise bina temel kolonuna tekme atmak gibi bir reaksiyon görmüştümde horoza acımıştım.
Mal var "mal" var

Öte yandan tasarımı beğenmemekle birlikte
Henüz 1 şarjör mermi atılmadan pimi çıkan "girsons 1911" hadisesinden sonra firmanın yeni çıkan her mamülünden uzak durulmasında fayda var.
Hatta temel malzeme kalitesini dünya standartlarına getirmedikten sonra en iyi yerliden dahi uzak durmakta fayda var.

Alıntı

Arkdaşlar tekrar merhaba kasım ayında almış olduğum MC-25 silahım 3 ayını dolduru sürekli işim gereği taşıyorum ilk izlenimim boya kalitesi bir hayli yükseltilmiş bir çok yerli ve yabancı silahta hemen hemen bir ay sonra siyah boyalarda açılma gözlemlememe rağmen gerçi silahım beyaz krom olmasına rağmen parçalar siyah her hangi bir renk atımı şimdiye kadar olmadı..Toplamda 310 atım yaptım belirgin bir hat deformasyon çizilme yok ancak tek beni huzursuz eden nokta emniyet mandalı çok sert e hala emniyete geçerken iki kademede geçmesi daha öncede blirtmiştim silahımı her zaman tam dolumda taşımama rağmen asla emniyet kullanmem yani emniyet mandalını sadece temizlerken bir kaç ke manüple ediyorum bu konuyuda müsait olunca firmayla görüşeceğim gerek zamanımın kısıtlı olması gerek benim teknoloji fukarası olmamdam dolayı hala 3 aydır fotoğraf yükleyemedim bilgisayarcı yeğenimden yardım alıp yüksek pikselli fotoğrafları sizlerle en kısa zamanda paylaşacağım..silah genel hatlarıyla hoşuma gitmesine rağmen tek olarak taşıdığımda beni ürkütüyor...tam güvenilmeyen dost gibi Smile Smile

Alıntı

310 atımda, herhangi bir tutukluk problemi yaşadınız mı? Niçin tam güvenemediniz ?
Ayrıca, yazım kuralları hakkında da yardım almanız gerekiyor(yazdığınız kelime ve cümleleri birbirinden ayrıştırıp, bir anlam çıkarabilmek için çaba göstermek gerekiyor Smile ). Sn.Orfoz3
Saygılar.

Alıntı

Sayın,Cihan 54 toplamda:310 atımı gören silahımda hiç bir tutukluk sorunu yaşamadım.Genelde birer kutu 50 lilik periyotlar halinde atışları yaptık dolayısı ile silah temizlenmeden en fazla 50 atım görmüş oldu.Seri atışlarımızda oldu onlardada sorun yaşamadık.
Güven konusuna gelince genelde çift silah bana güven vermiştir.Ancak bu silahın emniyet sisteminin aşırı sert olması,normalde horoz her konumda iken emniyete geçiyor.buda bir çok silahta yok firmayla yada iyi bir ustayla görüşmedem içim rahat etmeyecek sayın Cihan 54

Alıntı

Sayın Lupus, aynı ortak algılarda buluştuğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim.. Başka bir silah forum sitesinde aynı tespit ve değerlendirmelerde bulunduğumdan sizin bu tabanca hakkında ki görüşlerinizle birebir örtüşüyordu yazdıklarım.. Çok hoş bir estetiğiyle derli toplu oluşu artısı iken, çok garip ve baş parmak tombulunu kesebilecek kadar keskin bir horoz takocu.. Birde diğer performans değerlerini bilebilsem ilk alacağım yerli tabanca kesinlikle bu olurdu...
Tabi aynı familyadan olduğundan diğer modellerde ki kırım gerçekliğini gördüğümüzde bunda da kullanılmış olan materyalin üreticisi tarafından revize edilip edilmediği sorusu...

Alıntı

(19-05-2010, 01:00 AM)lupus demiş ki: http://www.yavuz16.com/tr/mc25/mc25-standart

. Özellikle sağ taraftaki tetik kolunu, sol taraftaki gövde kabartısına simetrik bir kabartının içerisine gizlemeleri de bence çok hoş olmuş. [Resim: d81077bd.jpg]

Sayın LUPUS, her ne kadar jandarma emeklisi de olsam; "...saklanmış olan tetik kolu" ibaresini tam anlayamadım. Lütfen daha net yazarmısınız? Bu tabancayı ne yalan söyleyeyim ciddi-ciddi satın almayı düşünüyorum... Hem fiyatı uygun, hemde "sigsauer"e olan sevgimi de mübadele ediyor diyebilirim.
Bir küçük dip not daha izninizle: Acaba üretici firmaya rica da bulunsak "horoz"u oval ve daha uygun bir hale dönüştüremezler mi? Bu konuda da ilgili arkadaşların görüşünü almak isterim. Saygılarımla...
TETİK KOLU OLAYINI ANLADIM. Beretta'ların hepsinde dışarda olan aparat bunda gizlenmiş. Geçte olsa anladım galiba...

Alıntı

Sn E Jandarma, aşağıdaki resimler sanırım yeterli olacaktır.

Silahın dış yüzeyinde çalışan tetik kolu, gövdede ufak bir değişiklikle gövde içine alınmış,

[Resim: 0041b194.jpg]

[Resim: yavuz-16-tabanca1.jpg]

Daha açık olması için...

[Resim: regard_model_03bb.gif]

Alıntı

Sayın "melihaga"... Bu hem çok yerinde olmuş; hemde: Gövdenin dışa kabartılması sonucu, üst sandık "Browningler"de olduğu gibi aşağa kasaya oturmak kaydıyla daha sağlam bir tutuşa sebebiyet veriyor. Gerçekten çok etkileyici görünüyor; ama diğer faktörlerde ele alındığında ne kadar yetiye sahip, O'da cevabı beklenen suallerden... Yanıtınız için teşekkür ederim. Her ne kadar son anda bulmuş olduğumu söylesemde.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi