Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 6 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bıçaklar hakkında birkaç bilgi
Sayın Dost, çakı satin finish gibi gözüküyor, ben de öyle hatırlıyorum.
İlgilendiğiniz ürünün linki var mı elinizde, ben eski modelleri mi hatırlıyorum acaba?
Saygılarımla

Alıntı

Sn. Tirendaz, aus8 versiyonları satin finish sizin de belirttiğiniz gibi eski modeller.http://www. Ascimmarket /21TCTXL-TALWAR-PLAIN-EDGE-55-BLADE,PR-2388.html

Alıntı

Bunlar sanırım stone washed, Espada'lar bead blast imişler sayın Dost.
Fakat CTS BD1 çeliklerini stone wash yapma alışkanlığı var bu firmanın.
Bu nedenle emin olamıyorum.

Alıntı

Bead blast kaplama, korozyona karşı yetersiz koruma sağladığı için tercihimi stone washed ya da dlc kaplanmış modeller arasında yapmayı düşünüyorum, bilgilendirme için teşekkür ederim Sn. Tirendaz.

Alıntı

Çok emin olamadım sayın Dost, belki Prohunt'ta gidip yerinde görmek gerek. Smile

Alıntı

Forumda çokça bıçak satış ilanı görünce paylaşmak istedim.

Ciddi ciddi bu bıçak işine girmeyi isterdim. Bu kadar yüksek bedeller ödendiğini TT forumda gördüm ve şaşırdım.
Tabi şunuda yazayım hiç marka takıntım yoktur. İş görsün ekonomik olsun benim hayat felsefemdir. Araba dışında takıntım yoktur. o konuda paraya kıyarım: Biraz Alamancıyımdır.
Param çok olsa bile her halde o bedelleri yinede ödemem. Ama ödeyen çok.

Tek mesele sağlam iş, görüntü, reklam vede isim yapmak.

Geçen de bir plastik enjeksiyon imalatı yapan biriyle konusu geçti. Konuyu ben açtım. Ya dedim gerber bıçakları var. 500-600 TL gidiyor. O böyle şeyleri anında hesaplar. Kardeş dedi malzeme gideri firesiyle beraber 3 lira falan . İşçilik artık, kalıp falan masrafları .Sonra alibabaya bakmış. Çakmaları siparişe bağlı olarak 5-10-20 lira arası falan.

Tabi bu biraz bizim kahve muhabbeti ayarında sohbettir. Oturupta ince hesap çekilmiş bir olay değil kesinlikle . Ama gerçekten kaliteli isim yapmış bıçak işinde cidden iyi kazançlar var. Reklama , lansmana çok kaynak ayırmak lazım.

Mesela Bear Gyrilis var. Macera içerikli kayıtları var. NG'ye ciddi paralar ödediğini sanıyorum Gerber'in.

İşin daha güzel tarafı alıcıların çoğu kolleksiyon yapıyor. 1 tane almakla iş bitmiyor. Bir kaç tane hatta düzinelerce bıçak alımı gayet yaygın. Buda bıçak işini dahada cazipleştiriyor.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tekoglu
http://www.glennwaters.com
Cool

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tekoglu
(13-06-2018, 05:05 AM)musti267 demiş ki: Tek mesele sağlam iş, görüntü, reklam ve de isim yapmak.

Burada tek değil dört mesele vermişsiniz.  Smile

Ve hepsi birbirinde zor meseleler...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
sparus, 1905sss, tirendaz, tekoglu, Murata, lenduha
"Malzeme gideri firesiyle birlikte 3 lira" kısmına gidip gelip aklım takılıyor. Marka olmuş her üründe üründen ziyade marka adına para ödediğimiz doğrudur. Ama o markalar da 3 liralık malzeme sattıkları için marka olmuyorlar haliyle.
Hobi olarak bıçak yapan birisi olarak ilginç geldi bana bu hesap.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, tekoglu
Plastik enjeksiyon yapan birinden bahsetmiş Sn. musti267. Karışıklık orada sanırım. O kişinin çeliklerin özelliklerini, ne kadar pahalı olabileceğini, nasıl yapıldığını vs. bildiğini sanmıyorum.

Sadece koleksiyonere değil orduya, polise, kurtarma görevlilerine bıçak yapıyorlar. Can emanet ediliyor o bıçaklara.  Ben evim de seviyorum bıçaklarımı ama doğaya çıkıp hayatını sürdürmek için kullananlar var. 

Kimisi ömür boyu garanti verecek kadar malına güveniyor. Binlerce kere kontrol ediliyor, test ediliyor. Büyük bir kar marjı vardır yoktur bir şey demiyorum. Ama Çinli sitelere bakarak fikir sahibi olunamaz bu konuda.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
emre76, sparus, harun, tirendaz, tekoglu, Gazanfer, Murata, lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi