Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STEYR M-A1
Selam tabancasever ustalarım....

Bir arkadaşıma yabancı bir tabanca alma arifesindeyiz. MKEK de nispeten uygun sayılabilecek Steyr m-a1 e rastladık.

Bu konuda olumlu yada olumsuz verisi olan arkadaşlarımın paylaşımlarını mümkünse rica ederim...

sevgiler.

Alıntı

Sn NorthWolf eğer illede polimer olacaksa birazdaha kendini sıkıp HK veya P99 almasını tavsiye ederim, yoksa daha uygun fiyata Beretta FS92 veya ufak bir eklemeyle SW 5906 tavsiye ederim, Steyr'e benim pek kanım ısınmadı açıkcası ve sanırım tırnaklarında sorun varmış gerçi bu hususu Sn Lupus daha iyi bilir ama bence o fiyatlara daha güzel silahlar alınabilir, ama yine daha öncede belirttiğim gibi şu andaki ithal silahların hepside iyidir bazılarının eksikleri de olsa sivil kullanıcıları tatmin edici ve can güvenliğini sağlayacak deerecede kalitelidirler, ve yine dediğim gibi silah kadın gibidir aşık olduğunu alacaksın başkasının şuyu güzel buyu güzel demesiyle değil...

Şimdiden hayırlı olsun...

Alıntı

Selamlar,

Steyr sahibi birisi olarak söyleyebileceğim daha önce ele bu kadar uyumlu eldiven gibi oturan bir silah daha görmediğimdir.Sn. Melihaga'nın da dediğine katılıyorum.Silahın aşık olduğunu alacaksın.Forumda daha öncede Steyr'ı test ettiğimiz ve üstadın yorumlarının olduğu bir konu var.Orayıda inceleyebilirsiniz.

Saygılar

Alıntı

Lupus ustanın Steyr ile ilgili mesajında zannedersem farkı bir model numarası gördüğümden onu pek dikkate almamıştım. Yine Sn.Lupus ustanın değerli yorumlarını almak iyi olacak. Ayrıca siz kullanıcılar ve diğer silah sever arkadaşlarımada çok çok teşekkürü borç bilirim.

Alıntı

HK P2000 alınabilecek en nitelikli silah şu an MKEK den , ayrıca Glock ların olduğu dönemde G19 tercih edilebilirdi , nedense P99 bana pek şekillenmiyor hiç de şekillenmedi biraz fazla bir fantazilik var tasarımında ancak bir silah var ki ne diyeyim MKEK de şu an en alınacak silah adeta vitrinin gözbebeği ;"SMITH&WESSON - 945 P.C" sizinkinin iki katı fiyatı ancak
selamlar

hot_ice like a pistol

Alıntı

Alıntı: Steyr sahibi birisi olarak söyleyebileceğim daha önce ele bu kadar uyumlu eldiven gibi oturan bir silah daha görmediğimdir

Bu silah yurt dışındaki forumlarda ne zaman gündeme gelse, genelde aldığı yorum bu.

Alıntı: tırnaklarında sorun varmış

İlk M9 versiyonlarında tırnak sorunu neredeyse standard bir halde idi.
Tırnak çalışsa bile, atıcılar kovanın sürekli kafalarına atılmasından şikayetçi idiler.
A1 revizyonndan sonra tırnaklarda eskisi kadar sorun yaşanmıyor.
Ama hala yurt dışında kullanılan farklı mühimmatlarda, sorun yaşanmaya devam ediyor.
Bu sorunların bir nedeni de, Steyr'ların fişek yatağının çok sıkı olması.

Burada bir arkadaşımda Steyr M9A1 var.
Şimdiye kadar her şekilde denedik ve hiç bir mekanik sorun yaşamadık.
Tetik çekme ve sağma mesafeleri kısa, tetiğin kurulma mesafesi de kısa.
Tetik ağırlığı az olmasına rağmen sert.
Başlangıçta ezerek tetik düşürmek çok zor, ancak zamanla yumuşuyor.
Nişangahlara alışmak zaman alabiliyor, ama alışınca hızlı ve refleks atışta çok kullanışlı.

Ağzında fişekle taşımayı düşünenler için dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı da, bu silahda otomatik iğne kilidi olmamasıdır. Manuel emniyet tetik kolu ve buna bağlı iğne tutma tablasını kilitlemektedir. Bunlarda bir hata olması oldukça zordur, ancak bir hata olduğunda, iğnenin fişek kapsülüne ulaşmasına engel olacak otomatik iğne kilidi mekanizması yoktur.

Buradaki silahda iki işçilik kusuru var, ikisi de namluda;
Birisi namlu ucunda yapılan taçlamadaki bir hata,
Diğeri de fişek besleme yatağındaki freze hatası.
Bu kusurlar nedeni ile dağılımda ve besleme de herhangi bir sorun yaşamadık.
Ama bunlar olmaması gereken hatalar.

Alıntı: silah kadın gibidir aşık olduğunu alacaksın başkasının şuyu güzel buyu güzel demesiyle değil...

Aslında silah seçimindeki en önemli faktörlerden birisi.
Bir silaha içiniz ısınıp da sevemiyorsanız, ondan verim de alamıyorsunuz.
Güzellik biraz da, bakanın gözü ile ne gördüğü ile alakalı bir şey.
Benim kişisel tercihim her zaman, biraz daha para verip bir HK, özellikle de P2000 almaktan yana olurdu.
HK alma imkanım varken, diğerlerini alternatif olarak görmem, tabii ki bu sadece benim kişisel tercihim.

Saygılar.

Alıntı

pekii merak ettiğim bir konu silahlardaki bu hatalar mke.ye oradanda firmaya iletilemiyormu yoksa her şeyde olduğu gibi kaderimize razımı oluyoruz gerçi hala ülkemizde firma garantilerinin ve tüketici haklarının tam işlediği söylenemez yerli silah firmaların ilgisine gelince tamamen piyasa kavgası yoksa yüzümüze bile bakmazlar

Alıntı

Sayın Faloutun M9a1 ini inceleme fırsatım olmuştu silah gerçekten güzel ele oturmakta elinize aldığınızda güven veriyor ama tritium gezleri ilk defa görmüş birine özellikle ben bunla nasıl atış yapıcam alışabilirmiyim diye geliyor atış yapamadık en kısa sürede buluşup atış yapıcam m9a1 le Ama canımı emanet ediceğim silah her ne kadar gelişmiş ele oturan vede güzel gözüksede tutukluk yapabilme ihtimali bile benim için elenme sebebidir saygılar.

Alıntı

HK USP peşine düştük.. bilginize...

Steyr konusunda yabancı forumlarda biraz gezindik... kovan derdi hemen herkesin söylemi. Ama Sn. Lupusun dediği gibi ilk versiyon olabilir. "Derde" para vermem dedi arkadaşım. Artık kendisinin aşkı ben bilemem... Hepinize teşekkür ederim tekrar.

Alıntı

HK USP kullanan biri olarak yine de HK P2000 mutlaka gözden geçirin derim

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi