Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulundurma amaçlı silah alacaklara!
Sn. Fruktoz23, meskun olmayan mahal demek istediniz sanırım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Fruktoz23
Sn alpine;

Hevesinizi kırmak istemem ama Kocaeli'de sivil olarak kullanabileceğiniz bir poligon yok. Çenesuyu poligonu trap ve skeet yivsiz tüfek poligonu. Her daim atış yapmak mümkün değil. Yeni açılan Sopalı'nın arkasında ki poligon (belediyenin silahı olan vatandaş kullanabilecek poligon yaptık diye lanse ettiği) emniyete ait. Belediye gerçekten emniyet için mi yaptı bilemem. Emniyet o bölgeye taşındıktan sonra tamamen emniyet kullanıyor. Gidip bakarsanız orada emniyetin binasını göreceksiniz.

Yine yerel medyada geçen Körfez atış poligonuna sahip oldu başlıkları ile tanıtılan poligon hakkında araştırma yaptığınızda internette Körfez Jandarma poligonu çıkıyor.Gidip görmedim ikisi aynıdır diyemem. Benzer olan şey belediye başkanının atış yapmak isteyen ruhsatlı silah sahibi vatandaşımız atış yapabileceği bir açık poligon yaptık. Büyük ihtiyaç olduğunu gördük ve yaptık şeklindeki açıklamaları. Hikayenin sonu aynı yere varıyor.

Sopalıda ki poligonun yivsiz (trap ve skeet aksine tek kurşun ve tabanca atışına müsait) poligonu olacağına dair haberler vardı.

Maalesef bulundurma ruhsatı için açık adres gerekiyor.(Öyle biliyorum)Yol belgesi size o adrese gidebilmeniz için veriliyor.Bu silah tamircisi veya poligon olabilir. Ev taşımalarında ve uzun vadeli meskenden uzak kalacağınız durumlarda belirli bir müddet için taşıma alabiliyorsunuz. Bizim köyde evin arkasında kocaman kimsenin uğramadığı tarla var oraya atışa gitmek istiyorum yol belgesi verir misiniz dediğinizde sonuç hüsran olacaktır.

Elbette demokrasi dışı çareler var.Polis amcanız , emniyet müdürü dayınız vardır poligona giriş çıkışta sorun yaşamazsınız.Başka yöntemlerde var ama bunlar doğru olan şeyler değil.

Benim anlayamadığım.Belediyenin neden poligon yapıp bunu kolluğa devrettiği.Kolluk kendi eğitim tesisleri ve parkurlarını hazırlamakla mükellef değil mi? İşletme noktasında sıkıntı yaşanacağı mı düşünülüyor.Emniyet başına adam diker bizde uğraşmayız mantığımı var.Açık poligon yapması çok zor değil ama ortada sıkıntı var.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Fruktoz23, Gazanfer, adem 1, Alpine, sparus
(14-05-2010, 10:58 AM)10:14PM demiş ki: Sayın Tactical;
Bulundurma ruhsatının dünyanın hiçbir yerinde olmadığı görüşüne kuşkuyla bakıyorum. Gerek Amerika gerekse Avrupa uygulamalarında bize benzer düzenlemelerin olduğunu internet bilgilerine bakarak söyleyebilirim.

Bireysel silahlanma ile sivil itaatsizlik kavramları arasında gidip geliniyor bu tartışmada...

Arkadasim Amerika' daki bulundurma ruhsatina harc yada vergi odemiyorsunuz. Yasal yollardan aldigini silahi evde bulundurma olarak aliyorsunuz ki ordaki bulundurma bizdeki tasima kadar rahat.

Alıntı

Artvin' deyim yaşıyorum. B,urada atış yapabileceğimiz bir poligon yok en yakın poligon 220 km uzaklıktaki Trabzon' da. Dolayısı ile bulundurma ruhsatlı silahımızla poligona gitmek oldukça lüks, atış yapmak istiyorsak köyde yaylada vs. yerleşim yeri dışına çıkmamız gerekiyor, bunun için de silahı yine taşımak gerekiyor. Taşıma ruhsatı almak sivil bir vatandaş için oldukça zor, istenilen kriterleri taşıyorsak bile çok pahalı. Diğer taraftan bulundurma ruhsatına da yılda 200 mermi hakkı veriliyor ,taşıma ruhsatı sahibine de 200 mermi alabilme izini veriliyor, bu durum da oldukça tezat. Yasalara bazı düzenlemelerin olması beklenilen bir ihtiyaç diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Alıntı

(29-05-2017, 12:11 AM)gokhankartal08 demiş ki: Diğer taraftan bulundurma ruhsatına da yılda 200 mermi hakkı veriliyor ,taşıma ruhsatı sahibine de 200 mermi alabilme izini veriliyor, bu durum da oldukça tezat. Yasalara bazı düzenlemelerin olması beklenilen bir ihtiyaç diye düşünüyorum.

Aman diyelim... Bizim bürokrasimize dert anlatmaya kalktığınızda başınıza gelecek tek şey fillerin sayısının arttırılmasıdır. Aman... Bu konuda daha önce yaptıkları düzenlemede bulundurma ruhsatlı silahların yıllık fişek satın alma istihkakını 50 adet ile sınırlamışlardı...

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, ALPTUG, kkaya, foottwo, Sabri, blueokkes, lenduha, pasa_7676, demirkağan, gokhankartal08, usame, mertk, ilbay, fuat_61, karaca, Dr.Oz, asuspc, konrf

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi