Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tetik ağırlığı
ilksurfer demiş ki:Atis turnuvasina katilacaksa 1.59, guvenlik icin tasiyorsa 2.5 ve bol antreman...

Çok net olmuş Sayın İlksurfer

Alıntı

Herkese merhaba.
Benim 1994 model 7.65 Kırıkkale tabancam var ve tetiği çok sert, tahmini 3.5 kg'dan fazla.
Tetiği çekerken silahı hedefte tutmakta zorlanıyorum. Tetiği yumuşatmak için ne yapabilirim diye çok düşündüm ve horoz ayağı ile Tetik kolunun arasında bulunan küçük bir yay var, bu yayı söktüm ve
horoz çok hafifledi. Bu işlem horozun erken düşmesi haricinde bir olumsuzluk yaratır mı?
Not : Silahı atım yatağı taşımıyor, sadece yılda bir iki kez atış yapıyorum.

Alıntı

Bi soru da benden. Gerçi konu biraz eski kalmış ama olsun. Bende saddam beretta var namı değer tarıq 9mm. Bu silahın da tetiği çok ağır atışlarım genelde bu yüzden iyi olmuyo. Ama yumuşak tetikli bi tabanca ile atışlarım çok iyi. Tetiği yumuşatmak için Horozun dibi ve Tetik kolunun ittiği tırnak benzeri parça arasına gres yağı sürmeyi düşünüyorum. Mantıken biraz da olsa yumuşaması lazım. Inşallah anlatmak istediğim parçaları iyi anlatabilmişimdir. Sizinde fikirlerinizi almak isterim.

Alıntı

Öncelikle,

[Resim: 288115.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
alpi, hunter 12, ismicey, demirci57, blueokkes, ilksurfer, al-me
(11-09-2017, 10:14 PM)Theguardian demiş ki:  Ben de Saddam Beretta var, namı değer Tarıq 9mm.

Efendim, sizdeki tabanca aslında bir Tarıq, namı diğer Saddam Beretta...

(11-09-2017, 10:14 PM)Theguardian demiş ki: Tetiği yumuşatmak için Horozun dibi ve Tetik kolunun ittiği tırnak benzeri parça arasına gres yağı sürmeyi düşünüyorum. Mantıken biraz da olsa yumuşaması lazım. Inşallah anlatmak istediğim parçaları iyi anlatabilmişimdir. Sizinde fikirlerinizi almak isterim.

Gres uygulaması mutlaka bir miktar fayda sağlayacaktır. Ancak horoz yayı, horoz kurma parçası yayı, horoz ve kurma parçası çeneleri biraz daha rodaj görmedikçe çok anlamlı bir rahatlama hissetmeniz zor. Bu parçalara müdahale edilerek tetik çekişi rahatlatılabilir. Ancak tabanca orijinal bir Beretta olmadığı için, bu parçalara müdahale etmenizi önermem. Gres ile ilgili olarak da içeriği özellikle ateşli silahlar için düzenlenmiş gres tercih etmenizi tavsiye ederim.

Saygılar.

Alıntı
12 üye teşekkür etti:
alpi, lenduha, 1905sss, Sabri, tirendaz, alpago, Theguardian, fuat_61, hunter 12, ismicey, blueokkes, ilksurfer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi