Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: İdeal ev savunma silahı sizce ne olmalı ve neden?
Revolver (Emniyet kilitsiz)
1911 model bir tabanca
Glock
Mekanik güvenilirliğine inandığınız herhangi bir yarı otomatik tabanca
Pompalı tüfek
Telefon (Polisi aramak için)
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.6 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En iyi EV SAVUNMA SİLAHI sizce hangisi?
İyi risk analizi yapamayan, baskı altında soğuk kanlılığını koruyamayan ellerde herhangi bir silah avantaj değil bilakis dezavantajken; ne yaptığını bilen ve kontrolü kaybetmeyen özellikle de antrenmanı ellerde sadece basit bir kaç söz ya da ses bile avantajdır. En temel amacımız can kaybı olmaması(mütecaviz(ler) dahil) yaralanma olmamasıdır.
 Bu minvalde mevcut silahlarımı kullanmadan önce mümkünse polisi arar yardım isterim diyorum. Ama senaryonun nasıl gelişeceğini malesef kestiremiyorum.Belki de hiç bir şeye vakit olmayabilir. Senaryoya göre pozisyon almaya çalışırım. Ancak ailemi bir odada yalnız bırakıp diğer odaları temizliğe çıkmayacağım net.İlk amacım bir araya toplanıp, 9mm yi belime 12 kalibreyi elime alıp, polisi eşime aratır ve net bir adres tarifi ve yardım çağırmasını isterim. Eğer mütecaviz ile yüz yüze gelirsem silahımı saklayıp evimi terketmesini söylerim. V. B....
 Şimdi bunları okuyunca bana anlam veremeyen hatta öfkelenen forumdaşlar olacaktır. Onlara bir kaç hususu göz önünde bulundurmalarını öneririm.
1-Siz yeni uyandınız. Net değilsiniz. (Mütecaviz mesaisinde ve gayet net, hazırlıklı)
2-Bakmakla yükümlü olduğunuz savunmasız kimseler ile berabersiniz.(Bu olaydan sonra da yükümlülükler devam ediyor. Sakat kalmanız ya da cezaevine girmeniz ciddi bir sorun) Mütecavizin böyle bir kaygısı yok.
3-Siz elinizdeki silah/silahlar ne kadar pahalı ve iyi olursa olsun, onları kullanabilecek muhtemelen tek bir kişisiniz. Mütecaviz ise -ler eki almış olabilir.
Tüm bunlar ışığında örnek senaryo şu olsun... Bir tıkırtıya uyandım ve alt katımdan şüpheli sesler duydum. Eşimi uyandırır çocuklar ile beraber yanlarına bir telefon verip ebeveyn banyosunda kendilerini kitleyip polisi/jandarmayı aramalarını isterim. Ben silahlarımı atışa hazır hale getirip yatak odasında ilk girenin  direkt göremeyeceği bir noktaya pusumu atar ve kolluğun gelmesini beklerim.

Alıntı

(23-02-2019, 03:52 PM)emrerd demiş ki:  Bu minvalde mevcut silahlarımı kullanmadan önce mümkünse polisi arar yardım isterim diyorum. Ama senaryonun nasıl gelişeceğini malesef kestiremiyorum.

Senaryonun nasıl gelişeceği kestirilemiyorsa, "Eldeki silah, telefondaki polisten daha koruyucudur" diyor Amerikalı

[Resim: a-gun-in-the-hand-better-than-a-cop-on-29098005.png]
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Bunu biz de diyoruz ancak devlet öyle demiyor malesef.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alphawolf
Alphawolf;
ABD nin çoğu eyaletinin yasalarına göre pek tabii haklısınız.Açıkçası ben de isterdim benzer kanunları.Ne yazık ki elde olan kanunlar ile evinizde birini ateşli silah ile yaralar ya da öldürürseniz, öncelikle kendi canınızı koruduğunuzu mahkeme heyetine anlatmalı ve şüpheye yer bırakmayacak şekilde ispatlamalısınız.
Benim yazdıklarımın temeli de bu zaten. Mevcut şartlara hızlıca adapte olup savunma yöntemi geliştirmemiz gerekiyor.Mevcut şartlardan biri de yasalarımız.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi