Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: İdeal ev savunma silahı sizce ne olmalı ve neden?
Revolver (Emniyet kilitsiz)
1911 model bir tabanca
Glock
Mekanik güvenilirliğine inandığınız herhangi bir yarı otomatik tabanca
Pompalı tüfek
Telefon (Polisi aramak için)
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.6 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En iyi EV SAVUNMA SİLAHI sizce hangisi?
Bir seferde 9 adet 9 mm (00 buck shot) bilye atan 12GA bir yivsizin durdurma ve atis gucunu teker teker ama hizli atan bir makineli tufek bile gecemez. Cunku bu 9 kursunu da bir kerede atiyor. Ancak bizim buralarda durum biraz farkli. Evlerin ic duvarlari kartondan. Yumrugu koydunuzmu obur taraftan cikiyor. O yuzden ilk secenegim 00 buck shot atan fener takili 12 GA bir tufek olmasina ragmen, eger ev ahalisi atis hattindaysa, o zaman fener takili bir M4 yada bir Glock 21 tercih ederdim.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, hunter 12, Dmrahmet
lupus demiş ki:
sandeman demiş ki:Şişe...by Ahmet abi Smile
Efendim, malum '' ev savunması '' yapacağız, aşırı delicilik '' overpenetration '' için ne önerirsiniz acaba?

Big Grin

[Resim: 10007.jpg]

Raptiyelilerin durdurucu özelliği daha iyi,toplu iğnelilerde ise güçlü bir nefesle bahsettiğiniz sorun yaşanabilir Big Grin

Alıntı

lupus demiş ki:
ashes demiş ki:Üzerimde yivli/yivsiz bir tüfek taşıyamiyacağıma göre;mekanik güvenilirliğine inandığım her hangi bir yarı otomatik tabanca.
Konu sahibi ev savunması konusundaki görüşleri almak istiyor Sn.ashes...Big Grin
syılmaz demiş ki:Ev güvenliğini sağlamak için ideal silah tercihi sizce ne olmalı ve neden?
Rezil olduk Üstadım.Smile Neyse,konuyu fazla dağıtmadan yarı otomatik yivsiz olabiler.Big Grin

Alıntı

Pompalı tüfeğin durdurucu ve tahrip edici yönü kesinlikle tabancalarla kıyaslanamaz tabiki ama kolay gizlenememesi sebebi ile dolu bulundurmak bana riskli geliyor, hem sizin evde bulunmadığınız bir an çocuklar için riskli hemde kolay bulunabilir olması sebebi ile risk durumunda uyandığınız zaman tüfek yanlış kişinin elinde olabilirmiş gibi geliyor.

Alıntı

Revolver terch ederdim.

Alıntı

Sn syilmaz, bir alarm sistemi ve/veya bir kopek ve bununla beraber hizli acilir bir kasa bahsettiginiz durumlar icin birebir...

Saygilar,

Alıntı

sandeman demiş ki:
lupus demiş ki:
sandeman demiş ki:Şişe...by Ahmet abi Smile
Efendim, malum '' ev savunması '' yapacağız, aşırı delicilik '' overpenetration '' için ne önerirsiniz acaba?

Big Grin

[Resim: 10007.jpg]

Raptiyelilerin durdurucu özelliği daha iyi,toplu iğnelilerde ise güçlü bir nefesle bahsettiğiniz sorun yaşanabilir Big Grin

İşte bunu tek geçerim.

Alıntı

Mekanik güvenilirliğine inandığınız herhangi bir yarı otomatik tabanca*
Çünkü revolverın dabıl aşkın tetiği ağır, evde silah kullanma konusunda çok tecrübeli olmayan diğer ev halkı sıkıntı yaşıyabilir.
Emniyetsiz ve atım yatağının her daim dolu olması en büyük avantajı ama benim evimdeki otomatiğin de hep emniyeti açık ve atım yatağı doludur. Aksi zaten silah taşımanın ve bulundurmanın ruhuna aykırı.
Pompalı tüfek aslında diğerlerinden çok çok üstün ama bir arbede ve boğuşma anında tabanca gibi karnınıza doğru çekip savunma ihtimaliniz zor. Bana dar alanda(evimin içi gibi) tüfekler avantajını kabedip dezavantajlı duruma düşer gibi geliyor.

Alıntı

syılmaz demiş ki:Pompalı tüfeğin durdurucu ve tahrip edici yönü kesinlikle tabancalarla kıyaslanamaz tabiki ama kolay gizlenememesi sebebi ile dolu bulundurmak bana riskli geliyor, hem sizin evde bulunmadığınız bir an çocuklar için riskli hemde kolay bulunabilir olması sebebi ile risk durumunda uyandığınız zaman tüfek yanlış kişinin elinde olabilirmiş gibi geliyor.

Sayın yılmaz.Gece,namluya ve/veya şarjöre sürdüğünüz fişekleri,ertesi sabah boşaltarak,silahı ve fişekleri ayrı yerlerde muhafaza ederseniz ve bunu bir disiplin haline getirip uygularsanız bir sorun olmaz zannederim.
Ayrıca,başucunuzdaki tüfeği alacak kadar yaklaşan bir saldırgan için, silah bulundurmanıza hiç gerek yok.Big Grin

Saygılar.

Alıntı

Ben bundan yanayım...
Eve girenin haşadını çıkarırsınız, ateşli silah olmadığı için başınız daha az ağrır. Wink

[Resim: baseballbat.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi