Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: İdeal ev savunma silahı sizce ne olmalı ve neden?
Revolver (Emniyet kilitsiz)
1911 model bir tabanca
Glock
Mekanik güvenilirliğine inandığınız herhangi bir yarı otomatik tabanca
Pompalı tüfek
Telefon (Polisi aramak için)
[Sonuçları Göster]

Konuyu Değerlendir
  • 5 Oy - 3.6 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En iyi EV SAVUNMA SİLAHI sizce hangisi?
Ev güvenliğini sağlamak için ideal silah tercihi sizce ne olmalı ve neden?

* Revolver (Emniyet kilidi bulunmayan modeller)
* 1911 model bir tabanca
* Glock
* Mekanik güvenilirliğine inandığınız herhangi bir yarı otomatik tabanca
* Pompalı tüfek
* Telefon (Polisi aramak için)

Ben daha güvenilir bulduğum ve yarı uykulu/ani panik gibi bir durumda emniyet ve namluya mermi sürme gibi işlerle uğraşmamak için emniyet kilidi olmayan herhangibir revolverı tercih ederdim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kaanarslan1
Gücü ve net durduruculuğu ile kesinlikle pompalı tüfek...
Tabancaların en önemli avantajı, her zaman her yerde olabilmeleri, ancak yivli bir tüfeğin veya kaliteli savunma mühimmatı ile doldurulmuş bir pompalı tüfeğin olduğu yerde, kesinlikle çok etkisiz ve hatta gereksiz duruma düştüklerini düşünüyorum...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
drmehmet, hymer, blueokkes
lupus demiş ki:Gücü ve net durduruculuğu ile kesinlikle pompalı tüfek...
Tabancaların en önemli avantajı, her zaman her yerde olabilmeleri, ancak yivli bir tüfeğin veya kaliteli savunma mühimmatı ile doldurulmuş bir pompalı tüfeğin olduğu yerde, kesinlikle çok etkisiz ve hatta gereksiz duruma düştüklerini düşünüyorum...

+1
Mekan kavramını dışarıda tutarsak pompalı tüfek, değil ise savunmada, maalesef çeliklerin gözü yaşlı kalacak ama G19 diyorum Smile

Alıntı

Telefon, "kafaya vurmak için" yazsaydınız, oylayabilirdim...Big Grin

Sevgiler

Alıntı

Üzerimde yivli/yivsiz bir tüfek taşıyamiyacağıma göre;mekanik güvenilirliğine inandığım her hangi bir yarı otomatik tabanca.

Alıntı

Şişe...by Ahmet abi Smile

Alıntı

Rottweiler, ama sevmem kendilerini Smile

Alıntı

Konu ev savunması oldugunda bende pompalı tüfegin en ideal seçim oldugunu düşünüyorum.Sn.Lupusun tercihleri arasında bulunan yivli tüfek konusuna katılmakla birlikte korkularım var;ev içerisinde yanlız olmadıgım bir anda tercih edebilecegimi sanmıyorum,saldırıdan kurtulmak isterken aileme zarar verme ihtimalim beni korkutuyor açıkçası.

Alıntı

ashes demiş ki:Üzerimde yivli/yivsiz bir tüfek taşıyamiyacağıma göre;mekanik güvenilirliğine inandığım her hangi bir yarı otomatik tabanca.
Konu sahibi ev savunması konusundaki görüşleri almak istiyor Sn.ashes...Big Grin
syılmaz demiş ki:Ev güvenliğini sağlamak için ideal silah tercihi sizce ne olmalı ve neden?

Alıntı

sandeman demiş ki:Şişe...by Ahmet abi Smile
Efendim, malum '' ev savunması '' yapacağız, aşırı delicilik '' overpenetration '' için ne önerirsiniz acaba?

Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi