Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ ModTR
Arkadaşlar,

CZ firmasının Türkiye temsilcisi, MKEK'ye silah ithalatı için teklifte bulunmuş durumda. Ancak yeni nesil servis modeli boyutlarındaki CZ tabancalarının şarjörleri, bizim mevzuatımızdaki 15 mermi kısıtlamasına uygun olmadığından, firma bu modellerin ithalatında sorun yaşamamak için '' Türkiye'ye İçin Modeller'' tanımı altında, mevzuatımıza uygun tabancaları listelemektedir.
Bu başlıkda listelenen tabancaların hepsinin servis modeli boyutlarında, 15 mermi kapasiteli tabancalar olduğuna
dikkat edin.

http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1&ids=37&lang=en

Aynı modellerin listelendiği diğer başlıkdaki CZ75B'nin 16, SP01'in 18 mermi kapasiteli olduğunu göreceksiniz.

http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1&ids=3&lang=en

Kompakt modellerde ise, mevzuatımıza uygun mermi kapasitelerinden dolayı böyle bir tanımlamaya gerek olmadığından, Türkiye için modeller bölümünde hiç bir kompakt model listelenmemiştir.

Saygılarımla.

Alıntı

sayın lupus mke ya gelecek cz75b nin tahmini fiyatı nerelerde olur?Gelmesi yakınmıdır?saygılar

Alıntı

Fiyat konusunda ne desem yalan olur, ama Glok 19'lar 2600-2900 USD arasında, HS 2000 ise 1670 USD'ye geldiğine göre CZ75'lerin fiyatları da bunların arasında olabilir, ama bu gene de farazi bir rakam.

Geliş zamanı ise MKEK üst kurulunun keyfinin gelip toplanmasına ve siparişi onaylamasına bağlı.

Mod TR olarak adlandırılan hizmet boyutlarındaki tabancaların yanında, çeşitli kompakt modellerin de geleceğini tahmin ediyorum.
Sadece poligon için silah almayı düşünen arkadaşlara SP 01 ve özellikle de SHADOW modelini tavsiye ederim.
Taşıma için alacak arkadaşlara da P01 veya PCR modellerini tavsiye ederim.
Forumu düzeni takip eden arkadaşlar CZ platformuna karşı olan zaafımı bilirler, o yüzden tamamen tarafsız yorum yapmam zor, siz gene de iyice araştırmadan tercih yapmayın.

Hürmetler.

Alıntı

ne güzel CZ seven birileri daha var.
CZ'nin SP 01 modelini kullanmadım ancak bir satıcıda inceleme fırsatı buldum. bazı amerikan dergilerinde de çok iyi puanlar aldı. eğer MKE'ye gelecekse benim gibi CZ sevenler için kaçırmamalarını tavsiye ederim. kullanma amaçlı olarak çok güzel bir silah. silahı CZ '%E göre biraz traşlamışlar ve modifiye etmişler gibi duruyor. ama benim hoşuma gitti. inşallah kullanma fırsatı bulurum...

Alıntı

Sn. Lupus,

Bu CZUB'un sitesindeki "sarsör kapasitesi" benim kafami karistirdi biraz. Zaten polisimizin kullandigi klasik CZ 75 ve S. Tantan döneminde alinan CZ75B ler 15 + 1 degilmiydi? Yoksa kapasite hesabinda namludaki +1 mermi sayilmiyormu (sanirim sayilmiyor)? ama eger öyle ise, bendeki CZ75B nin orijinal sarjörlerine 15 mermi basabiliyorum ama sitelerinde 16 diyor.

Umarim ben de kafa karistirmamisimdir Smile

Alıntı

15 adetten fazla alan sarjörlerle ithalat yapılmıyor yasak. Sarjörlere göre mermi sayısı yüksele biliyor saygılar...

Alıntı

avcı41 demiş ki:15 adetten fazla alan sarjörlerle ithalat yapılmıyor yasak. Sarjörlere göre mermi sayısı yüksele biliyor saygılar...

Cevabiniz icin cok tesekkür ederim Sn. avci41.

Alıntı

Arkadaşlar, 2001'de MKEK'den aldığım CZ 75 B'nin her iki şarjörü de 16 mermi kapasiteli idi.
Yani silah 16+1 mermi kapasiteli idi.

Yine daha önce MKEK'den alınmış, ilk jenerasyon P99'umun da şarjörleri de 16 mermi kapasiteli idi.

Bu konuda da yönetmeliğin uygulanmasında bir keyfiyet var.
Bir süredir Emniyet Genel Müdürlüğü, şarjör kapasitelerinin üzerinde titizleniyor.
Ancak bu titizlenme sadece MKEK'de satılan tabancalarla kısıtlı.
İthalat yapılırken gösterilen hassiyet, maalesef her kurum ve şahsa eşit oranda gösterilmiyor.
Mevzuata aykırı kapasitesi olan silahlar şahıslar tarafından permi ile getirilip, kolaylıkla satılabiliyor.
Piyasada 20 veya daha üzere kapasiteli şarjörler de alenen satılıyor.

Ama son dönemlerde Türkiye'ye ithal edilen tüm CZ ve Jericho'larda, MOD TR tanımlaması şart oluyor.Big Grin

Alıntı

LUPUS demiş ki:Arkadaşlar, 2001'de MKEK'den aldığım CZ 75 B'nin her iki şarjörü de 16 mermi kapasiteli idi.
Yani silah 16+1 mermi kapasiteli idi.

Yine daha önce MKEK'den alınmış, ilk jenerasyon P99'umun da şarjörleri de 16 mermi kapasiteli idi.

Bu konuda da yönetmeliğin uygulanmasında bir keyfiyet var.
Bir süredir Emniyet Genel Müdürlüğü, şarjör kapasitelerinin üzerinde titizleniyor.
Ancak bu titizlenme sadece MKEK'de satılan tabancalarla kısıtlı.
İthalat yapılırken gösterilen hassiyet, maalesef her kurum ve şahsa eşit oranda gösterilmiyor.
Mevzuata aykırı kapasitesi olan silahlar şahıslar tarafından permi ile getirilip, kolaylıkla satılabiliyor.
Piyasada 20 veya daha üzere kapasiteli şarjörler de alenen satılıyor.

Ama son dönemlerde Türkiye'ye ithal edilen tüm CZ ve Jericho'larda, MOD TR tanımlaması şart oluyor.Big Grin

Hemen hemen her silahçıda ve bu işle ilgili her internet sitesinde satılıyor...

amaç bişey yapmak değil vatandaşa eziyet, emniyet o kadar titizse yasak olan bişey alenen satılıyorsa neden oraları basıp toplamıyor...

Alıntı

Sad 
Sn' Lupus'un aciklamali cevabindan sonra simdi kendimi bir mermi aldatilmis hissediyorum. 97 senesinde 0 olarak aldigim CZ 75 B iki adet 15 mermi kapasiteli iki sarjörle cikti orijinal kutusundan...üstelik bulundugum ülkede sarjörlerin kapasitesi ile ilgili herhangibir sinirlama yok iken. Sad

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi