Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remington 870 tetik modifikasyonu
#1
* Amerikan Ulusal Tüfek Birliği (NRA) yayınlarında Remington 870 ile ilgili denk geldiğim yazının bir kısmını çevirerek aktarıyorum, çeviri olduğu için yapmış olabileceğim hataları mazur görmenizi rica ediyorum.

[Resim: 26526479.png]

Remington 870 tüm zamanların en popüler yivsiz tüfeği. Hem atıclık sporu ile uğraşanlar, hem güvenlik güçleri ve ordu tarafından hem ev güvenliği amacıyla sivil kullanıcılar tarafından hemde avcılar tarafından kullanılmaktadır. Timney ürettiği tetik tulumbası ve yay kiti ile orjinal fabrikasyon tetiği daha gevrek, sürünmeyen bir tetik haline getiriyor.

[Resim: 31752368.png]

Her Timney 870 tetik tulumbası ve yay kiti, 3 adet yay, ayarlanabilir tetik tulumbası ve altıgen başlı anahtar ile beraber gelmektedir. İhtiyacınız olan diğer araçlar ise tetik makanizmasını kasadan çıkarmak için pimlerini sökmeye yarayacak bir punch, orjinal tetik tulumbasını sökmeye yarayacak punch ve küçük bir çekiç.

[Resim: 28440568.png]

Timney 'tetik tulumbası ve yay kiti' nin tetik ağırlığı esasen yay seçimi ile ayarlanmaktadır bununla birlikte ayarlanabilir tetik tulumbası ile de tetik çekme ağırlığını .75 pound arttırmak mümkün. Her kitte bulunan altıgen başlı anahtar ise bu özelliği sağlamaya yönelik.

[Resim: 59233027.png]

Bu resim bize Timney ayarlanabilir tetik tulumbası ve yay kitinin kurulmuş olduğu bir Remington 870 tetik mekanizmasını gösteriyor. Timney kiti şimdiye kadar üretilmiş tüm 870 tetik mekanizmaları ile uyumludur.

[Resim: 62227371.png]

[Resim: 71263084.png]

Timney Üretim, bir çok bolt-action tüfeğe ürettiği tetik tulumbaları ile gıpta edilecek bir üne sahip. Üretimini AR-10, AR-15 ve Ruger 10/22 için ürettiği tetik tulumbaları ile genişleten firma 2010 yılında kendine bu kez farklı bir yol seçerek tüm zamanların en popüler yivsiz tüfeği olan Remington 870'e monte edilebilen 'tetik tulumbası ve yayı' ürününü tanıttı.

Remington 870, sportif atıcılar, avcılar ve güvenlik amaçlı kullanım gibi bir çok uygulama alanına sahip. Değiştirilebilir şokları ve namlusu ile yerden havalanan avlar, ördek, hindi gibi avlar ve kurşun kullanımıyla geyik türü avlar için ideal bir tüfek olabilir. Bahsettiğimiz görevler için bir 870 seçtiğiniz zaman onu istediğiniz amaca göre düzenleyebilmek için bu kiti kullanarak amacınıza yönelik bir tüfeğe dönüştürebilirsiniz.

Timney kitinde üç ayrı renkte (kırmızı, beyaz ve mavi) yay bulunmaktadır. Bu yaylar ile 2, 3 ve 4 poundluk tetik çekme ağırlıklarına ulaşabilirsiniz ayrıca ayarlanabilir tetik tulumbası ile tetik çekme ağırlığını .5 ve .75 pound arttırabilirsiniz. Mesela Kırmızı iğne (2 pound) ve ayarlanabilir tetik tulumbası ile tetik çekme ağırlığını 2.5 pound olarak ayarlayabilirsiniz. Tetik mekanizmasını ve sonrasında orjinal tetik tulumbasını söküp yeni yayı ile ayarlanabilir tetik tulumbasını kurup tekrar monte etmek yaklaşık 10 dk gibi bir zamanınızı almakta.
 
Alıntı

#2
Sn. syılmaz emeğiniz için teşekkürler. Remington 870 te tactical görünümü sevmeme rağmen ilk resimde ki gravürlü ahşap dipçikli model çok güzel geldi gözüme.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi