Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal Ghost sorunları ve çözümleri
Diğer yandan, polimer enjeksiyon veya silaha özel kalıp ile üretilen Kydex kılıflara meraklı iseniz ve silahınızın çizilmesine de tahammül edemiyorsanız kullanacağınız tabanca sadece ve sadece orijinal bir Glocktur...

+1

Halbuki akdal firması polimer enjeksiyon ve silaha özel kalıp konusunda oldukça yetenekli bir üretici diye biliyorum,kılıfları kendi armaları ile üretmemeleri oldukça ilgilnç.

Saygılar.

Alıntı

Sn.Hakan_tr02-ng,
Öncelikle geçmiş olsun.
Tabancanızı gönderirken 23 tl ödemiş olmanız kargo şirketinin işgüzarlığı.Ben gönderirken 7 tl civarı rakam ödüyordum.Eğer kargo işlemlerine yabancı iseniz ve acemi bir kargo elemanına denk gelirseniz,sırf göze batma paranoyasıyla fahiş fiyatlar çıkartıyorlar.Sadece silahlara özel değil,genel olarak böyle..
Diğer yandan,bahsi geçen kılıfın markası fobus değil sanırım ancak benzer özellikler taşıyan bir kılıf.İlk başlarda tabancayı kılıfa sokup takarken bir alıştırma süresi yaşıyorsunuz ancak sonradan bu geçiyor.Kılıf sadece tetik korkuluğu bölümünden baskı sağlıyor zaten.Benim tabancamda herhangi bir çizilme vs. problem yaşatmadı.(Resimleri paylaşmıştım zaten) Kalıp olarakta tam olarak tabancalara uygun olarak yapılmış.Herhangi başka bir tabancaya göre yapılmış bir kılıf değil.Ancak tr-01 ve tr-02 olarak farklı farklı yapılmış kılıflar mevcut.Ancak bu hususta bir karışıklık olabileceğini düşünüyorum..
Silahımı son fabrikaya gönderdiğimde 3.günün öğleninde tekrar elimdeydi.Teknik servis'e yeni bir sorumlu gelmişti ve bu konuda oldukça ilgiliydi.Tüm taleplerimi eksiksiz yerine getirmişlerdi.Silahımı tarafıma göndermeden kontrolden geçirildiği ve atış yapıldığı belliydi.
Ben silahıma fazlasıyla ilgi gösterip,seviyordum.Bu sebeple bir sorun olduğu zaman derhal çözüm getirtiyordum.Gerek görsel;gerek ise teknik bakımdan son gelişinin ardından bir problem yaşamadım.
Size de fabrikaya bir an önce ulaşmanızı ve şikayetinizi dile getirmenizi tavsiye ediyorum.Çözüm getireceklerinden eminim..
Bu arada,bahsettiğiniz sorunları fotoğraflarla paylaşırsanız,soruna yönelik ayrıntılı yorumlarda alabilirsiniz.Ancak malumunuz,görmeden birşey söylemek oldukça güç..
Saygılarımla..

Alıntı

silahımın üst kapak takımı yaklaşık 2 mm.havaya kaldırılmış,tetik emniyeti işlevselliğini kaybetmiştir.yani tetik düşme anı ve emniyetin açılması aynı anda oluyor. fabrikadan almış olduğum ve sitesinde fobus olarak geçen kılıf ta silahıma uyumlu değil. silahı çıkartmak zaman alıyor ve çıkarttığınız zaman silah üzerinde ( kapak takımı üzerinde ) uzun çizikler meydana geldi. Açıkçası büyük bir hevesle satın aldığım bu silahtan inanılmaz derece soğudum. Bu silaha hiçbir şekilde güvenim kalmadı.Tavsiye edermisin diye soranlara ASLA cevabını veriyorum artık. Çevremdeki insanlar sormuyor zaten,silahın durumunun ne olduğunu herkes görüyor.

Alıntı

Akdal Ghost serileri özellikle Pakistan pazarında satış fiyatından dolayı (400$ civarı) ve görüntü estetiği açısından silah severleri cezbetmiş ancak burda da belirtilen bariz üretim hataları yüzünden bu pazarda yer alan forumlarda son derece kötü yorum ve eleştirilere maruz kalmış. Hatta bir mesaj da Pakistanda ki silah satıcılarının satış envanterlerinde omasına rağmen satış sonrası yaşamış oldukları sorunlardan dolayı müşterilerini farklı markalara yönlendirdikleri belirtmişler.

Yazılan yorumlardan benim anladığım son 2-3 yıl içerisinde bu seri üzerinde ciddi anlamda bir iyileştirmeye gidilmediği ve hala kullanıcılarını üzdüğü yönünde. Bu silahı ilk gördüğüm an ciddi ciddi almayı düşünmüş hatta MKEK'e giderek incelemiştim. Demo silahın tetiğinin çok sert olması dikkatimi çekmiş ve görevlinin bunun 3 yıldır rafta olması ve yağlama bakım vs işlemlerine tabi tutulmamasından kaynakladığı yönündeki açıklaması ikna edici olmuştu o an.

Ghost kullanıcılarının bu silahı tavsiye edememeleri üretici firma açısından son derece olumsuz bir reklam ve benim için hayal kırıklığı oldu açıkçası. Ben dahil 3-4 arkadaşım Akdal Ghost TR2 modelini ciddi ciddi düşünüyorduk, yorumları okuduktan sonra paraya kıyıp G19 veya P99'a yöneleceğim.

Alıntı

Sayın cihan54 bende tr01 de kovan atma sorunu yaşıyorum 3 kez fabrikaya gönderdim ama sonuç alamadım tekrar gönderecektim ama fabrika tl ulaşamadım bu sorunla ilgili bana yardımcı olabilirmisiniz saygılar

Alıntı

Sn.bafralı55, kovan atma sprunu derken, boş kovan tahliye sorunundan mı bahsediyorsunuz. Tr01 modelleri kısa tırnaklı bir yapıya sahip ve bu soruna kısa tırnaklı modellerde daha çok rastlanıyor. Firma tr02 modellerinin tırnak yapısını değiştirerek uzun tırnak uygulamsına geçmişti fakat tr01 modelinde tırnak yapısı ile bir değişiklik yapılıp yapılmadığını maalesef bilemiyorum. Bu konuda fabrika ile ya da satış temsilcileri ile bağlantı kurmanızdan başka alternatif yok sanırım.
Saygılar.l

Alıntı

Sayın cihan 54, atıştan sonra boş kovanı atmıyor, sorun bu. Fabrikaya ilk gönderdiğimde tırnağın değiştirildiğini söylediler, ama aynı sorunu yaşamaya devam ettim. Silahı ikinci kez gönderdiğimde namluyu değiştirdiler, ama yine aynı sorun devam ediyor. Bir türlü bu sorunu halledemedik, şu anda silahı kullanamıyorum, firma yetkililerine de ulaşamıyorum, ne yapacağımı bilemiyorum. Bu konuda bana bir öneriniz olabilir mi ya da telefonla bilgi alabileceğim numara var mı?

Alıntı

Sn.bafralı55, dediğim gibi, firma ile irtibata geçerek tr02 modellerinde yaplılan uzun tırnaklı sürgü revizyonunun tr01 lerde olup olmadığını ögrenmeniz ve varsa kriminal ekspertiz raporu sonucunda bir çok değişillik yapılmış revizyonlardan faydalanmanız gerekeriyor bence. Şu anda mümkün olan en iyi çözümün bu olduğunu düşünüyorum.
Saygılar.

Alıntı

Teşekkür ederim firma telefonlarına ve yetkililere ulaşamıyorum MKE satış ofisi de kapatılmış tabanca arızalı şekilde duruyor bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı firmaya nasıl ulaşabiliriz.

Alıntı

Karşılaştığınız durum üzücü gerçekten sn.bafralı55. Fabrikanın üretim yapmadığı ara sıra kapalı olduğu dönemlere şahit olmuştum. Ama mkek.gov.tr deki silah satiş listesinde Akdal tabancaları satışının olmadığını görmek biraz daha endişe verici. En son revizyon için silahımı gönderdiğimde (nisan ya da mayıs olabilir) fabrikaya ulamamıştım ve ben de endişelenmiştim. Daha sonra parça bekledikleri içün üretimin durduğunu ve fabtikanın 1 hafta kapalı olduğunu öğrenmiştim. Umarım bu defa da öyle bir şey olmuştur ve mkek deki silahlar yenileriyle değiştirilmek için toplanmıştır.
Son revizyonu görmüş ve komple yenilenmiş tabancam hiç sorun çıkarmamıştı tam da biraz seviye katedilmişken kapanması ya da kapatılması ve müşterilerin mağdur olması çok üzücü bir durum olurdu. Şayet böyle bir durum söz konusu ise mkek ile irtibita geçin ve hakkınızı sonuna kadar arayın bence. Sonuçta siz tabancanızı mkek'den aldınız. Gerekirse tüketici mahkemelerine müracat ederek para iadesi isteyin. İsterseniz firmanın diğer işletmeri (üçyıldız tüfek, voltran lpg vs) ile irtibata geçerek bilgi alınız. Umarım en kısa zamanda magduriyetiniz giderilecek bir çözüme kavuşursunuz.
Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi