Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal Ghost sorunları ve çözümleri
cihan54 demiş ki:
cihan54 demiş ki:1- Tutukluk, Besleme sorunu: Her şeyden önce bir silahın çalışması gerekir bu yüzden en önemli sorun bu. Bu problemi tamamen çözdüm diyebilirim, son 200 atımda, tabancam bir kez bile tutukluk yapmadı.

Kıymetli arkadaşlar! Daha önce ''xxx'' olarak belirttiğim, sorunsuz atış sayısını güncelliyorum. Bu rakam artık xxx değil, xxx Tabancamın toplam atış adedi xxx oldu ve son xxx atımda hiç tutukluk yapmadı. Özellikle son zamanlarda yapmış olduğum denemelerimde (aşagıya doğru tutuş, gevşek tutuş seri atış, vs.) hiç sorun çıkarmadı ve mermi bitiminde, sorunsuz olarak sürgü kilitli kaldı. Ayrıca şarjörsüz olarak, aşağıya doğru, yukarıya doğru ve tırnak yukarıya gelecek sekilde yan tutuş denemelerimde yapmış olduğum tek tek atışlarda da hiç sorun yapmadı, her defasında boş kovanı fırlattı.
Saygılarımla.
Elinize sağlık Sn.cihan54, emeklerinizin karşılığını aldığınıza sevindim. Umarım bundan sonra da bu şekilde sorunsuz olarak yola devam edersiniz. Mekanik güvenilirlik konusunu aştığınıza göre artık silaha verdiğiniz zaman ve mesaiyi atıcılık melekelerini geliştirmeye verebilirsiniz. '' Atıcı kimdir ? '' sorunusunun klasikleşmiş bir cevabı vardır; '' Atıcı sadece hedefi vuran değil, yaptığı hataları analiz edebilen, çözümlerini bulabilen, silahının basit arıza ve tutukluklarını kendisi giderebilen kişidir. '' Siz basit arıza ve tutukluk işini çoktan aştınız...Cool

Alıntı

Teşekkür ederim sn.lupus üstadım. Mekanik güvenilirliğin etkisiyle, kafam rahat bir şekilde, çok daha keyifli atışlar yapıyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Sayın cihan54, bugün itibari ile Ghost üreticisi mekanik sorunlarına cözüm üretmiş midir?
Bu silahı edinmek istersek mekanik sorunlara sizin yaptıgınız gibi kendimiz mi çözüm üretmek zorunda kalacağız?

Alıntı

Sn. Daubman! Öncelikle hoş geldiniz. Sorunuzun cevabını ben de çok merak ediyordum ve çevremden de bu şekilde sorular alıyordum. Bu merakımı gidermek ve aldığım sorulara cevap verebilmek için, 3 gün önce fabrikayı aradım ve Sn. Cengizhan ile görüştüm (3 gündür fırsat bulamadığım için bunu paylaşamamıştım ki bugün fırsat bulduğumda sorunuzu gördüm, isabet olmuş)

Sn. Cengizhan'la kısa bir hal, hatır muhabbetinden sonra, ilk olarak boya ve kaplama ile ilgili gelişmeleri sorduğumda; Alternatif olarak krom kaplama yaptıklarını iyi sonuçlar aldıklarını, ayrıca yurt dışından gelen talepler doğrultusunda, sipariş üzerine titan kaplama yapıldığını öğrendim.

Yeni tetikle ilgili sorum üzerine Sn.Cengizhan; Eski tetiğin uzun dönemde sorun cıkarma ihtimalinin çok daha az olduğu için, eski tetiğin üretimine devam edildiğini, Bu tetikteki sürtünme hissini yok etmek için; Tetik kolunu yukarıya kaldırmaya yarayan yay ve taşıyıcının, ön taraftan arka tarafa alınarak, çok daha az bir baskıyla tetik kolunu kaldırabilen ve tetik kolunun hareketine uyum sağlayarak sürtünmeyi yok eden bir yay kullanıldığını, en sağlıklı yöntemin bu olduğunu ve üretimin bu şekilde devam edeceğini söyledi.(Bence de mantıklı olan buydu, tetik kolu taşıyıcının neden arka taraf yerine ön tarafta olduguna anlam verememiştim).

Arada sırada da olsa,besleme rampasının altına mermi sıkışmaması için ne gibi bir çözüm uyguladıklarını sorduğumda; '' Şarjörlerin ön duvar boyunun 1 mm yüksektildiğini söyledi.(Burada da belirttiğim gibi en kolay ve kesin çözümün bu olduğunu düşünüyorum çünkü şarjör değişikliği ile eski üretim silahlarında bu sorunu çözülmüş olur).
Merak etiğim konulardan biri de ; işlerin nasıl olduğu, üretimin ve satışların ne aşamada olduğuydu.Bu konuda Sn Cengizhan şu cevabı verdi : ''Çok sükür işler iyi gidiyor yurtdışından aldığımız siparişler doğrultusunda ekonomik olarak da toparlandık, Ghost'un bu sorunlarını da giderdikten sonra olumlu geri dönüşler ve siparişler aldık bu siparişler doğrultusunda ekonomik olarak da toparlandık ve şu anda çok şükür full çalışıyoruz'' şeklinde oldu, fakat bu siparişlerin hangi ülkelerden geldiğini sormayı unutmuştum Sad

Ayrıca Sn. Cengizhan, işlerin yoğun olmasından dolayı formumuzdaki Ghost la ilgili konuları okuyucu olarak takip etmeye çalıştıklarını, yazmış olduğum bu konuyu baştan sona takip ettiklerini, bu konudaki, tetik ve besleme rampası ile ilgili çalışmaların, kendilerine ilham olduğunu belirtti. Sn Cengizhan gerçekten çok samimi ve mütevaziydi, Bu sohbetimiz sadece Ghost üzerine olmuştu, 45 lik modeller ya da farklı bir modelle ilgili kendilerine soru sormayı, maalesef o anda unutmuştum, görüşme bittikten sonra aklıma geldi, fakat tekrar aramadım. Benim aktarabileceklerim bukadar daha fazla bilgi isterseniz 0216 527 67 10 nolu telefondan Akdalarms'ı arayarabilirsiniz.
Saygılarımla.

Alıntı

Teşekkürler Sayın cihan54, Ghost edinme fikri bende iyice oturmaya başladı.

Alıntı

cihan54 demiş ki:
cihan54 demiş ki:1- Tutukluk, Besleme sorunu: Her şeyden önce bir silahın çalışması gerekir bu yüzden en önemli sorun bu. Bu problemi tamamen çözdüm diyebilirim, son 200 atımda, tabancam bir kez bile tutukluk yapmadı.

Kıymetli arkadaşlar! Daha önce ''xxx'' olarak belirttiğim, sorunsuz atış sayısını güncelliyorum. Bu rakam artık xxx değil, xxx Tabancamın toplam atış adedi xxx oldu ve son xxx atımda hiç tutukluk yapmadı. Özellikle son zamanlarda yapmış olduğum denemelerimde (aşagıya doğru tutuş, gevşek tutuş seri atış, vs.) hiç sorun çıkarmadı ve mermi bitiminde, sorunsuz olarak sürgü kilitli kaldı. Ayrıca şarjörsüz olarak, aşağıya doğru, yukarıya doğru ve tırnak yukarıya gelecek sekilde yan tutuş denemelerimde yapmış olduğum tek tek atışlarda da hiç sorun yapmadı, her defasında boş kovanı fırlattı.
Saygılarımla.

Değerli arkadaşlar, son güncellemenin üzerinden yaklaşık 5 ay geçti. Bu süre zarfında, tabancam xxx atım daha gördü ve en önemlisi bu xxx atışın, sorunsuz atış hanesine eklenmesi oldu. Yani Tabancamın toplam atım sayısı xxx' e ulaşırken sorunsuz atış sayısı da xxx oldu. Son xxx atımda, maşallah tabancam hiç tutukluk yapmadı, hiç bir sorun yaşanmadı. Uygulamış olduğum işlemlerde de hiç bir sorun oluşmadı.
Ayrıca,Tetik sürtünmesini azaltmak için uyguladığım yöntemlerden; mesaj 27 de bahsettiğim '' D '' yöntemini, sorunsuz olarak kullanmaya devam ediyorum.
Keyfe keder tek sorun boya sorunu, o da şimdilik önemli ölçüde olmadığı ve ilerlemediği için keyfe keder.
Saygılar.

Bir kaç ay önce, gün ışığından yararlanarak çekmiş olduğum resimler.

[Resim: 030805ae.jpg]

[Resim: 883c44a0.jpg]

Tabancamla vurmuş olduğum 2 kargadan 2.si (Keyif için vurmadım zarar veren kargalardan birini asıp diğerlerinin gelmemesi için vurmuştum. Umarım yanlış anlamassınız ,paylaşmak istedim. Kurşunun girdiği ve çıktığı yerleri gösteren resimler de çekmiştim fakat şimdilik eklemedim )
[Resim: a3c519e9.jpg]

Alıntı

Sn.Cihan54 ,
Öncelikle sizin paylaşımlarınızı da zevkle okuduğumu belirmek isterim.Sn.Cengizhan'ın da belirttiği üzere tabancalarımızın kusursuz çalışması adına ışık olduğunuz için ben de teşekkür ederim.
Umarım Ghost sahibi tüm kullanıcılar da bu gelişmeler sayesinde bizim gibi memnun kalırlar.
Silahınızı fırsat bulupta kaplama işlemi için gönderememenizin sebebi belli oldu.Smile Bu görüntü hayvanseverleri ayağa kaldırır demedi demeyin.Smile
Merak ediyorum havada mı vurdunuz ? Smile
Saygılarımla..

Alıntı

ashes demiş ki:Sn.Cihan54 ,
Öncelikle sizin paylaşımlarınızı da zevkle okuduğumu belirmek isterim.Sn.Cengizhan'ın da belirttiği üzere tabancalarımızın kusursuz çalışması adına ışık olduğunuz için ben de teşekkür ederim.
Umarım Ghost sahibi tüm kullanıcılar da bu gelişmeler sayesinde bizim gibi memnun kalırlar.
Silahınızı fırsat bulupta kaplama işlemi için gönderememenizin sebebi belli oldu.Smile Bu görüntü hayvanseverleri ayağa kaldırır demedi demeyin.Smile
Merak ediyorum havada mı vurdunuz ? Smile
Saygılarımla..

Teşekkür ederim Sn.Ashes
Kargayı yerde vurdum. Ağacın arkasından,Kargaya 15 metreye kadar yaklaştım ve beni görmemesi için otların arasından ateş etmiştim Smile
Resmi ekleme konusunda tereddütlerim vardı (hala var). Eğer uygun değilse üstadlarımızın bildirmesini ya da resmi silmesini rica ediyorum.

Sn. Ashes, faydamız olabildiyse ne mutlu. Ben de bütün Ghost sahiblerinin,(Hatta tüm silahseverlerin silahlarını) sorunsuz kullanmasını istiyorum. Fakat, ''AKDAL GHOST ARIZA '' konusunu açan Sn.54Sa ile bugün yaklaşık 2 saat önce tanışma imkanı bulduk. Silahını kısa bir süre de olsa inceledim ve yaşağı problemleri dinledim. Tam da kendi silahımdaki istikrardan bahsetmişken, yaşadığı problemleri tek tek dinleyince, üzüldüm gerçekten.

Alıntı

Değerli arkadaşlar! Yaklaşık 2-3 hafta önce,Krom kaplama ve görsel revizyon görmüş, tabancamın son hali.

[Resim: 67d86eb2.jpg]

[Resim: c9b6a6ab.jpg]

[Resim: 816fedd9.jpg]

[Resim: 8aa2e7f9.jpg]

[Resim: 3cd31101.jpg]

[Resim: c832fde3.jpg]

Krom kaplama konusunda Akdal firması tarafından yardımcı olan, Cengizhan bey ve Erdal bey'e teşekkür ediyorum.
Saygılar.

Alıntı

Kargalara yazık olmuşSmile
Yanlız çalıların arasında saklanma kısmı beni bitirdiBig Grin

Öte yandan akdal'ın ilk çıkan ürünlerine göre yol aldığı görünüyor,yanlız daha alması gereken çok yol var.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi