Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atışta yapılan hatalar
Sn. xf7er,

Ellerinize sağlık. Emek vermişsiniz çok güzel olmuş. Sadece C bölmesinde tetiğe birden asılma ardından sıçarama yazılmış. Sanırım sıçrama olması lazım, Bilginize..

Saygılar.

Alıntı

Sn. Ecorotti ve Sn. Spir rica ederim, yalnız Sn. Alpago bir gözümden kaçan bir yazım hatası buldu. Düzeltilmiş haliyle tekrar yüklediğim de elinizdekileri silip son halini tekrar indirirseniz sevinirim.

Sn. Alpago, Sağolun. Bildirim için de teşekkür ederim. Gözümden kaçmış en kısa zamanda düzeltmeye çalışacağım.

Sn. üyeler geçici olarak linki kaldırıyorum düzeltmesini yaptıktan sonra tekrar yayınlayacağım.

Alıntı

Mesaj 28'de yayınlamış olduğum link'i güncelledim. Hataları düzelerek tekrardan yayınladım.

Alıntı

(10-02-2013, 03:40 AM)xf7er demiş ki: Mesaj 28'de yayınlamış olduğum link'i güncelledim. Hataları düzelerek tekrardan yayınladım.

Sn. xf7er,
Emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler.

Alıntı

12:01' de efsane hickok45' in yaptığı hata, benim gibi acemi atıcıların çok dikkatli olmaları ve her hareketi düşünerek yapmaları gerektiğinin göstergesi. Saygılar.

Alıntı

1. İlk şarjör, 14'üncü mermi, şarjörde mermi bitince kızak (bizim deyimimizle sürgü kapağı), olması gerektiği gibi (Saniye; 5,33) geride kllitleniyor.

2. İkinci şarjör, 6,3 ~ 6,4 saniyelerde 14'üncü mermi bitiyor (Saniye: 06,03) ancak kızak geride kilitlenmiyor ???

Yanlış mı görüyorum ?

Alıntı

(18-08-2015, 09:26 PM)BigSword demiş ki: 1. İlk şarjör, 14'üncü mermi, şarjörde mermi bitince kızak (bizim deyimimizle sürgü kapağı), olması gerektiği gibi (Saniye; 5,33) geride kllitleniyor.

2. İkinci şarjör, 6,3 ~ 6,4 saniyelerde 14'üncü mermi bitiyor (Saniye: 06,03) ancak kızak geride kilitlenmiyor ???

Yanlış mı görüyorum ?

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...=88&page=4

(03-08-2015, 10:43 PM)lupus demiş ki: Tanfoglio / Jericho / Sarsılmaz grubunun şarjörleri birbirlerine uyar, fişek besler, son fişekten sonra sürgü geride kalır. Aynı şekilde CZ / Canik55 grubunun şarjörleri de birbirine tam uyar. CZ / Canik grubunun şarjörünü Tanfoglio / Jericho / Sarsılmaz grubuna takarsanız, fişek besler, ancak son fişekten sonra gerdel sürgü durdurma manivelasını yeteri kadar yukarı itemediği için sürgü geride kalmaz. Sonradan tedarik edilen şarjörün sorunu büyük ihtimalle yay kaynaklı değil, uyumsuz şarjör tüpü ve gerdel kaynaklıdır.

Silahçılara sorarsanız sorun hep yaydadır... Smile Hatta o şarjör yaylarını alırlar, bir güzel çekerek esnetirler, hatta biraz da aleve tutup suya veya yağa sokarak kendilerince tekrar kıvam verirler. İlk yüklemede olmuş hissi veren yay, çok kısa sürede çok daha laçka bir hal alarak mundar olur gider. Smile

Wink

Alıntı

Sayın Üstadım; çok teşekkürler ediyorum.

Saygılarımla.

Alıntı

Blush

Alıntı

Ava giderken, av olmak !!!

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi