Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atışta yapılan hatalar
Sn.JonathanLeeJ,

Cevabımda da belirttiğim gibi bildiğim kadarı ile doğrusu;
parmak ucu ile ilk boğum arasındaki yumuşak etli kısım.
Üstadlar belki kızacaklar ama; kabzanın genişliği, elin büyüklüğü ve parmağın uzunluğuna göre kendiniz doğru yeri bulmalısınız.
Ben snap cap çalışmalarımda farkettim.Parmağım uzun olduğundan etli kısım ile tetiği çekerken silah sola kayıyordu.Parmağımı biraz daha içeri soktum şu an nerede ise ilk boğumda ve silahta çekme kayboldu.
Kullandığım silah H&K P2000.Eğer silah 92FS olsaydı kabza boyutlarında dolayı parmağım farklı bir konumda olacaktı.
Bu sadece benim düşüncem, bu konuda üstadlar doğrusunu bilirler.

Saygılarımla.

Alıntı

Bu atış denemelerini yaparken baş parmağınızın konumu ne?

Alıntı

Sn.Smith,

4,5 ve 6. resimlerdekine benzer.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1197

Saygılarımla.

Alıntı

Tutuş pozisyonlarına baktım...
Benim size önerim bağ parmağınızı ve orta parmağınızı sanki silahın boğazını sıkacakmış gibi kavramanız(çok sıkmadan,avcunuzda kuş tutar gibi), serçe parmağınız ve yüzük parmağınızın kabzeye sadece temas etmesini sağlayın.
Bu tutuş biçimiyle iyi atışlar elde etmeniz mümkün.

Alıntı

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
İlginiz için teşekkürler.

Saygılarımla

Alıntı

Hazır havalar da ısınıyor, silahsever üyelerimiz dağ, taş, bayır atış yapacak alan arayıp gezmeye başlamadan önce şu konunun altına bir 'Güncel' yazayım da, gözünden kaçan üyelerimiz varsa da bir görsünler istedim.

Saygılar.

Alıntı

Yaptığım kötü atıştan sonra Sn. Athelas'ın ve Sn. Mrt1'in yönlendirmesi sayesinde açtığım konu ile ilgili olarak cevapların forum içinde bulunduğunu ama araştırma yapmadan konuyu açtığımın farkına vardım. (Unutmadan Sn. Athelas çizelgeyi sizin paylaştığınızı sonradan fark ettim, çizelge ve link için teşekkür ederim.)

Sn. Zucherro ve Sn. Xlcod3r'ye emekleri için teşekkür ederim. Onların paylaşımlarından faydalanarak, hem forum için hemde sayın üyelerin işine yarayacağını düşündüğüm bir çalışma yaptım.

Kaş yapayım derken göz çıkarmamak adına, çizelge içine yazılması gereken en doğru yazıları sizlerin yardımlarıyla tamamlamak istiyorum. Çalışmada eksik ve hatalı gördüğünüz kısımları da söylerseniz gerekli düzeltmeleri en kısa zamanda yapıp forumda pdf olarak paylaşımını yaparım.

Konu hakkında faydalı olabilecek yabancı forum linki ;
http://gunlink.info/forums/index.php?topic=347.0

Hazırladığım çalışmalar;
[Resim: at2x.jpg]
[Resim: at1bn.jpg]

Alıntı

Yukarıdaki çalışmalar için olumsuz bir bilgi gelmediği için, daha rahat çıkış alınabilecek ebatlarda ki dosyalara aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

Ebatlar A3 (420mm x 297mm) olup, her çalışmadan hem PDF, hemde PNG olarak bulunmaktadır.

İndirmek için;

(Düzenleme)
Yazım hatası nedeniyle linki kaldırdım, gerekli düzeltmeyi yaparak tekrardan linki yayınlayacağım.

(Düzenleme 2)
Düzeltilmiş halini yeniden yayınlıyorum.
http://sdrv.ms/Y1SKPr

Alıntı

İndiriyorum ellerinize sağlık.

Alıntı

Elinize sağlık. Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi