Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger kullanıcılarına bir uyarı
auris34 demiş ki:Emniyeti de kesebiliriz.Rolleyes

Big Grin Big Grin Big Grin
Ona demir testeresi lazım.

Alıntı

Harun bey iyi ki cerrah değilmiş..Kese kese kılıf da sorun da kalmayacak gibi...

Alıntı

harun demiş ki:
auris34 demiş ki:Emniyeti de kesebiliriz.Rolleyes

Big Grin Big Grin Big Grin
Ona demir testeresi lazım.

Sn.Mascholster , kılıfta problem olmadığına göre silahınızı değiştirmenizi , mümkünse emniyetin dışta kalan kısmını tesviye etmenizi bu da sizi tatmin etmezse silahınızın emniyetini kapatmamanızın size avantaj yaratacağını söyleyebilir Smile ... Smile .Yurdum ustalığının geldiği son noktada yaşadığım bir olay da ; Safir T14 Tüfek ile saçma atabileceğimi söyleyen satıcıya ,tüfeğimin saçma atmaması üzerine gittiğimde aldığım cevaplar bundan aşağı kalır değildi.Yalanın takılmayacağı kılıfı icad etmişler inanırmısınız ? Smile Smile Smile

Alıntı

Sn. Zuccehero ve ilgilenen arkadaşlar.

Belki Sn. Harun un önerisine alternatif olarak da dün benim uyguladığım yöntemi deneyebilirsiniz;

Öncelikle silahınızın boyasına düşman olan metal çıtçıtlardan kurtulun (bu zamazingoların plastikten mamulleri olduğu halde bilinçli ve profesyonel geçinen yurdum üreticileri ısrarla metallerini kullanır).

[Resim: DSC00941.jpg]

Ardından manifaturacı yada ayakkabıcılarda rahatlıkla bulabileceğiniz ''cırt bant'' denilen şeritin yumuşak olan yüzünü kılıfınızın iç kısmına (silahınıza temas eden yüzeye), sert olanı da kılıfın üstünden geçen kuşağa bally ile tutturun.

[Resim: DSC00942.jpg]

Dikkat edilecek husus iç kısımdaki yumuşak şeridin daha uzun ancak kuşak üzerindeki sert şeridin 1 santimetreden uzun olmamasıdır aksi halde hızlı çekişte zorlanabilirsiniz.

[Resim: DSC00943.jpg]

Son aşama en yakınınızdaki ayakkabı tamircisinde cırt şeritlerin üzerine makine ile dikiş attırmanız (bazı esnaflar bu işlem için para bile istemiyor).

[Resim: DSC00947.jpg]

Silahı çekerken başparmağımın hafif bir teması ile cırt bant kolayca ayrılmakta ayrıca çıtçıttan da daha güvenli bir tutuş sağlamakta.

Saygı ve sevgilerimle.

Alıntı

Değerli arkadaşlar, metal çıt/çıtlı kilitlerde ısrar edilmesinin nedeni, gerektiğinde kilidi tek hamlede açabilmektir. Sn.balkan ' ın önerdiği çözüm pratik ve silahın boyası açısından çok daha güzel bir öneri, ancak acil bir durumda açılması kesinlikle metal çıt/çıtlar kadar olmayacaktır...Tabii bu durum kullanılan bandın özelliklerine göre de değişebilir, Sn.balkan denediği kumaş bandın tek hamlede kolaylıkla açıldığını söylüyor, bu tür malzemeler tercih ederken, bu ayrıntıya da çok dikkat edilmesi gerekir

Alıntı

lupus demiş ki:Değerli arkadaşlar, metal çıt/çıtlı kilitlerde ısrar edilmesinin nedeni, gerektiğinde kilidi tek hamlede açabilmektir. Sn.balkan ' ın önerdiği çözüm pratik ve silahın boyası açısından çok daha güzel bir öneri, ancak acil bir durumda açılması kesinlikle metal çıt/çıtlar kadar olmayacaktır...Tabii bu durum kullanılan bandın özelliklerine göre de değişebilir, Sn.balkan denediği kumaş bandın tek hamlede kolaylıkla açıldığını söylüyor, bu tür malzemeler tercih ederken, bu ayrıntıya da çok dikkat edilmesi gerekir

Çok haklısınız üstadım burada en çok dikkat edilmesi gereken husus yukarıda da belirttiğim gibi cırt bantın sert olan şeridinin 1 santimden daha uzun olmayacak şekilde ve (yukarıda belirtmediğim ancak resimde görüldüğü gibi) kılıf üst kuşağının mümkün oldukça uç noktasına dikilmesidir.
Bunun haricinde mesajınız üzerine yeniden yaptığım çekiş çalışmalarında da bir takılma yaşamadığımı belirtmeliyim.
Tabi bu yöntem benim gibi silah kullanımında az deneyimli ve ailesinden aldığı tutumluluk eğitimi baskın gelen Rolleyes bir kullanıcının eldeki imkanı değerlendirme çalışmasıdır. Ciddi anlamda hayati tehlike yaşayan devamlı silah taşımak zorunda olan kullanıcılar için ne yerli bir kılıfı nede bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmem..

Saygı ve sevgilerimle.

Alıntı

balkan demiş ki:Ciddi anlamda hayati tehlike yaşayan devamlı silah taşımak zorunda olan kullanıcılar için ne yerli bir kılıfı nede bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmem..
+ 1 . Ben de ciddi hayati tehlike yaşayan ve bu gerekçe ile silah taşıyan kişilere, gerek silah, gerekse aksesuar tercihlerinde en basit, en sade, en pratik seçenekleri tercih etmelerini öneririm.

Alıntı

Sayın balkan,

Sizin yöntemi pek tavsiye edemeyeceğim. Sn lupus'un da yazdığı gibi cırt bant (velcro) tamamen istikrarsız bir sistemdir, özellikle de deri gibi esnek bir malzemeye tutturulduğunda. Eğer böyle kullanma fikrinde olan arkadaşlar varsa, en azından çıtçıtı sökerken artırdıkları metal plakayı velcro ile deri arasına dikmelerini tavsiye ederim.

Yine de sünnet en iyi çözümdür. Smile O bantın hakikaten pek faydası yoktur; sadece silah çekişini güçleştirir. Yıllarca silahımı bantsız kılıfta taşıdım, hala da gerektiğinde açık kılıfta taşırım. Oldukça hareketli biri olmama rağmen ne düştü, ne düşer gibi oldu.

Alıntı

harun demiş ki:Sayın balkan,

Sizin yöntemi pek tavsiye edemeyeceğim. Sn lupus'un da yazdığı gibi cırt bant (velcro) tamamen istikrarsız bir sistemdir, özellikle de deri gibi esnek bir malzemeye tutturulduğunda. Eğer böyle kullanma fikrinde olan arkadaşlar varsa, en azından çıtçıtı sökerken artırdıkları metal plakayı velcro ile deri arasına dikmelerini tavsiye ederim.

Yine de sünnet en iyi çözümdür. Smile O bantın hakikaten pek faydası yoktur; sadece silah çekişini güçleştirir. Yıllarca silahımı bantsız kılıfta taşıdım, hala da gerektiğinde açık kılıfta taşırım. Oldukça hareketli biri olmama rağmen ne düştü, ne düşer gibi oldu.

Sn.Harun,
Yedeksubaylık dışında üzerimde silah taşımadım, o dönemde de resmi iken tam kapalı kayış tokalı ordu malı kılıf, sivil kıyafetle de aynen dediğiniz gibi kelebek kılıfın bantını by pass (sünnet) ederek kullandım. Hassas bir bölgede ve çoğunlukla da sivil görev yaptığım için silahımı en hızlı manipule edecek şekilde taşımam elzemdi (şükür kullanmak gerekmedi) O nedenle dediklerinize katılıyorum.
Bu dönemde de ancak poligondaki çalışmalar için kılıf kullanıyorum benim önerim sadece kılıfının kuşağını sıkı sıkı kapatmayı seven kullanıcılar için alternatif olabilir neticede bu da bir tercih.

Ancak ben sizin söz verdiğiniz Cougar'a özgü taktik bir ürünü piyasaya sürmenizi hasretle bekliyorum.

Not: Yarın Eyüp ASP poligon buluşmamıza gelebilirseniz kılıfı beraber test edebiliriz.

Saygı ve sevgilerimle.

Alıntı

balkan demiş ki:Yarın Eyüp ASP poligon buluşmamıza gelebilirseniz kılıfı beraber test edebiliriz.

Size iyi eğlenceler. Salı sabahına kadar İstanbul dışında olacağım.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi