Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger kullanıcılarına bir uyarı
Stoeger marka silahlar için Masc Holster tarafından üretilen ve orijinal kılıf olarak belirlenen 'thumb release' (maalesef türkçe karşılığını bulamadım) türü kelebek kılıflarda yaptığım silah çekme çalışmalarında emniyet kapalı konumda iken emniyet mandalının kılıfın iç yüzeyinde bulunan soldaki çıkıntıya takıldığını ve emniyetin açıldığını fark ettim. Bu durum defalarca tekrarlandı. Stoeger markasına ait tüm modellerde aynı durumun tekrarlanacağını zannediyorum. Özellikle mermi namlu ağzında konumunda silah taşıyanların ciddi bir kaza yaşanmaması adına bu duruma dikkat etmesini rica ediyorum.

Alıntı

Sayın zucchero sizin belırtmış olduğunuz stoeger marka tabanca kılıfının bugüne kadar ımalatını yapmadık.Dikkat ettıysenız bütün kılıflarımızın ön arpacık kısmında yaklaşık 1 cm çıkıntı vardır,bunun sebebı sılah çekişinin hızlı olması ve arpacığın kesinlikle takılmaması.Fakat sahtesini kullanıyorsanız lütfen bizimle temasa geçin size yardımcı olalım.Bu yazdıklarınızı sızın bilgisizliğinize ve acemiliğinize bağlıyorum,umarım zaman içinde tecrübe kazanırsınız.üretmiş olduğumuz bütün kılıflarımız tek tek kontrol edildikten sonra satışa sunulmaktadır.BİLGİNİZE !!!!!!

Alıntı

Sn Macholster,
Yazımı düzgün şekilde okumadınız sanırım zira yazımda arpacık ile ilgili herhangi bir husus belirtmedim. Konu emniyet mandalının 'düğme' (ya da adı her ne ise) takılarak açılması.

Kılıfın temin ettiğim kişi dolayısıyla sahte olma ihtimali son derece düşük ancak vaktim olduğunda poşeti de dahil olmak üzere tüm detaylarını fotoğraflayarak göndereceğim. Sitenizi incelediğimde kılıfın 'azlal' modeli olduğunu düşünüyorum ve bahsettiğim husus haricinde kılıfımdan son derece de memnunum.

Not: ...sizin bilgisizliğinize ve acemiliğinize veriyorum...şeklinde son derece agresif ve gereksiz çıkışınız dolayısıyla bir özür bekliyorum. Sizin gibi bir 'esnaftan' 'Çayımızı içmeye buyrun. Kılıfınızı birlikte değerlendirelim.' demenizi beklerdim.

Alıntı

zucchero demiş ki:Not: ...sizin bilgisizliğinize ve acemiliğinize veriyorum...şeklinde son derece agresif ve gereksiz çıkışınız dolayısıyla bir özür bekliyorum. Sizin gibi bir 'esnaftan' 'Çayımızı içmeye buyrun. Kılıfınızı birlikte değerlendirelim.' demenizi beklerdim.

+1

Alıntı

Efendim, konu önemli...
Ancak böyle bir konuyu, fotoğraflarıyla birlikte açsanız keşke...
Resimlerle birlikte hem bizler problemi daha iyi anlamış olurduk, hem de göstere göstere yazdığınız için, sizin bu tür cevaplarla muhattap olmak durumunuz ortadan kalkardı kanaatindeyim...

Sevgiler

Alıntı

zucchero demiş ki:Stoeger marka silahlar için Masc Holster tarafından üretilen ve orijinal kılıf olarak belirlenen 'thumb release' (maalesef türkçe karşılığını bulamadım) türü kelebek kılıflarda yaptığım silah çekme çalışmalarında emniyet kapalı konumda iken emniyet mandalının kılıfın iç yüzeyinde bulunan soldaki çıkıntıya takıldığını ve emniyetin açıldığını fark ettim. Bu durum defalarca tekrarlandı. Stoeger markasına ait tüm modellerde aynı durumun tekrarlanacağını zannediyorum. Özellikle mermi namlu ağzında konumunda silah taşıyanların ciddi bir kaza yaşanmaması adına bu duruma dikkat etmesini rica ediyorum.

mascholster demiş ki:Sayın zucchero sizin belırtmış olduğunuz stoeger marka tabanca kılıfının bugüne kadar ımalatını yapmadık.Dikkat ettıysenız bütün kılıflarımızın ön arpacık kısmında yaklaşık 1 cm çıkıntı vardır,bunun sebebı sılah çekişinin hızlı olması ve arpacığın kesinlikle takılmaması.Fakat sahtesini kullanıyorsanız lütfen bizimle temasa geçin size yardımcı olalım.Bu yazdıklarınızı sızın bilgisizliğinize ve acemiliğinize bağlıyorum,umarım zaman içinde tecrübe kazanırsınız.üretmiş olduğumuz bütün kılıflarımız tek tek kontrol edildikten sonra satışa sunulmaktadır.BİLGİNİZE !!!!!!
Sn.mascholster, öncelikle müşterilerinizin ne söylediğini okuyup veya dinleyip anlamaya çalışın, Sn.zucchero ' nun bahsettiği sorunla, sizin verdiğiniz cevabın hiç bir alakası yok!...

Bu arada sanırım Sn.zucchero ' yu da silahı sadece bir saat veya cep telefonu gibi sosyal statü sembolü olarak taşıyan, kılıfı da sadece silahını üzerinde gezdirmek satın alan ve hayatında kılıftan silah çekme gibi taktik eğitimlerle işi olmayan, bilgisiz ve acemi müşteri kitlenizin klasik bir temsilcisi sandınız... Yerli üreticilerin kendileri için kılıf ürettikleri kullanıcı ve müşteri kitlesi için kılıf üretmek son derece kolaydır. Son yıllarda yerli üreticilerimizin bir kısmı bu işin standardlarını belirleyen ABD' ye bile kılıf sattıkları safsatası ile reklamlarını yapmaya çalışsalar da, bu işi gerçekten bilen ve konuya hakim olan kişiler, bu kılıfların hangi fiyata, hangi distribitörün veya fasoncunun kar amacına ve ne tip müşteri kitlesine hitap ettiğini, özellikle de bu kılıfların fonksiyonel standardlarını çok iyi bilmektedirler...

Değerli arkadaşlar, bu konu yerli üreticilerin tipik yaklaşım tarzı ve mantığının anlaşılması bakımından çok güzel bir örnek...

Ağamızın dediği gibi, '' At, avrat, silah...Hepsi yabancı olacak...'' . Bunlarla ilgili her türlü emtia da yabancı olacak...

Alıntı

Sn Lupus ve Sn Melihağa sizlere teşekkür ediyorum.

Sn ekeke,
Dediğim gibi tüm detaylarıyla fotoğraf eklemeye çalışacağım.

Sn Macholster,
Beretta artık Cougar üretimi yapmadığından ben Stoeger olarak bahsetmiştim ama sanırım siz ikisinin arasındaki ilişkiyi de bilmiyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere Azlal kılıf modelinin Cougar modeli silahlar için uygun olduğunu da belirtmişsiniz.

[Resim: holster.jpg]

Alıntı

135 Lira mı?
Aman tanrım ABD fiyatı!
İtalyan deri kullandırıp 25 Euro'ya satıyorum. Ne salakmışım. Hemen satış fiyatlarımı değiştireyim...

Alıntı

mascholster demiş ki:Sayın zucchero sizin belırtmış olduğunuz stoeger marka tabanca kılıfının bugüne kadar ımalatını yapmadık.Dikkat ettıysenız bütün kılıflarımızın ön arpacık kısmında yaklaşık 1 cm çıkıntı vardır,bunun sebebı sılah çekişinin hızlı olması ve arpacığın kesinlikle takılmaması.Fakat sahtesini kullanıyorsanız lütfen bizimle temasa geçin size yardımcı olalım.Bu yazdıklarınızı sızın bilgisizliğinize ve acemiliğinize bağlıyorum,umarım zaman içinde tecrübe kazanırsınız.üretmiş olduğumuz bütün kılıflarımız tek tek kontrol edildikten sonra satışa sunulmaktadır.BİLGİNİZE !!!!!!
Sn.zucchero, ama bakın, hata sizin..Siz Stoeger Cougar yerine yanlışlıkla Beretta Cougar için üretilen kılıftan satın almışsınız, üretici haklı...Big Grin

Yukarıda da belirttiğim gibi bu konu yerli üreticilerin tipik yaklaşım tarzı ve mantığının anlaşılması bakımından çok güzel bir örnek...Adamın daha ürettiği ve sattığı maldan haberi yok...Hadi bunu geçtik, bir müşteriye ukalaca cevap vermeden önce lütfedip bir ön araştırma yapmaya dahi gerek görmüyor...Gerçi ne gerek var ki, nasıl olsa karşısında kolayca kandırılıp, azarlanabilecek bilgisiz ve acemi bir müşteri kitlesi var...

Alıntı

lupus demiş ki:... sadece silahını üzerinde gezdirmek ve boyasını korumak için kılıf satın alan ve hayatında kılıftan çekme gibi taktik eğitimlerle işi olmayan, bilgisiz ve acemi müşteri kitlenizin klasik bir temsilcisi sandınız...

+1...

Efendim hazır yeri gelmişken, ben de kimi çok değerli kılıf yapımcılarımıza "yıllardır anlatmaya çalıştığım, ancak bir türlü anlatamadığım", (ki vasat akıl yürütmeyle çok kolay anlaşılınacak) bir konuyu buraya ekleyeyim. Zira konu aynı düzlemde...

Aşağıda örnek olarak aldığım bir adet Bianchi model 100 kılıf üzerinde, işaretlediğim bölüme dikkat etmenizi rica ediyorum. Yıllardır ülkemizde bu şekilde üretilen bir pantolon içi bel kılıfı arıyor ve fakat bulamıyorum. Ki, nasıl olup da "hiçbirinin" bunu düşünemediğini anlamak da bir hayli zor. Sebep, yukarıda Sn Lupus un gösterdiği sebep olsa gerektir. Zira belde taşınılan bir kılıfın vücuda değen bölümünde bu uzantı kanımca "ELZEMDİR"

[Resim: bianchisz11g19blue60011.jpg]

Açık ve net olarak söyleyeyim ki, bu uzantıya sahip olmayıp da "horozlu, kızak veya gövde üzerinde emniyet manivelası olan 'hiçbir tabanca modeli'" bu tarz bel kılıfıyla taşınmamalıdır. Ne pantolon içi, hatta ne de kemer kılıfı...
Tabi ,"gez gö-z-üm yolları ,iç soğuk suları" mantığıyla ortalıkta gezinirken "bir aksesuar" olarak taşınmıyorsa.... (Ancak glock, p99 gibi iğne vurmalı silahlarda, "olabilir" gözüyle bakabiliyorum.)

Aslında sebebi anlayan arkadaşlar anlamıştır tabi, ancak ben o "yıllardır anlatamadıklarım için" tekrar söylüyorum...

"Keserken bu uzantı bırakılmamış bir bel kılıfındaki tabancanın ilgili bölümdeki aksamı, ani bir çekişte "kazak, gömlek ve benzeri giyim eşyasına" takılabilmektedir...
Yani "kişisel savunma gerektirebilecek bir senaryoyu" aklında tutan insanlar kanımca (özellikle horozlu tabancalarda) kesinlikle bu uzantıya sahip olmayan kılıfları tercih etmemelidir.

Ki maalesef "bugün itibarıyla" bu çıkarım, "kesinlikle yerli kılıf tercih edilmemelidir" cümlesiyle aynı anlama çıkmaktadır. Zira yapan yoktur...

Belki böylece anlatabilmişimdir...Sad

Sevgiler

Not: Kimi zeka örnekleri için, şunu da açıklamayı uygun buluyorum. "O arkadaki bölüm olması gerek" diyorum ya, sakın ha bu mesajı görüp, dışarı bakan bölümü de yükseltmeyiniz, rica ediyorum. İki saat de "kabza erişimde handikaplar" konulu bir mesaj yazmaya niyetim yok...Sad
Olay budur, değişiklik yok...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi