Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sako yivli tüfek
21-04-2010, 07:04 PM
Sako yivli tüfek
Arkadaşlar sako marka bir yivli tüfek almayı düşünüyorum. Daha önce hiç yivli tüfeğim olmadı o yüzden sizlerin değerli fikirlerinden istifade etmek istiyorum. Türkiye için en uygun fişeğin .300 Win Mag olduğu konusunda genel olarak sanırım herkes hemfikir... Hangi modeli tavsiye edersiniz? www.sako.fi sitesinden modellere bakabilirsiniz. Mesela paslanmaz çelik (stainless steel) namlulular güzel görünüyor, fakat dezavantajları var mıdır? Cehaletimi mazur görün ama nişangah sistemi olmayan tüfeklerin özelliği nedir? Dürbün takılacağından dolayı mı yok gezi, arpacığı???
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-04-2010, 07:11 PM
RE: Sako yivli tüfek
butcher888 Yazdı:Arkadaşlar sako marka bir yivli tüfek almayı düşünüyorum. Daha önce hiç yivli tüfeğim olmadı o yüzden sizlerin değerli fikirlerinden istifade etmek istiyorum.

Yivliye yeni başlayacak biri için Sako biraz yüksekten giriş olabilir.

butcher888 Yazdı:Türkiye için en uygun fişeğin .300 Win Mag olduğu konusunda genel olarak sanırım herkes hemfikir...

Böyle bir fikir birliği olduğunu zannetmiyorum. Hatta genel kanının .308 Win'dan yana olduğu söylenebilir.

butcher888 Yazdı:... nişangah sistemi olmayan tüfeklerin özelliği nedir? Dürbün takılacağından dolayı mı yok gezi, arpacığı???

Gördüğünüz tüfeğin standart haline nişangah konmamıştır. Iron sight isterseniz üretici onu koyar, dürbün isterseniz dürbün. Ya da hiçbirşey koymaz, siz istediğinizi montelersiniz.

harun@ctm.com.tr
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-04-2010, 07:53 PM
Sn. Harun yazılacak ne varsa yazmış.

Quis custodiet ipsos costodes?

JUVENAL (M.S. 60- 140)

xlcod3r@gmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-04-2010, 07:57 PM
Sayın Harun, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Almışken iyi birşey alıp uzun yıllar (belki ömür boyu) kullanmayı düşünmüştüm. Sanırım uygun bir fiyata da alma imkanım olacak...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-04-2010, 09:15 PM
Uygun diyorsaniz, yani misal 2-3 milyara alinacak ise Smile aliniz, ama Sn. Harun'un yazip ustadimizin onayladigi gibi, 300 win mag gibi hem fazla guclu, hem pahali, hem de zor bulunan bir kalibre ulkemiz sartlarinda "en mantikli" kalibre kesinlikle degildir. Yeni baslayacak birinin yeterince atis yapip kendini gelistirebilecegi bir kalibre hic degildir. Alip, yuz mermi bile yakmadan duvara asarsaniz hem tufege, hem de size yazik olur, ki bu cok sik gordugumuz bir durumdur...

Saygilarimla...

http://i8.photobucket.com/albums/a34/r_oremland/TomCruiseinCollateral.gif
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-04-2010, 10:50 PM
Ben de bugün uçukta, tüm yol boyunca, Guns & Ammo dergisinin Mayıs 2010 sayısında uzunca yer ayrılmış, detaylıca anlatılmış, ve hakkında çok çok pozitif şeyler söylenmiş bu tüfeği (sizin düşündüğünüz model ile aynı mı bilmiyorum, model belirtmemişsiniz) de okumak ve tanımak imkanı buldum. Eğer dergiyi edinebilirseniz, mutlaka sizlere de öneririm; ya da mail adresi ulaştırabilirseniz, söz konusu makaleyi tarayıp size gönderebilirim.

Çap önerisi de sormuşsunuz; makalede bu konuda da bilgi ve öneriler vardı.

Silahının olup da ihtiyacının olmaması, silahının olmayıp da ihtiyacın olmasından iyidir. Hele bir de H&K ise, seyreyle gitsin...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-04-2010, 11:57 AM
Görüşlerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Sn. Jonathan bahsettiğiniz makaleyi uedremitli@gmail.com adresine gonderebilirseniz çok memnun olurum (kusura bakmayın özel mesaj atmayı denedim ama olmadı).

Sn.Baris, uyarilariniz için de çok teşekkürler, hepsini dikkate alacağım. Ancak, şu anda pek çok faktör bir araya geldi ve ben 2-3 milyar olmasa da 2-3 bin euroya bu tüfeği alma şansı yakaladım. Bu şansı belki bir daha hayatımın sonuna kadar yakalayamam...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-04-2010, 12:27 PM
O zaman kaçırmayın sn. butcher888, yeni başlayacağınız bir atış disiplininde önünüzde uzun bir yol var. Öncelikle mekanik nişancılığı çalışmanız lazım ama yazdıklarınızdan alacağınız modelde nişangah takımı olmadığı belli. Bu durumda optikte, mekanik nişancılığın bilgi birikimi olmadan çalışmanız lazım. Yıllık istihkakınız olan 200 fişek ile size iyi çalışmalar.

Quis custodiet ipsos costodes?

JUVENAL (M.S. 60- 140)

xlcod3r@gmail.com
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
22-04-2010, 01:47 PM
Sn. butcher888 size bir teklif siz bir 300 win mag Sakoyu bana getirin ben size bir adet sıfır CZ 550 Rem mag + 200 mermi ve bir adet de CZ 75 B + 200 mermi vereyim sizde mutlu olun bende...Big Grin Big Grin Big Grin
Alıntı Yaparak Cevapla
22-04-2010, 02:04 PM
baris Yazdı:Sn. Harun'un yazip ustadimizin onayladigi gibi, 300 win mag gibi hem fazla guclu, hem pahali, hem de zor bulunan bir kalibre ulkemiz sartlarinda "en mantikli" kalibre kesinlikle degildir. Yeni baslayacak birinin yeterince atis yapip kendini gelistirebilecegi bir kalibre hic degildir. Alip, yuz mermi bile yakmadan duvara asarsaniz hem tufege, hem de size yazik olur, ki bu cok sik gordugumuz bir durumdur...
Saygilarimla...

Örnek Şekil 1A Ben Smile
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS