Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COLT PYTHON VE DIAMONDBACK
Birbirine şekil olarak çok benzeyen Python ve Diomondback serileri arasında ne fark vardır.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi?
[Resim: h5gcc6bo.jpg]
[Resim: bphn3fw2.jpg]
[Resim: efgr2ld7.jpg]
[Resim: b83v3stn.jpg]

Alıntı

Python, Colt'un en usta iscilerinin elinden cikan, her parcasi elle alistirilmis, ve ozellikle polisaj ve menevisinde en ust seviye dikkat ve huner gerektirmis, prestijli urunudur. Govdesi Colt'un I frame dedigi, SW'nin L frame boyutuna yakindir. Bilindigi gibi .357 magnum kalibredir, istenildiginde .38 ile de atis yapilabilir.

Diamondback ise, 1966 ile 88 yillari arasinda uretilmis, sadece 22.lr, 22 mag ve .38 kalibrelerde cikmis, ve govdesi Colt'un D frae dedigi, SW'nin K frame boyuna yakin, yani daha kucultulmus bir Python kopyasidir. Magnum fisek kullanilamaz. Isciligi python kadar olmasa da diger zamaninin revolverlerine gore gayet iyidir.

Alıntı

Python gövdesinin çelik ve Diomondback ise alüminyum alaşımlı olabilir diyordum.Detaylı açıklamanız için teşekkürler.

Alıntı

Ek olarak,

ABD'de bazı eyaletlerde polislerin 3.57 Magnum mermi kullanması yasakken (halen yadakmidir bilmiyorum) teşkilata Diamondblack verildiği yazıyor. Gunümüzde de ABD'de ikinci ellerine baktığınızda nerdeyse iki kat fiyat farkı varmış. Phyton'un namlu imal teknigide Diamondblack'ten farkliymis. Genel görünüş olarakta gözle görülür bir ebat farki mevcut aralarında.

Saygılar.

Alıntı

Çok teşekkürler, geçmişte bir tanıdığımda 38 kalibre Diomondback vardı.Silahı ilk gördüğümde önce Python zannetmiş, namlunun solunda ki Diomondback yazısını görünce bayağı şaşırmıştım.Yalnız silahta ki işçilik çok güzeldi.Yazılanlara göre Python muhteşem bir toplu olsa gerek.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi