Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayatta kalma -survival
Yukaridakilerden

"Nükleer/kimyasal/biyolojik koruyucu elbise";
"Balistik kafa koruyucu"
ile
"arpa sehriye" bende yok, hemen eksiklerimi tamamlayayim. Smile

(aslinda nbc suit icin adanada amerikan pazarinda az pazarlik etmedim, ama dukkan sahibi nuh dedi 600 dolardan asagi inmedi, ben de almadim.) Smile

Elinize saglik, guzel liste olmus, bunlara jenerator icin yakit ta eklemek, ve asla kapali mekanda calistirmamak gerektigini eklemek lazim. Aslinda acil bir durumda jenerator calistirmak, ozellikle kalabalik bir ortamda hic te gerekli olmayan ilgiyi ustunuze cekmek demek olacaktir, bunun yerine gunes panelinden sarj ettiginiz akuler gibi cozumler daha faydali olabilir..
Saygilarimla...

Alıntı

Birde bana paranoyak diyorlar.Big GrinO listeyle bakkal dükkanı açarım ben.Big Grin

En temizi '' hayatı idame eğitimi '' misler gibi.Cool

Alıntı

Cok sevdigim bir soz soyle der: "paranoyak olmam, takip edilmedigim anlamina gelmez" Smile

Klube hos geldiniz. Smile

Alıntı

Benim tüm survival fantazim bir isveç çakısı en baz modelinden bir swiss card birde magnezyum ateş yakma çubuğu bunların ne gereği var diye düşünürdüm. Listedekileri tedarik etmeye kalksak hanımlara ne cevap vererebiliriz, başka bir evimizin olmadığını nasıl açıklarız? Big Grin Big Grin Big Grin Açıklama işini halledersek bir kamyon kiralayıp alışverişe girişebilirim.

Alıntı

1.Haberleşme-İkaz (cep tel, düdük, ayna, telsiz, fener vb.)

2.Su (Su kaynağı, su temizleme tabletleri, su filtreleri)

3.Gida (Konserve, civardan temin, avlanma, bulma vs.)

4.İsinma (En az iki değişik ateş elde etme yöntemi-çakmak, kibrit vb.)

5.Korunma (ateşli, atessiz silahlar)

6.Barınma (Dogal barınaklar, inşaa edilebilir barınaklar)

7.İlk yardım (Basit mudahele ekipmanları)

8.Para (Degerli madenlerde makbul)

Alıntı

Sn.TT.; I'm Legend DVD sini kapınızda bulunan 8 silindirli dodge 4x4 kamyonetinizin dikiz aynasına asmak için istemiyorsanız işe yaramayacak gibi duruyor. DVD oynatıcı ve TV seti gerekli. Birde jenaratör ve iletim için elektrik uztma kabloları... Tabi arada video aktarma kablolarınıda unutmamak gerekli.

Madem elektroniğe al attık, lehim makinesi lehim teli, bir düzine çeşitli ebatlarda direnç, kondansatör vs ile örülmüş bir elektronik tamir setide fena olmaz. Keza kırılan devre kartlarını nasıl tamir edeceğinizi bilmezseniz, travma geçiren telsizinizi doğrudan çöpe atmanız gerekecektir.

Birde Alman kurt köpeği işe yarayacaktır. Big Grin Elimde çok uygun fiyata (14binDolores+KDV+ÖTV+MTV) bir yavru dişi var... çok sadık olurlar Zombie'lere karşı özel eğitimlidir. Big Grin Görür görmez kaçar... Big Grin

Alıntı

Merhaba
Gelinde şimdi rambo ya özenmeyin, adam tek bıçakla işi götürüyor(rambo-ilk kan). Efenim bu kadar malzemenin tedariğiyle uğraşacağıma rambo konseptini tercih ediyorum Smile
Saygılarımla

Alıntı

Smile Aslında bunların hazırlama amacı daha çok, az bir zamanın kaldığını düşündüğüm armageddon/herc-ü merc/3.dünya savaşına hazırlık kapsamında olduğundan geniş boyutlu hazırladım.Eksikler bile vardır muhakkak bu boyutta bir savaş için.Düşünün nükleer bombalar,biyolojik saldırılar,gdo'lu tohumlar,kıtlık vs.

Bir hadis: 'Yaşanacak olan 2 büyük cihan harbinden sonra, ahirzamanda olacak herc-ü merc (3.dünya savaşında) dünya insanlığının yarısı kırılır'.

Bu, şimdiki zaman için yaklaşık 3.5 milyar insan ediyor .

Alıntı

Ülkemin vatandaşının yaşamak için her daim bunlara ihtiyacı var zaten.Big Grin

Alıntı

Tabi bütün bunlardan da önemlisi ,içinde bu stokların bulunduğu mümkünse sağlam bir sığınak ve bolca nakit para kalıyor geriye Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi