Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavuz 16 Compact
lupus demiş ki:
ekal demiş ki:Merhabalar, 1.5 sene kadar görev icabı bu tabancayı taşıdım ve 150 kadar atış yaptım...Bu tabanca her ne kadar seri üretimde olsa hemen hemen herbirimizin tabancası farklı karakterlerde çalışıyor farklı arızalar veriyordu.Benimki örneğin tetiği ezerken tık diye bir ses çıkarıyor biraz daha ezdikten sonra ateş alıyordu arkadaşımın ki mermi dikiyordu pek çoğununki ise iğne kırmıştı...Hayal kırıklığı yaşamıştık bu silahta...Daha sonraları beretta 92 fs lerimiz geldi 9 yıldır kullanmama rağmen hafif boya dökülmeleri dışında bir sıkıntı oluşmadı...Yerli sanayimiz AR-GE çalışmalarına keşke yeteri kadar önem versede kamu ihalelerini alsa gururla taşısak bu silahları....
Efendim, daha geçen ay bulunduğumuz ildeki askeri birliklere tanıtım ziyaretine gelen GİRSAN temsilcisi Sn.Göktuğ' un da olduğu bir ortamda artık Beretta standardlarını yakaladıklarını, hatta geçtiklerini iddia etme gafletinde bulunmuş...Big Grin . Hak ettiği cevabı alınca da direk klasik klişe savunmasını yapmış '' Zaten yerli sanayi sizin gibi ' Yerli sanayi düşmanları ' yüzünden gelişmiyor ''.

Sn. Lupus,

Ben Giresun'luyum. Dışarıda yaşıyorum ama sık sık gitmeye çalışıyorum. Özel sektör fabrikalarının önemli bir kısmı Doğu Karadeniz'de olduğundan durumlarını, özellikle içinde bulundukları durumları araştırıp soruşturuyorum. Önemli bir kısmı ekonomik sorunlarla boğuşmak durumunda. Geçen sonbahar Kürtün'den geçerek yaylaya giderken, ayaküstü Küssan'a uğrayıp, mümkünse üretim çalışmalarını görmek istedim. Kapalıydı, iflas etmiş, müşteri arıyorlardı. Diğer fabrikaların bazılarının da ortaklık yapılarında sorunlar varmış. Yani, bu dar hayal güçleriyle ve yetersiz sermaye yapılarıyla buraya kadar gelebildiler. Sonrası sanırım bu şekilde devam ederlerse iflas. Yerli sanayii önemlidir, 2001 yılı sonbaharında sırf iş olsun diye yerli bir silah almıştım. Babam silaha bakıp "artık bizimkilerde güzel tabanca yapabiliyorlar" diye az kalsın ağlayacaktı sevincinden. En azından bize moral desteği olarak lazım bu kuruluşlar. Ama zihniyet yapıları değişmeli, hayalleri büyük olmalı. Sanırım silah severlerin bir görevi de onları doğru istikametlere doğru yönlendirmeye çalışmak olmalı. Sizin yaptığınız gibi.

Selamlar

Alıntı

Sn:Lupus,

Bende Giresunluyum ve Giresun'da yaşıyorum.Girsan yetkilisi arkadaş büyük gaflette bulunmuş,tamam yerli sanayii desteklenmeli, hataları kendilerine iletilmeli, bilgisi olan paylaşmalı ama bir Beretta gibi olmaları zor biraz. Benim silahım yok, almak istesem yerli markalardan Girsan ve Sarsılmazı tercih ederim.Yabancı olarak ise;ilk önce BHP diğeri ise Beretta olur die düşünüyorum.

Saygılar Hocam.

Alıntı

(29-05-2013, 12:39 AM)giresun_28 demiş ki: Sn:Lupus,

Bende Giresunluyum ve Giresun'da yaşıyorum.Girsan yetkilisi arkadaş büyük gaflette bulunmuş,tamam yerli sanayii desteklenmeli, hataları kendilerine iletilmeli, bilgisi olan paylaşmalı ama bir Beretta gibi olmaları zor biraz. Benim silahım yok, almak istesem yerli markalardan Girsan ve Sarsılmazı tercih ederim.Yabancı olarak ise;ilk önce BHP diğeri ise Beretta olur die düşünüyorum.

Saygılar Hocam.

Size MC 27E yi şiddetle tavsiye ederim.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=9057

Alıntı

Sn.forum sakinleri, arkadaşıma ait MKEK Yavuz 16 Compact tabancada bir problem var.

Şöyle ki;

Emniyet mandalını açık duruma getirdiğimizde tabanca ateş almıyor, ama mandalı yukarı doğru biraz ittirdiğimizde tabanca ateş alıyor ve takip eden atışlarda sorun çıkarmıyor. Sadece ilk atışta böyle bir problem var. Bunun sebebi ne olabilir?

Ben ufak bir inceleme yaptım, sadece fazlasıyla kalitesiz yağ ve kir tortuları gördüm. İğneyi ittirdiğimde ise yavaş yavaş gidiyor ve geri gelmesi de yavaş bir şekilde oluyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi