Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavuz 16 Compact
Sn. forum üyeleri sizlerden Yavuz 16 Regard hakkında bilgi rica ediyorum.Bir tabanca almam gerekiyor ve ben gerek kişisel kanaatim ve gerekse de forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda BHP MK III ve CZ 75 B arasında tercih yapmak istiyordum ki, bugün bir öneri aldım. Aslında yerli bir tabanca düşünmüyordum, fakat memurun hali ortada. 10 yaşında ve tahminen 2000 civarı atış yapmış bir Yavuz 16 Regard...Ben kendim de kullandım bu silahı ve herhangi bir problemle karşılaşmadım aslında. Silah işlem görmüş ( kromla kaplatıldı ve kabzası ceviz yapıldı ). Kullanıcısı ( kendisi dayım) da memnun.Bu tabancayı çok makul bir fiyatla bana devredebileceğini söyledi. Sizce bu silahı alsam randıman alabilir miyim? İlla ki aranızda 2000 ' den fazla atış yapmış bir Regard ' ı inceleyeniniz vardır. Sorun çıkartır mı bana? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılar ...

Alıntı

Yerli bir tabanca, krom yapılmış az olan değeri iyice düşmüş, bence taşıma için düşünüyorsanız hayır fakat bulundurma için düşünüyorsanız çok ucuza da alabilecekseniz evet.
Yavuz16 regard tam boy bir görev silahıdır, Beretta klonudur, askerde yedek subayken kullandığım, diğer görev arkadaşlarımın da bazılarının kullandığı sıklıkla tutukluk yapıyor dediği bir tabancadır keşke şimdi ki bilgim olsaydı tutukluk nedenlerinide araştırırdım, benim verebileceğim bilgi maalesef bu kadar.

Alıntı

Çok küçük bir ikazda bulunmak istiyorum. Konu başlığındaki silah hakkında mı bilgi istiyorsunuz yoksa dayınızın size devredeceği silah hakkında mı?

Alıntı

İkazınız için teşekkür ederim Sn. hotman başlığı yanlış açmışım.Bilgi almak istediğim regard
Saygılar

Alıntı

Sn.okchilato, yakın zamanda kolay kolay herhangi bir mekanik veya parça sorunu yaşayacağınızı tahmin etmiyorum. Ancak özellikle son sahibi olma ihtimaliniz yüksek olan bir silaha ruhsat harcı parası bağlamadan önce bir kez daha düşünmenizi öneririm. Genel teammül olarak, özellikle kısıtlı bütçeye sahip arkadaşlara uzun vadede veya acil bir durumda ellerinden çıkarmakta zorlanacakları veya maddi kayıba uğrayacakları, özellikle de orjinalliği bozulmuş silahları pek tavsiye etmediğimizi biliyorsunuz, tanımladığınız bu silah da maalesef bu kategoriye giriyor.

Saygılar.

Alıntı

Çok teşekkür ederim Sn.lupus önerinizi mutlaka dikkate alacağım.

Alıntı

Sn. Okchilato, bahsettiğiniz silahdan vazgeçtiniz mi ve hala bir Yavuz 16 düşünüyor musunuz bilemiyorum ama, ben de bir Compact kullanıcısı olarak Yavuz 16'nın biraz da şans işi olduğunu düşünüyorum. Ben silahımdan ve özellikle atışı ve tetiğinden çok memnundum. Ama silaha da fazla yüklenmediğim de bir gerçekti. Yüklenenlerdeyse sıklıkla hata verme durumu söz konusu olmuş ama ben görmedim. Bir miktar da boyasından şkkayetçiydim.
Işık ve sevgiyle...

Alıntı

Sn. sandeman henüz karar verebilmiş değilim.Açıkcası silahın beni tek cezbeden tarafı ekonomik olması ve ilk kulanıcısın dayım olması.Şimdilik ihtiyacımı görüp en kısa sürede bir BHP almayı düşünmüyor değilim açıkçası.İlginize teşekkür ederim
Saygılar ...

Alıntı

Merhabalar, 1.5 sene kadar görev icabı bu tabancayı taşıdım ve 150 kadar atış yaptım...Bu tabanca her ne kadar seri üretimde olsa hemen hemen herbirimizin tabancası farklı karakterlerde çalışıyor farklı arızalar veriyordu.Benimki örneğin tetiği ezerken tık diye bir ses çıkarıyor biraz daha ezdikten sonra ateş alıyordu arkadaşımın ki mermi dikiyordu pek çoğununki ise iğne kırmıştı...Hayal kırıklığı yaşamıştık bu silahta...Daha sonraları beretta 92 fs lerimiz geldi 9 yıldır kullanmama rağmen hafif boya dökülmeleri dışında bir sıkıntı oluşmadı...Yerli sanayimiz AR-GE çalışmalarına keşke yeteri kadar önem versede kamu ihalelerini alsa gururla taşısak bu silahları....

Alıntı

ekal demiş ki:Merhabalar, 1.5 sene kadar görev icabı bu tabancayı taşıdım ve 150 kadar atış yaptım...Bu tabanca her ne kadar seri üretimde olsa hemen hemen herbirimizin tabancası farklı karakterlerde çalışıyor farklı arızalar veriyordu.Benimki örneğin tetiği ezerken tık diye bir ses çıkarıyor biraz daha ezdikten sonra ateş alıyordu arkadaşımın ki mermi dikiyordu pek çoğununki ise iğne kırmıştı...Hayal kırıklığı yaşamıştık bu silahta...Daha sonraları beretta 92 fs lerimiz geldi 9 yıldır kullanmama rağmen hafif boya dökülmeleri dışında bir sıkıntı oluşmadı...Yerli sanayimiz AR-GE çalışmalarına keşke yeteri kadar önem versede kamu ihalelerini alsa gururla taşısak bu silahları....
Efendim, daha geçen ay bulunduğumuz ildeki askeri birliklere tanıtım ziyaretine gelen GİRSAN temsilcisi Sn.Göktuğ' un da olduğu bir ortamda artık Beretta standardlarını yakaladıklarını, hatta geçtiklerini iddia etme gafletinde bulunmuş...Big Grin . Hak ettiği cevabı alınca da direk klasik klişe savunmasını yapmış '' Zaten yerli sanayi sizin gibi ' Yerli sanayi düşmanları ' yüzünden gelişmiyor ''.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi