Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colt Gold Cup National Match
Merhabalar,

Dün "Fuar-Buluşma-Etkinlik" bölümü altındaki bir yazışmada belirttiğim görücülük bu gün gerçekleşti.(Öncelikle Sn. Moderatörlerden ricam, bu yazıyı yanlış bir bölümde açtıysam doğrusuna taşımaları yönünde olacak.)

Hemen görüşme öncesi, daha önce belirtilen satış rakamının, satıcı tarafından artırıldığının belirtilmesi benim açımdan olumsuz bir başlangıç oldu. Fakat yine de çok niyetlendiğim için tabancayı görme fikrimden vazgeçmedim ve gittim.

Belirtmeliyim ki, tabanca ile ilgili gözlem ve yorumlarım geçmişten gelen şahsi tecrübelerim olmayıp, forumlardan ve özellikle bu forumdan okuyup, öğrenmeye çalıştığım bilgilere dayanmaktadır. Yanlış olursa düzeltilmesini bilhassa rica ederim.

Tabanca siyah-meneviş renkli, kabzası da siyah. Gez ayarlı tip. Kapak üzerinde, kovan atım tarafında, büyük olarak "Gold Cup National Match" yazmakta, yine aynı tarafta hemen kabza üstünde, kısmen kabze altında kalmak kaydı ile, fabrika ve üretim detayları bulunmakta. (Ordu malı ve/veya goverment ibareli bir ifade görmedim.) Kovan atım boşluğundan gözüken namlu kısmında kalibre, Colt ve Gold Cup ile ilgili bir ifade bulunmakta. Diğer tarafta Seri 80 MK IV ve yine Gold Cup ile ilgili bir yazı bulunmakta.

Silahın dış kaplaması,sanırım kılıfsız taşınmasından dolayı, yer yer soluk olmakla beraber çok kötü durumda değildi. Arpacık ve gez oldukça yıpranmış ve özelikle arpacık nerdeyse boyasız durumdaydı ki, ben bunu da taşıma koşullarına bağladım. Siyah kabza kapakları ve ortasındaki gümüş rengi mühür (ne olduğunu bilmediğimden böyle tanımladım) de yine yıpranmış ve kapaklar da değişim ihtiyacı olduğu gözledim. Tetiğin yapısı benim daha önce hiç görmediğim ancak aşağıda eklediğim fotoğrafdaki gibiydi. Genel kondisyon olarak çok silahlı bir elde çok fazla bakılmadığı ancak aynı sebepden çok fazla kullanılmadığı imajına sahipti.
(Sn. Ekeke'nin daha önce başka bir konu altına eklediği fotoğrafı kullanarak, tanımlamayı görsel hale getirmek istedim. Sn. Ekeke, umarım bir mahzuru yoktur.)
Sanırım tabanca fotoğrafda sağdan ikinci ile aynı idi.

Her ne kadar yüzyüze tanışmamış olsak da (Sadece Sn. Arthur ile tanışma şansım oldu),yapacağınız yorum ve önerilerin benim için çok değerli olacağını ve kararımı yönlendireceğini belirtmek isterim.

Forumumuzdaki pek çok kişi gibi benim de Colt 1911 aşığı olduğunu söylememde fayda var sanırım. Allah kısmet ederse bir gün bir tanesi bana yarenlik edecek ama o bu mu? 1911'lerle ilgili pek çok yorum ve tavsiyeyi okudum, mesela Sn. Lupus'un tek silah olursa ve taşınacaksa asla tavsiye etmiyorum demesi hiç aklımdan çıkmıyor. Benim üstüme kayıtlı ve umarım taşıma olarak tek silahım olacak. (Taşıma amaçlı değil, poligon için yol kağıdı ile uğraşmamak adına)

Tabii bir fiyat belirtmek ve yorum yapmak zor olabilir ama yine bu gün başka bir konu başlığında arkadaşımızın yaptığı , "... insan gibi fiyatlarla ..." yorumundaki insan gibi fiyat nedir, kaptırmatör fiyatlarını pek çok yerden görebiliyoruz ama değer fiyatı nedir.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Saygılar.

Eklenti Dosyaları Resim(ler)

Alıntı

Sn.Özgür, eğer sadece poligona seyahatleri esnasında yol belgesi sıkıntısı ile uğraşmamak için taşıma ruhsatlı alınacak, ancak daha ziyade kutusunda poligona gidip gelecek bir silah olacaksa, Gold Cup kesinlikle alınabilecek bir silah. Tabii insan fiyatına.

İnsan fiyatı nedir derseniz, aslında bunun için önümüzde çok güzel bir örnek var. MKEK ' de halihazırda satışta olan SW PC 945, gerek işçilik, gerek üretim hassasiyeti konusunda Gold Cup ' dan çok daha özellikli bir silah olmasına rağmen, 6400 küsür USD ' dir. Diğer yandan MKEK ' de kaliteli ve kendisini isbatlamış markaların polimer silahları en düşük 3500 USD civarından başlayıp, 4000 USD civarına kadar çıkabilmektedir. Bunun ortası bir fiyat olan 5000 USD orijinal ve çok temiz bir Colt Gold Cup ' a halihazırdaki piyasaya şartlarında verilebilecek son rakamdır diye düşünüyorum.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Lupus,

Cevabınız için teşekkür ederim.

Daha temiz ve daha gerçekçi fiyata Colt 1911 aramaya devam o zaman.

Saygılar.

Alıntı

Sevgili silah tutkunları;
Bir Colt Gold Cup National Match'ın seri numarası ile silah hakkında bilgi almak mümkün müdür?

Saygılarımla..

Alıntı

Gold Cup tetigin uzerindeki ayari saglayan vida gibi seyin zamanla gevseyerek tetigi kitlemesi dolayisiyla silahi kullanilmaz halde birakmasi haricinde satis fiyati goz onune alinirsa 1911 platformunda harikaya yakin bir secim. Bu ayarin gevseyerek silahi kullanilmaz hale getirmesinin en kolay yolu "Loctite" veya muadili bir yapistirici ile istenilen tetik ayari yapildiktan sonra ayar dugmesinin (?) yapistirilip sabitlenmesi. Bu yolla bir daha gevseyerek tetigi kilitlemiyor.
"Out of box" yani "kutudan" 1911'ler icinde bence harika bir 1911 Gold Cup. Tabii ki "custom made" yani ozel yapim 1911 ler daha iyi olabilir ama parasi da iyi. Wilson, EGW gibi firmalara verilen o kadar paraya bence degmez. Ama zevkler ve renkler vesaire. Dogru elde Gold Cup da cok isabetli bir silah ve bir cok "ozel yapim" 1911'den bile daha guvenilir. Malumunuz kutusundan cikar cikmaz sorunsuz calisan 1911 pek de sik rastlanilan birsey degil. Ama ben Gold Cup ile bahsettigim tetik ayarinin tetigi kitlemesi haricinde bir sorun yasmadim. O da 1000-2000 mermi araliginda ortaya cikmisti.
Eger Gold Cup alirsaniz simdiden hayirli olsun Smile . Atilan mermi sayisi arttikca soz ettigim tetik ayari olayina dikkat edin. Onun haricinde isabet ve guvenilirlik konusunda 1 numara bir silah Smile .

[Resim: DSCN0213.jpg]

Alıntı

Diger yuzu

[Resim: DSCN0223.jpg]

Alıntı

Açıklama ve temennileriniz için teşekkür ederim Sn. 9mmLover. Malesef bu konuda bahsi geçen Gold Cup'la kavuşamadık. Fakat başka bir Colt 1911 Super 38 ile buluşabilmek için gün sayıyorum. Malum, bürokrasi ve benzeri süreç tamamlanıncaya kadar sabır ediyorum, gerçi taş olsa çatlar ama yapacak bir şey yok.

Bu arada sizin Gold Cup'ta maşallah, hayalleri süsleyen cinsten. Diğer yazışmalardan anladığım kadarıyla ABD'desiniz ve yurda dönüş telaşınız var. Size kolaylıklar diliyorum ve umarım fotoğraflarını paylaştığınız bu ve diğer güzellerden ayrılmak zorunda kalmazsınız.

Saygılar.

Alıntı

anatolian demiş ki:Sevgili silah tutkunları;
Bir Colt Gold Cup National Match'ın seri numarası ile silah hakkında bilgi almak mümkün müdür?

Saygılarımla..

http://proofhouse.com/colt/index.html

http://www.sightm1911.com/1911Production.htm

Alıntı

Ozgur demiş ki:Açıklama ve temennileriniz için teşekkür ederim Sn. 9mmLover. Malesef bu konuda bahsi geçen Gold Cup'la kavuşamadık. Fakat başka bir Colt 1911 Super 38 ile buluşabilmek için gün sayıyorum. Malum, bürokrasi ve benzeri süreç tamamlanıncaya kadar sabır ediyorum, gerçi taş olsa çatlar ama yapacak bir şey yok.

Bu arada sizin Gold Cup'ta maşallah, hayalleri süsleyen cinsten. Diğer yazışmalardan anladığım kadarıyla ABD'desiniz ve yurda dönüş telaşınız var. Size kolaylıklar diliyorum ve umarım fotoğraflarını paylaştığınız bu ve diğer güzellerden ayrılmak zorunda kalmazsınız.

Saygılar.

38 Super bence harika bir kalibre Smile Sahsen zaman zaman aklimdan gecmesine ragmen 38 Super bir 1911 almadim. 1911 platformu icin bir baska ilginc kalibre de 10mm . Ozellikle bir Delta Elite 10mm almadigima hayiflaniyorum.
38 Superiniz simdiden hayirli olsun Smile

Alıntı

Sayin ozgur, fotograflari mutlaka bekliyoruz.
Seri numarasi 35,36 yoksa 37 ile mi basliyor? Üzerinde GHD ve Ordnance Stamp (cember icerisinde birbirine catilmis iki top) var mi?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi