Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruger LCP (Subcompact)
Ruger'in 2008 yılında üretimine başladığı, ultra-light savunma tabancalarında ki ilk modeli olan 280 gr. ağırlığında ki LCP (Lightweight Compact Pistol), güvenlik güçleri için yedek silah ve gizli silah taşımak isteyen sivil kullanıcılar için dizayn edilmiştir.

[Resim: rugeri.jpg]

[Resim: rugerlcp2.jpg]

[Resim: dsc0022av.jpg]

[Resim: p10100471.jpg]

[Resim: ruger2.jpg]

[Resim: si28086l.jpg]

Alıntı

Çekici görünüyor. Eminim tetiğiyle kütük testinde BHP'ye rakip olur Smile

Alıntı

Resimlerden birinde horoz çok bariz ama diğerlerinde hiç belli olmuyor, model farkı var sanırım horozun göründüğü resimde.
Tetiğin pozisyonu itibarı ile DA bir tetik olduğunu düşündüm, DAO'mu yoksa?
Walther P99 dışında, iğne vuruşlu olup da tetiğin DA (ya da benzeri) pozisyonda bulunduğu silahlar olduğunu bilmiyordum.
Saygılar,
TT

Alıntı

Sn. Turan Tactical,
Ruger'in sitesini tekrar inceledim, horozlu bir LCP modeli yok, horoz görünen resim dosyasının adı ruger lcp ama yanlışlık var sanırım, resmi kaldırdım, kafa karıştırmayayım.

Alıntı

turan tactical demiş ki:Walther P99 dışında, iğne vuruşlu olup da tetiğin DA (ya da benzeri) pozisyonda bulunduğu silahlar olduğunu bilmiyordum.
Sevgili TT, klasik DA, yani ilk çekiş DA, müteakip çekişler SA olan tek alternatif CZ 110. Ancak Kahr gibi sadece çift hareketli yani DAO iğne vurmalı alternatifler mevcut.

Alıntı

Aydınlandım Sn.Lupus Smile
Horoz olmadan mekanizmanın nasıl hareket ettiğini şematiklerden öğreneceğim.
Saygılar,
TT

Alıntı

turan tactical demiş ki:Horoz olmadan mekanizmanın nasıl hareket ettiğini şematiklerden öğreneceğim.

http://www.genitron.com/Basics/Glock23/P2Glock.html

Alıntı

Sn.Harun, DAO tetikler için diye ayrıca belirtmeyi unutmuşum, afedersiniz.
Smile

Alıntı

Estafurullah, biraz eşeklik olsun diye vermiştim linki... Big Grin

Alıntı

herkeze iyi günler... bende ruger lcp almayı düşünüyorum ancak ruhsatlı sıfır zigana sportum ve iki adet sıfır kullanılmamıs lazer marka biri otomatik digeri pompalı tüfeklerimi ve tüfek ve tabanca kasamı sattıktan sonra kesin alacam peki bu ruger lcp mkede satılıyormu mke ankara aradım cok ilgisizdiler once telefona bi bey cıktı siteyi inceleyin dedi sonra bi bayana aktarda bayanda ne sordugumu anlamayınca telefonu kapattı terbiyesizlik işte her neyse bana yardımcı olabilecek arkadaslardan simdiden cok tesekkur ediyorum.. (mkede rugerin reyonu varmı???)

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi