Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar 8000 F Deneyimi
TEŞEKKÜRLER Sayın Lupus...

Alıntı

Ben de içini merak ettim can sıkıntısından Smile

[Resim: PB200001.jpg]

Elimde gerekli zımbalar olmadığı için ancak bu kadarını sökebildim Smile .

Alıntı

Değerli forum üyeleri,
Bu silahın namlu boyunun kısa olması hem menzilde hem de merminin takla atmasında olumsuz bir rol oynar mı? Zira yerliler icinde genel olarak 9-19 mermi kullanan en kısa namlu bu silahta. Paylasilan bilgiler ıçin şimdiden tesekkurler. Saygılarımla.

Alıntı

(11-02-2013, 02:28 AM)orucreis13 demiş ki: Değerli forum üyeleri,
Bu silahın namlu boyunun kısa olması hem menzilde hem de merminin takla atmasında olumsuz bir rol oynar mı? Zira yerliler icinde genel olarak 9-19 mermi kullanan en kısa namlu bu silahta. Paylasilan bilgiler ıçin şimdiden tesekkurler. Saygılarımla.

Hayır olmaz. Savunma tipi kullanımda tabanca ile atış yapacağınız tüm mesafelerde işinizi görür. Yok amaç 100 metre ve üzeri tabanca hedef atıcılığı ise, bu amaçla üretilmiş platformları tercih etmek gerekir.

Saygılar.

Alıntı

(11-02-2013, 02:28 AM)orucreis13 demiş ki: Bu silahın namlu boyunun kısa olması hem menzilde hem de merminin takla atmasında olumsuz bir rol oynar mı? Zira yerliler icinde genel olarak 9-19 mermi kullanan en kısa namlu bu silahta

Bunu ne tür bir bilgi ve tecrübeye veya duyuma dayanarak merak edip sorduğunuzu gerçekten merak ettim...Evet, yerli üretim 9 x 19 mm tabancalar içerisinde en kısa namlu boyu bu silahta, ama dünyada 9 x 19 mm fişek kullanan ve namlusu çok daha kısa olan tabancalar var ve hiç bir üretici , hiç bir silahı hedefe gönderdiği çekirdeği stabilize edemeyecek bir namlu ile tasarlayıp, üretip, satmaz...

Alıntı

Hah, bir şehir efsanesi daha...

Eğer şu aşağıdaki silahlar, tabanca kullanılacak mesafelerde "takla atmıyor" ise, namlusu iki katı uzunluğa sahip Cougar'a neden böyle bir yakıştırma geldi anlamakta zorluk çekiyorum...
[Resim: taurus-m380-029.jpg]

Ayrıca, "takla" konusunun namlu boyundan çok, namlu içi yıpranma, çekirdekte balans sorunları ve namlu çıkış ağzındaki asimetri gibi envai sebepleri vardır, isterseniz yarım metrelik (!) tabanca namlusu getirin, ben 10 dakikada dremel ile girişerek, hedefe çekirdekleri yan gönderen bir hale getirebilirim. Smile

Umarım bir dezenformasyon daha çöpü boylamıştır, konuyu açtığınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Alıntı

Silah merakım hat safa da olması nedeniyle , değişik silahlarla atış yapmak gibi bir merak hasıl oldu bende , benim silahımda kısa namlulu bir kaptırmaz p8 şimdilik, lakin bir eşek kulaklı denk geldi benim açık hava poligonuma .

Belediye başkanının şantiyemde atış tahtamı görünce , bende bir atayım dedi , kendisinin bir eşek kulaklısı var , ne hikmetse , ne Başkan nede ben pek isabetli atışlar çıkaramadık , kızdı... Ver seninkini dedi , valla nasıl oldu bilemem ama benimkiyle en azından hedef tahtasını vurdu Başkan.

Sakın yanlış değerlendirmeyin bunu eşek kulaklıyı aşağılamak için yazmadım çoğu yerliden kaliteli olduğu aşikar ama ...Walter pps den sonra atış da hedefe yaklaşamadığım ikinci silah oldu .

Herkes her silahla isteği atışları çıkaramıyor , bağzı silahlar hariç .. BHP ve GLOCH da hiç sıkıntı çekmedim , sadece ilk atış dışında ..

Saygılar...

Alıntı

(11-02-2013, 05:13 PM)mrt1 demiş ki: Herkes her silahla isteği atışları çıkaramıyor , bağzı silahlar hariç .. BHP ve GLOCH da hiç sıkıntı çekmedim , sadece ilk atış dışında ..

Sn. Mrt1 samimiyetimize dayanarak yazıyorum; sizde bir Glock operatörü, bir karanlık taraf neferi havası var. Bir daha MKE'ye geldiğinde değerlendirin derim. Bu konuyu uzun incelemelerden sonra konuşalım. Ben ve Glock'um hazırız.

Alıntı

(11-02-2013, 11:29 PM)ecorotti demiş ki:
(11-02-2013, 05:13 PM)mrt1 demiş ki: Herkes her silahla isteği atışları çıkaramıyor , bağzı silahlar hariç .. BHP ve GLOCH da hiç sıkıntı çekmedim , sadece ilk atış dışında ..

Sn. Mrt1 samimiyetimize dayanarak yazıyorum; sizde bir Glock operatörü, bir karanlık taraf neferi havası var. Bir daha MKE'ye geldiğinde değerlendirin derim. Bu konuyu uzun incelemelerden sonra konuşalım. Ben ve Glock'um hazırız.

Sn ecorotti : Çok sağ olun , silahınız gerçekten doyumluk bunu 2 mermi attığımda anladım zaten , silahımı aldığım da Gloch mevcuttu ve şu an gloch almadığıma pişman olmadım demek külli yalan olur .

İstediğim gibi bir BHP bulamaz isem , 2 aya kadar , herhalde o zamana kadar MKEK da seçeneklerden biri olacak , olağanüstü bir durum olmaz ise belgemi alınca 0 silah almadan önce kılı kırk yarıp pişman olmayacağım bir silah edineceğim kısmet olursa .

Saygılar..

Alıntı

Bir tabancayla geçirilen atış mesaisiyle doğru orantılı olarak gelişim sağlanabileceği muhakkak. Fakat sınırlı mühimmat maalesef bu gelişimi kısıtlı tutuyor.

Bir silahı kavradığımda ve nişan aldığımda hissettiklerim atışıma doğrudan yansıyor. Misal, revolverlerle asla başarılı atışlar gerçekleştiremedim.
Zira elimde tuttuğum platform bana çok uzak geliyor, tanıdık değil.

Her tabancanın kendine has karakteristik özellikleri var, Cougar'ında.

DA atışlarında tetik yolu bana uzun geliyor. Nişan aldığım noktaya olan konsantrasyonuma ilave olarak tetiği ezerken odaklandığım süre çakışyor. Bu ikilemde atışta sapmalara yol açabiliyor.

SA atışlarda ise durum tam tersi bir hal alıyor. Tetiğe dokunduğum an ve iğnenin kapsüle temas anını ezbere biliyorum.

Cougar kabza yapısı itibariyle silahı kavramada güçlü bir tutuş istiyor. İster istemez yeni kullanacak olan kişi kabzayı çok sıkıyor. Benim gözlemim bu yönde.

Ama birkaç atıştan sonra anlıyorsunuzki bu sıkı kavrama bileğinizi öne doğru kırmanıza sebebiyet veriyor.

Cougar zarif bir tabanca değil. Ama dirayetli bir yapısı var.

Nişan hattını bozmadan, arka arkaya gerçekleşen SA atışlarında ortaya çıkan sonuçlar kullanıcısını memnun ediyor.

Bence Cougar'ın en büyük handikapı kısa namlusundan öte tetik yapısıyla ilgili. Yakın zamanda değerli bir büyüğümün hediye ettiği daha yumuşak bir yayla işler epey değişti. Ufak dokunuşlar büyük farklar oluşturabiliyor.

Bilindik zaaflarından olan boya kalitesi, kulaklarının yerleri ve büyüklüklerini bir kenara bırakırsak, bence kullanıcısına atış keyfi yaşatan bir platform.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi