Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cougar 8000 F Deneyimi
Sn 'zucchero' Sizin adınıza sevindim Efendim, artık içinizin ferah olması bir 8000F platonik aşığı olarak beni de çok sevindirdi. Artık üstatların söylediği gibi poligonda rodaj günleriniz başlayacak Smile
CZ yivli tüfek almak için belge çıkarmıştım bende aralık ayı başlarında, Sn 'syılmaz' ve bazı arkadaşların beni heveslendirmesiyle. Sonra Mkek'te mermi sıkıntısı vardı derken bu sefer Silahı 7mm rem. alacağım diye tercihi değiştirdim ama onun ertesi günü 7mm tüfek bitti Mkek'te. Allahım ne olacak benim bu halim derken belgemi geri verip tabanca bulundurmaya çevirdim. Forumu okudukca gerçekleri görmeye başladım. Şayet forumumuzu tanımasaydım
şimdi bir "kaykılmazcı" olarak stres dolu günler geçiriyor olacaktım. Aynı sahip olduğum 3 tane kaykılmaz tüfeğimin beni depresyondan depresyona sürüklemesi gibi. Bulundurma ruhsatlı tabancayı almaktaki maksadım Tabanca Kültürüne olan hayranlığın ve öğrenme isteğim ve atış olarak bilgi kültür ve tecrübemi arttırmak. CZ tabanca alacaktım hatta forumda beş on arkadaş daha vardı CZ bekleyen ama çok uçuk fiyatlara gelmesi bizi CZ'den uzaklaştırdı. Beretta gelecek deniliyordu onu bekliyorum hala, şayet CZ gibi olursa ondanda vazgeçip SW Revolver alacağım 6inc ve atışın keyfini 200 mermi ile süreceğim. CZ75B al ozaman madem 2500 usd Revolvere vereceğine diyorum ama almam, çok soğudum ve heyecanımı kaybettim bu tabanca işinde. Revolver almazsam ve haziran sonuna kadar Beretta gelmez ise 8000F alacağım, inşallah farklı renk seçenekleri gelir.
Tekrar teşekkür eder sağlık ve esenlikler dilerim Efendim.

Alıntı

yörük_ibraam demiş ki:Sn 'zucchero' Sizin adınıza sevindim Efendim, artık içinizin ferah olması bir 8000F platonik aşığı olarak beni de çok sevindirdi. Artık üstatların söylediği gibi poligonda rodaj günleriniz başlayacak Smile
CZ yivli tüfek almak için belge çıkarmıştım bende aralık ayı başlarında, Sn 'syılmaz' ve bazı arkadaşların beni heveslendirmesiyle. Sonra Mkek'te mermi sıkıntısı vardı derken bu sefer Silahı 7mm rem. alacağım diye tercihi değiştirdim ama onun ertesi günü 7mm tüfek bitti Mkek'te. Allahım ne olacak benim bu halim derken belgemi geri verip tabanca bulundurmaya çevirdim. Forumu okudukca gerçekleri görmeye başladım. Şayet forumumuzu tanımasaydım
şimdi bir "kaykılmazcı" olarak stres dolu günler geçiriyor olacaktım. Aynı sahip olduğum 3 tane kaykılmaz tüfeğimin beni depresyondan depresyona sürüklemesi gibi. Bulundurma ruhsatlı tabancayı almaktaki maksadım Tabanca Kültürüne olan hayranlığın ve öğrenme isteğim ve atış olarak bilgi kültür ve tecrübemi arttırmak. CZ tabanca alacaktım hatta forumda beş on arkadaş daha vardı CZ bekleyen ama çok uçuk fiyatlara gelmesi bizi CZ'den uzaklaştırdı. Beretta gelecek deniliyordu onu bekliyorum hala, şayet CZ gibi olursa ondanda vazgeçip SW Revolver alacağım 6inc ve atışın keyfini 200 mermi ile süreceğim. CZ75B al ozaman madem 2500 usd Revolvere vereceğine diyorum ama almam, çok soğudum ve heyecanımı kaybettim bu tabanca işinde. Revolver almazsam ve haziran sonuna kadar Beretta gelmez ise 8000F alacağım, inşallah farklı renk seçenekleri gelir.
Tekrar teşekkür eder sağlık ve esenlikler dilerim Efendim.

Sn.yörük_ibraam,

4 ay içinde kompak modellerin ve krom modellerin Mkek'de satışa sunulucağı konusundan bahsetmişti Sayın Kamil Kalender.

Alıntı

Sn 'Avcı41' bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Umarım haziran ayı bitmeden satışına başlanır belgemin 6 aylık süresi bitecek bir daha doktorla uğraşamam ve benim ekinler bahçeler işim çok oluyor yazın. Sn 'syılmaz' ve 'loclu' nun yüzünden kaç aydır kederlere saldım yüreğimi. Şükürler olsun 'lupus' ve diğer üstatlarım beni gerçeklerin aydınlık yolundan ayırmadılar yazılarıyla.
Teşekkür eder saygılar sunarım Efendim.

Alıntı

Sn avci41,
Dediğiniz gibi 8000F L modelinin birkaç ay içerisinde piyasaya sürüleceği bilgisini verdi Kamil Bey. Renkli modeller hakkında da epeydir bir beklenti var zaten. Ancak bürokratik işlemler biliyorsunuz oldukça zaman alıyor. İnşallah Haziran'a yetişir de Sn yörük_ibraam da daha fazla seçenek içerisinden gönlünden geçeni alabilir....

Alıntı

Cougar 8000f ve 'çakma' smith wesson bıçağım. Forumda daha önce bahsettiğim 'takılma' hususunda yorumlarınızı özellikle bekliyorum.

[Resim: 1j99on.jpg]
[Resim: 2dkhnbb.jpg]
[Resim: 10epzzk.jpg]
[Resim: 106cves.jpg]
[Resim: dhfguc.jpg]
[Resim: 28rh3c0.jpg]
[Resim: 2akmv6v.jpg]
[Resim: 2eywaab.jpg]
[Resim: 2ryovhc.jpg]

Alıntı

Ozellikle son arpacik gez karsilastirma fotonuz harika olmus Sn. zucchero, ellerinize saglik. Silahinizi gule gule kullanin, ve ozellikle diyorum, butceniz, zamaniniz elverdikce atisa gidin, o zaman hem siz hem de cougar acilir, ilerler, alisirsiniz. Smile

Su ana kadar Cougar'imi aldigim paradan daha fazlasini mermiye verdim, atislara ve detayli bir test icin kayitlara devam ediyorum, izniniz olur ise bu nisangah fotonuzu da degerlendirmede kullanmak isterim.

Surgu kurulumu konusunda da, cougar'i kurmanin en emin yolu, surguyu tam geriye cektikten sonra birakip sertce yerine gitmesini saglamak. Elle surguyu yavas salarsaniz, 6-7-8. fotolarinizdaki sekilde emniyet centiginde kalabiliyor, bol atis ve pratik ile mekanizma yumusadikca bu azaliyor.
Saygilarimla.

Alıntı

Sn.zucchero, Cougar ' ınızın emniyet mekanizması da 92 serisi ile aynı ise, emniyetini aşağıya çevirdiğinizde meydana gelen mekanik hadiselerden birisi, tetik kolunun horoz elemanlarından irtibatının kesilmesi için aşağıya itilmesidir. Bunun için sürgü sağ arka yatağından bir pim aşağıya doğru çıkarak, tetik kolu üzerindeki irtibat kesme mahmuzunu, dolayısı ile de tetik kolunu aşağıya iter. Eğer emniyet manevelanız aşağı pozsiyonda iken, sürgüyü geriye çekip, yavaş yavaş ileri salarsanız, bu pim tetik kolu mahmuzuna takılarak, sürgü ileri hareketine engel olacaktır.

Bir diğer mekanik hadise de, emniyet manevelasının alt yüzündeki bir çıkıntının, gövde sağ yanında yerleşmiş olan ve üzerine bastırıldığında, horozu tulumbasından kurtaran parçayı aşağıya itmesidir. Emniyet manevelası aşağıya çevrili iken, bu manevelasının alt ucu da, horozu tulumbasından kurtaran bu parçaya temas ederek sürgü tutacaktır.

Ancak Sn.Barış' ın dediği gibi sürgüyü hızla birakırsanız, icra yayı buralardaki direnci rahatlıkla yenip, sürgüyü yerine oturtacaktır. Ancak bunu size çok tavsiye etmem, çünkü zamanla bu pim ve yayına, zor olmakla beraber emniyet manevelası ve horoz indirme sustası temas yüzeylerine hasar verebilirsiniz. En güzeli emniyet açık iken sürgüyü şarj edip, emniyeti de müteakiben kapatmaktır.

Saygılar.

Alıntı

Sn Barış,
Fırsat buldukça resport poligonu ziyaret etmeye çalışıyorum ancak katedilecek daha çok yol var.
Fotoğraflar hanıma yakalanmamak adına Smile çok acele çekildi ama beğenmenize sevindim. Tabiki de resimleri kullanabilirsiniz ancak vakit bulabilirsem daha güzel bir şekilde ışık, fon, tripod vs ayarlamalar yaparak resim çekebilirim. Tam olarak ne istediğinizi söylerseniz daha çok yardımcı olabilirim...Eğer İstanbul'da iseniz sizinle birlikte hem cougar'larımızı tanıştırmak hem de silah hakkında sizden detaylı bilgi almak isterim.

Sn Lupus,
Detaylı yorumunuz için teşekkürler. Bahsettiğiniz gibi kapağın sağ tarafında emniyetin kapatılması ile aşağı doğru ve kapağın hareketinin aksi yönünde uzayan bir tür pim var. Bu pimin de gövdede karşılığı olan nispeten yumuşak hatlı bir parça (tetik kolu mahmuzu) var. Bu parçaların takılacağını hayatta düşünmezdim ama oluyor işte. Önerinize uyarak emniyet açık şekilde sürgüyü kuracağım. Zaten şarjörün boşalmasının ardından kapağın geride takıldığı durumda da tırnağı aşağıya doğru iterken kapağı tutarak yavaşça düşmesini sağlıyorum. Bir nevi alışkanlık oldu. Değerli bilgiler için teşekkürler...

Alıntı

Merak edenler için 'meşhur' döner namlulu sistemin açıklaması
[Resim: 8000gost.jpg]

Alıntı

Sn.zucchero Silahınızın üretim yılı kaç acaba?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi