Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tek Kurşunlar hakkında herşey
Delilik herzaman rütbe atlatmaz ...Haklısınız Sayın LAMRETOEJ .Youtube da fazla video izlemekten mütevellit... Ama Özkursan ın o malum fişeğini gördükçe sinirlerim zıplıyor .Daha birçok zihni sinir fişeğim var ama süs diye OrhanCengizK ya vericem o da atmaz diye düşünüyorum .Koleksiyon yapıyor kendisi .İnsanın 1 tane silahı olunca akşamları magazin programlarını izlemek yerine bunlara sarıp mutlu oluyorum .İlk aşkım pump-action sonuncusu da fişek doldurup hızlı yükleme çalışıyor .

Alıntı

selam
tek kurşun deyip geçmemek lazım enerji kıyaslama tablosu benneke tipi tek kurşunlar için
[Resim: benneke2.jpg]

[Resim: benneke4.jpg]

saygılarımla

Alıntı

Sovyet ekolü 12 ga tek kurşularda da kendine özgü şeyler üretmiş. Bugün youtube da rastladığım bir video münasebeti ile gördüğüm tek kurşun videosunu ve ilgili web sayfasını paylaşmak istedim.

Bu da sovyet-rus 12 ga mühimmatları ile ilgili bir sayfa.
http://survinat.com/2014/03/choice-of-ammunition/

Alıntı

(06-07-2013, 08:57 PM)kaan han demiş ki:
(25-02-2012, 12:43 AM)cnrabt demiş ki: Sn. blacksea kesinlikle belirttiğiniz gibi sabot bir mühimmat olduğuna dair hiçbir ibare yok dahası çevresini saran plastik bıçakla bile zor ayrılıyor metal kısımdan hele ki atış anında ayrılması için kesinlikle değil.Bıçakla uğraşmamın izleri ilk fotoda çekirdeğin uç kısmında net olarak belli oluyor.
İlk bakışta sabot olduğu düşüncesine kapılmıştım ancak fişeği kesince öyle olmadığı hemen anlaşılıyor.İşte böylesine garip bir fişek olduğundan paylaşmak istedim.
Aramızda bu fişeği daha önce avda kullanan ve başarılı olan varsa merak ettim doğrusu.

Sn.cnrabt
seiller bellot fişeğiniz 2013 şubat ayında sürek domuz avında kullanılmıştır resmini şahsınıza yada uygun ise sitede paylaşa bilirim saygılar...

Sayın kaan han,

Tamamen tesadüfen bir hayli geç farkettim ve cevap yazamadığım için üzgünüm,kusura bakmayınız. Üstünden ciddi zaman geçmiş olsa da ilgili konuda yardımım gerekiyorsa hertürlü hazırım.

Saygılar.

Alıntı

Geçen hafta zuber marka fişeklerle 50 tane kadar hedefe atış yaptık . Açıkçası namlu dizel kamyon eksozu gibi oluyor dumandan . Sanırım içindeki kükürt ile alakalı yada ben namluya çok yağ attım . Bir 5 saniye dumandan önünüz görülmüyor. Seri atışta probleme yol açıyor

Alıntı

Bugün poligonda tek kurşun atış disiplini hakkında bir video çektim. Eminim eksik olan kısımlar vardır, onları da burada ki üstatların yorumları ile düzelteceğimi düşünüyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi