Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tek Kurşunlar hakkında herşey
analyzer demiş ki:O copper solid kurşunu kullanamayız zaten kullansak bile randımanı olmadıktan sonra bir anlamıda yok ancak buckhammer fena değilmiş elimde bulunsun diye getirtebilirim

Sn Analyzer
Remington Buckhammer'da (Copper Solid gibi) bir tür sabot slug'tır. Dolayısı ile rifled barrel ile kullanılmalıdır. O yoksa en azından rifled choke ile kullanılmalıdır. Smoothbore namlu ile kullanılması durumunda Copper Solid sabotta bahsedilen hususlar aynen geçerlidir.

Saygılarımla

Alıntı

blacksea demiş ki:
analyzer demiş ki:O copper solid kurşunu kullanamayız zaten kullansak bile randımanı olmadıktan sonra bir anlamıda yok ancak buckhammer fena değilmiş elimde bulunsun diye getirtebilirim

Sn Analyzer
Remington Buckhammer'da (Copper Solid gibi) bir tür sabot slug'tır. Dolayısı ile rifled barrel ile kullanılmalıdır. O yoksa en azından rifled choke ile kullanılmalıdır. Smoothbore namlu ile kullanılması durumunda Copper Solid sabotta bahsedilen hususlar aynen geçerlidir.

Saygılarımla

Sn.BlackSea;Özelikle baktım buckhammer kurşun yivsizler için diyor.

http://www. hilalav/default.asp?git=9&urun=1127

Burdan bakabilirsiniz.

Alıntı

Sn Analyzer ,

Buckhammer resminden de görüleceği bir sabot'tur. Sabot olan bir fişek ise adı ne olursa olsun , rifled namlu ile , ya da en azından rifled choke ile atılmalıdır.

http://www.remington.com/products/ammuni...slugs.aspx

When it comes to delivering devastating knockdown power and superior accuracy, no other lead slug offers a more lethal combination than the Remington BuckHammer. Specifically designed for rifled barrels and rifled choke tubes, these high-performance slugs are capable of producing 3-inch or better groups at 100-yards with nearly 100% weight retention and controlled expansion to nearly one-inch in diameter.

Yukarıdaki Buckhammer'ın üreticisi olan Remington'un ifadesidir. Bizim satıcılarımızın (Linkini verdiğiniz satıcıyı tenzih ederim , tanımıyorum kendisini , çok bilgili de olabilir , web sayfasında ifade yanlışlığı da olabilir) her söylediklerine veya her yazdıklarına inanmamak gerekir.

Saygılar

Alıntı

Sevgili dostlar,
Önümüzdeki sezon yaban domuzu avı için 12 çap slug namlulu yeni bir yarı otomatik aldım. Sıfırlama amaçlı bir miktar yerli slug fişek aldım. 20 numaraların gerek saçma, gerekse sluglarından çok memnun olduğum Yavaşçalar marka 12 çap slug fişekler beni hayal kırıklığına uğrattı. Fişek plastiğinin yarısı parçalanarak namluya sıvaşmaktadır neredeyde sadece sarı dip kalıyor ve aşırı sert patlaması nedeniyle 20 fişekten fazlasını atamadım. Omuzumun en az 10 gün iyileşmesi lazım. Özellikle tüfeğinin sağlamlığına çok güvenmiyen dostlarıma tavsiye etmem.
Saygılarımla.
Osman

[Resim: th_P1010703.jpg]

Alıntı

blacksea demiş ki:Sabot olan bir fişek ise adı ne olursa olsun , rifled namlu ile , ya da en azından rifled choke ile atılmalıdır.

Yukarıda yazdığımı görünce , hafif bir kavram kargaşası olmuş gibi , internette birisi okurda kendine ve/veya tüfeğine bir zarar verebilir belki . Bu yüzden bir düzeltme yapayım.

Yeni nesil sabotlar , misal Remington Accu tip (Ben olsam buna Remington Core-lokt'u da dahil ederim) , Winchester Partition Gold , Federal Barnes Tipped ve diğer Barnes'lar - özellikle 1900 fps olanları - sadece rifled namlu ile kullanılmalı , bunlar rifled choke ile dahi kullanılmamalı.

En sağlıklısı kurşun paketinin üzerindeki ibare dikkatlice okunmalı ve uyarılara dikkat edilmelidir. Yerli tüfeklerle sabot atıp , yahu hiçbir sakatlık olmuyor diyen pek çok kullanıcı mevcut olmakla beraber , hiçbir zaman bir sakatlık olmayacağı anlamına gelmez.

Alıntı

ORTAÇ demiş ki:Sevgili dostlar,
Önümüzdeki sezon yaban domuzu avı için 12 çap slug namlulu yeni bir yarı otomatik aldım. Sıfırlama amaçlı bir miktar yerli slug fişek aldım. 20 numaraların gerek saçma, gerekse sluglarından çok memnun olduğum Yavaşçalar marka 12 çap slug fişekler beni hayal kırıklığına uğrattı. Fişek plastiğinin yarısı parçalanarak namluya sıvaşmaktadır neredeyde sadece sarı dip kalıyor ve aşırı sert patlaması nedeniyle 20 fişekten fazlasını atamadım. Omuzumun en az 10 gün iyileşmesi lazım. Özellikle tüfeğinin sağlamlığına çok güvenmiyen dostlarıma tavsiye etmem.
Saygılarımla.
Osman

Sn Ortaç
Önümüzdeki sezon için rastgele ve yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. Yeni tüfeğinizin marka ve modeli nedir acaba , tabii açıklamakta bi mahzur görmezseniz.
Sizi formdan takip ettiğim kadarıyla tabanca atışı konusunda duayensiniz , Sn Üstad sizin isabet konusunda mekanik atış sehpası gibi olduğunuzu belirtmiş idi. Dolayısı ile , fikir belirtmekten imtina ederim ama , domuz için yavaşça yerine Federal (F127RS gibi) veya Remington (Slugger gibi) kaliteli kurşunları değerlendirmenizi , naçizane hatırlatırım.
12 cal. slug atışında 20-30 civarında benim omuzda su koyvermeye başlıyor.

Saygılarımla

Alıntı

blacksea demiş ki:
ORTAÇ demiş ki:Sevgili dostlar,
Saygılarımla.
Osman

Sn Ortaç
Önümüzdeki sezon için rastgele ve yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. Yeni tüfeğinizin marka ve modeli nedir acaba , tabii açıklamakta bi mahzur görmezseniz.
Sizi formdan takip ettiğim kadarıyla tabanca atışı konusunda duayensiniz , Sn Üstad sizin isabet konusunda mekanik atış sehpası gibi olduğunuzu belirtmiş idi. Dolayısı ile , fikir belirtmekten imtina ederim ama , domuz için yavaşça yerine Federal (F127RS gibi) veya Remington (Slugger gibi) kaliteli kurşunları değerlendirmenizi , naçizane hatırlatırım.
12 cal. slug atışında 20-30 civarında benim omuzda su koyvermeye başlıyor.

Saygılarımla

Ata Arms Neo12 Foneks Slug 61 cm, şok dişi açılmış namlu, kinetik. Silahımı alırken bir çok kriteri değerlendirdim. Gerek tecrübe, gerekse kalite yönünden Sayın Celal Yollu ve oğullarına son derece itimadım var. Umarım ki sattığım Remington 870 Slugımı aratmaz.
Marka konusunda size katılıyorum, zaten sıfırlama amaçlı olarak Yavaşçalar aldığımı belirtmiştim. Avda silahımda Federal Power Shock bulunur. Belimde de .357 simit.
Saygılarımla.
Osman

Alıntı

ORTAÇ demiş ki:Ata Arms Neo12 Foneks Slug 61 cm, şok dişi açılmış namlu, kinetik. Silahımı alırken bir çok kriteri değerlendirdim. Gerek tecrübe, gerekse kalite yönünden Sayın Celal Yollu ve oğullarına son derece itimadım var. Umarım ki sattığım Remington 870 Slugımı aratmaz.

Sn. Ortaç, Remington 870'i yerli bir modelle değiştirmeniz baya iddialı olmuş, belli bir atım sonrası görüşlerinizi merakla bekliyorum.

Alıntı

ORTAÇ demiş ki:
ORTAÇ demiş ki:

Ata Arms Neo12 Foneks Slug 61 cm, şok dişi açılmış namlu, kinetik.

Sn Ortaç ,
Ata'nın ilk kinetik tüfeği , bildiğim kadarıyla. Henüz inceleme fırsatı bulamadım ama çok olumlu şeyler duydum.
Kullandıkça edineceğiniz izlenimleri paylaşmanızı ben de merakla bekliyor olacağım.
Tekrar hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Saygılarımla

Alıntı

blacksea demiş ki:
ORTAÇ demiş ki:
ORTAÇ demiş ki:

Ata Arms Neo12 Foneks Slug 61 cm, şok dişi açılmış namlu, kinetik.

Sn Ortaç ,
Ata'nın ilk kinetik tüfeği , bildiğim kadarıyla. Henüz inceleme fırsatı bulamadım ama çok olumlu şeyler duydum.
Kullandıkça edineceğiniz izlenimleri paylaşmanızı ben de merakla bekliyor olacağım.
Tekrar hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Saygılarımla

Sayın Blacksea,
Ata olarak evet ilk kinetikleri, ancak Vursan olaran Türkiyede ilk kinetik yarım otomatik av tüfeğini geliştiren gurup Vursanı İtalyanlara (Beretta) sattıktan sonra ilk dizaynlarını daha da geliştirerek Ata Arms markasıyla piyasaya sundular.
Deneme atışlarını yaptım, ancak tam bir yorum yapabilmek için türlü iklim şartlarında ve çeşitli marka fişeklerle test etmem lazım. Silahın işkence testlerine şahit olmuştum, binlerce fişeği sorunsuz yaktılar. Ancak tekrar ifaade etmek gerekirse, silah rüştünü gerçek av şartlarında ispat etrmelidir.
Saygılarımla.
Osman

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi