Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RUGER P 85
Bu da benim emektar Ruger P 85, bendeki 18 yıllık mazisinde, fotolarda da görüldüğü gibi boyasındaki yıpranmalar dışında kusursuz olarak calışmaktadır. Herhangi bir parça değişimi veya tamirat görmemiştir. Bu güne kadar kaç adet atış yaptığımı bilemiyorum fakat kesin olarak bildiğim görevini her zaman sorunsuz olarak layıkı ile yerine getirmiştir.

Orjinal kabzeleri durmaktadır, üzerinde takılı olan Selman ı bir kaç ay önce denk geldi alıp taktım, silahta fena da durmadı gibi. Şarjör kapaklarınıda plastik olanlar ile değiştirmiştim, Cz 75 e göre olan kapakların deliklerini biraz büyütünce fotolarda görüldüğü gibi şarjöre uyuyor.

Ruger ile ilgili konularda da yazıldığı gibi biraz kaba görünüşü ve çok fazla olan tetik boşluğu dışında kusur bulunamayacak, piyasada kalitesine göre çok ucuz sayılabilecek fiyatlarda bulunabilen bir silah.

[Resim: img0665k.jpg]

[Resim: grnt167.jpg]

[Resim: grnt166b.jpg]

[Resim: grnt171.jpg]

[Resim: grnt170u.jpg]

[Resim: grnt169.jpg]

[Resim: grnt054.jpg]

Alıntı

Silaha şu an herhangi bir işlem yaptırmayı düşünmüyorum fakat yaptıracak olsam ilk olarak kapak takımını mat krom kaplama, gövdesinin ise dıştan görünen kısımlarının boyasını aldırmak sureti ile alaşım gövdeyi kendi parlaklığı ile bıraktırırım.

Resimlerin devamı.

[Resim: grnt031na.jpg]

[Resim: grnt037r.jpg]

[Resim: grnt045.jpg]

[Resim: grnt049r.jpg]

Alıntı

Genellikle, polis memurlarının kılıflarında gördüğüm dev tabanca bu.Oldukça sağlam görünüyor..

Alıntı

ashes demiş ki:Genellikle, polis memurlarının kılıflarında gördüğüm dev tabanca bu.Oldukça sağlam görünüyor..

Sn. ashes bu tabir biraz abartılı da olsa oldukça hoş olmuş. Rugerler oldukça uzun zaman önce standart dışı olarak kullanımdan kaldırldı, fakat halen silahını seven polisler Rugerlerini değiştirmemiş olup bu devi halen kılıflarında görmekteyiz.

Bencede şu an verilen yerli silahlardan çok daha üstün silahlar, bu arada iriliğine rağmen Cz, BHP gibi bir çok silahtan daha hafiftir. Saygılar.

Alıntı

Sn.high-66, Ruger sürgülerinin üzerindeki boya, klasik mat fosfat karartma olup, pas ve korozyon direnci çok fazla değildir. Sürgü de paslanmaz çelik değildir. Sizin silahınızın üzerindeki boya da büyük oranda gitmiş durumda. Eğer silahınızı çok iyi koruyucu yağlarla koruyamazsanız, küçük küçük porlanma şeklinde korozyon başlayacaktır. Bu da silahınıza tekrar boya işlemi yapılırken tesviye yapılmasını mecburi kılacaktır ki, bir silahın orijinalliği bozan en önemli işlemlerden birisi de budur.

Silahlara sonradan işlem yaptırmayı ben de çok fazla sevmiyorum, ancak silahınıza şu aşamada güzel kontrastlı bir meneviş veya siyah krom yaptırabilirsiniz, sürgünüzü tesviyeye gerek bırakacak korozyona maruz kalmadan koruma altına almış olursunuz. Çekme kertikleri olmayan Ruger sürgülerine parlak veya mat beyaz krom yapılmasını çok önermem, çünkü gerçekten çok kayganlaşıyor. Gövdeyi ise kesinlikle elletmeyin.

Aşağıdaki konu Ruger ' inize olan sevginizi ve güveninizi biraz daha arttıracaktır diye düşünüyorum;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=113

Saygılar.

Alıntı

Sn.Hight-66,o tabiri mübalağa olarak kullandım,anlayışınız için teşekkürler fakat ''horoz'u'' bile oldukça iri gerçekten.Smile

Alıntı

ashes demiş ki:Sn.Hight-66,o tabiri mübalağa olarak kullandım,anlayışınız için teşekkürler fakat ''horoz'u'' bile oldukça iri gerçekten.Smile

Size katılıyorum emsallerine göre oldukça iri olduğu bir gerçek.

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.high-66, Ruger sürgülerinin üzerindeki boya, klasik mat fosfat karartma olup, pas ve korozyon direnci çok fazla değildir. Sürgü de paslanmaz çelik değildir. Sizin silahınızın üzerindeki boya da büyük oranda gitmiş durumda. Eğer silahınızı çok iyi koruyucu yağlarla koruyamazsanız, küçük küçük porlanma şeklinde korozyon başlayacaktır. Bu da silahınıza tekrar boya işlemi yapılırken tesviye yapılmasını mecburi kılacaktır ki, bir silahın orijinalliği bozan en önemli işlemlerden birisi de budur.

Silahlara sonradan işlem yaptırmayı ben de çok fazla sevmiyorum, ancak silahınıza şu aşamada güzel kontrastlı bir meneviş veya siyah krom yaptırabilirsiniz, sürgünüzü tesviyeye gerek bırakacak korozyona maruz kalmadan koruma altına almış olursunuz. Çekme kertikleri olmayan Ruger sürgülerine parlak veya mat beyaz krom yapılmasını çok önermem, çünkü gerçekten çok kayganlaşıyor. Gövdeyi ise kesinlikle elletmeyin.

Aşağıdaki konu Ruger ' inize oaln sevginizi ve güveninizi biraz daha arttıracaktır diye düşünüyorum;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=113

Saygılar.

Sn. lupus foruma üye olmadan önce uzun bir süre takip ettim, bana silahlar konusunda birçok katkısı oldu. Belirttiğiniz konuyuda incelemiştim, dediğiniz gibi silahım hakkındaki olumlu düşüncelerimi dahada artırdı.

Konunun başındada belirtiğim gibi Ruger ile ne kadar atış yaptığımı bende bilmiyorum, fakat en ufak bir tutukluk dahi yapmadı. Boyası ise zaten ilk aldığım günden beri yeterli değil gibi, uzun zamandır silahın boyası böyle fakat en ufak bir korozyon yok. Silahlarıma fırsat buldukça bakım yaparım.

Sürgüde çekme kertikleri olmasa bile emniyet mandalı bu konuda oldukça kolaylık sağlıyor. Zaten çok yumuşak olan icra yayı silahın manüpilasyonunu çok kolaylaştırıyor, değişik şekillerde tek el ile silah dolduruş yapılabiliyor.

Gövde boyası konusunda şu an herhangi bir işlem yaptırmayı düşünmüyorum, saygılarımla.

Alıntı

high-66 demiş ki:Sürgüde çekme kertikleri olmasa bile emniyet mandalı bu konuda oldukça kolaylık sağlıyor. Zaten çok yumuşak olan icra yayı silahın manüpilasyonunu çok kolaylaştırıyor, değişik şekillerde tek el ile silah dolduruş yapılabiliyor.
İcra yayının bu kadar yumuşak bırakılması da Ruger ' in silahının sağlamlığına duyduğu güvenin bir başka göstergesi.

Omuza vurdurarak sürgü şarj edebilmek çok güzel bir özellik olsa da, bazen kontrolsüz veya çok sert olarak yapıldığında, omuzdan itibaren ön kola kadar eklemelerin hasarlandırılabildiği çok kez görmüş birisi olarak bunu yapmayı çok önermediğimi belirtmek isterim. Bu iş için pantolon kemeri bence en güvenli yol...

Bu arada şunu da belirtmek isterim, eğer silahınız hatırı sayılır miktarda atım görmüşse, bu yayın da değiştirilmesi gerekmektedir.

Saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:
high-66 demiş ki:Sürgüde çekme kertikleri olmasa bile emniyet mandalı bu konuda oldukça kolaylık sağlıyor. Zaten çok yumuşak olan icra yayı silahın manüpilasyonunu çok kolaylaştırıyor, değişik şekillerde tek el ile silah dolduruş yapılabiliyor.
İcra yayının bu kadar yumuşak bırakılması da Ruger ' in silahının sağlamlığına duyduğu güvenin bir başka göstergesi.

Omuza vurdurarak sürgü şarj edebilmek çok güzel bir özellik olsa da, bazen kontrolsüz veya çok sert olarak yapıldığında, omuzdan itibaren ön kola kadar eklemelerin hasarlandırılabildiği çok kez görmüş birisi olarak bunu yapmayı çok önermediğimi belirtmek isterim. Bu iş için pantolon kemeri bence en güvenli yol...

Bu arada şunu da belirtmek isterim, eğer silahınız hatırı sayılır miktarda atım görmüşse, bu yayın da değiştirilmesi gerekmektedir.

Saygılar.

Şu an bunu yapmasamda 10 yıl öncesine kadar bu hareketi çok yapardım, hatta bu şekilde şarjörü tamamen boşaltıp birkaç defa iddia ya girip kazandığımda oldu, bunu şimdide yapabilirim fakat aşırı bir omuz ağrısı çektireceğide yaşım itibarı ile kesin gibi.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi