Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3913 - 3913 TSW
#1
S&W 3913 ile S&W 3913 TSW arasında ki farklılık nedir? Namlu altında ki picatinny rail dışında bir farklılık var mıdır? Eni aynı mıdır yoksa tactical versiyon biraz daha kalın mıdır? Son olarak tactical picatiny rail çıkartılabilir mi?

Saygılarımla,
 
Alıntı

#2
Arthur demiş ki:S&W 3913 ile S&W 3913 TSW arasında ki farklılık nedir? Namlu altında ki picatinny rail dışında bir farklılık var mıdır? Eni aynı mıdır yoksa tactical versiyon biraz daha kalın mıdır? Son olarak tactical picatiny rail çıkartılabilir mi?

Saygılarımla,

Arthur demiş ki:S&W 3913 ile S&W 3913 TSW arasında ki farklılık nedir? Namlu altında ki picatinny rail dışında bir farklılık var mıdır? Eni aynı mıdır yoksa tactical versiyon biraz daha kalın mıdır? Son olarak tactical picatiny rail çıkartılabilir mi?

Saygılarımla,


TSW ;
* Sürgü taşıyıcı ön gövde kızakları ve bunların sürgü içerisindeki yatakları daha geniştir.
* Daha sıkı sürgü-gövde-namlu toleransları vardır.
* Atım yatağının içerisinin yukarıdan bakılarak gözle görülebildiği bir deliği vardır.

Ve son olarak taktik aparat rayı çıkarılabilir. Cool

Aşağıdaki linkteki modeller aynı olmamakla birlikte biraz daha ayrıntılı fikir verecektir.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...hp?tid=525

Saygılar.
 
Alıntı

#3
Sn: Lupus çok teşekkür ederim. Zaten 59XX karşılaştırmanız oldukça yardımcı oldu. Merakım tek sıra şarjörlü ve daha ince bir tabancada bu kalınlık farkının ne kadar olacağı idi.
Aşağıda ki dokumandan edindiğim bilgi kadarı ile 3913 TSW'nin kalınlığı 0,9 inch yani yaklaşık 2,286 cm.
Tetik çekiş ağırlıklarına baktığımda da SA modunda 3 lb yani yaklaşık 1,36 kg olduğunu gördüm. Aradığım özelliklerden biri olan emniyet menivelasının horozu emniyetli bir şekilde indirme özelliği de olduğu için, bu ince silahtan edinmeyi düşünmekteyim.
Eğer alırsam mutlaka fotoğraf ve kişisel izlenimlerimi paylaşacağım.

http://www.rohrbaughforum.com/sw3913tswreview.pdf

Saygılarımla,
 
Alıntı

#4
Sn.Arthur, yurt dışındaki yayın ve forumları takip ettiğinizi biliyorum, bu nedenle SW 39XX serisi silahların taşıma silahı kategorisinde edindiği yeri size ayrıca izah etmenin yersiz olduğunu düşünüyorum.

Ancak Sn.melihaga geçenlerde MKEK ' den son dönemde alınmış ve aynı 3913 TSW gibi alüminyum alaşım gövdeli olan bir 5903 ' 1ün gövde sürgü taşıyıcı kızaklarında anormal düzeyde bir aşınma ve kaplamada atmalar olduğunu söylemiş, ilk fırsatta bunu forumda da paylaşacağını belirtmişti. Açıkçası ben de bu geri bildirim ayrıntıları merakla beklemekteyim.


Saygılar.
 
Alıntı

#5
Sn. Lupus diğer yabancı forumlardan takip edebildiğim kadarı ile Tactical modellerin sürgü raylarının ekstra yağlanmasının önemli olduğunu okumuştum. Sanırım çok ince bir tabaka gres vs. fazla akışkan olmayan bir yağlayıcı kullanmak gerekecek. Eğer alırsam (halen kararsızlığım sürmekte) bu bölgeye özen göstermeye ve sonuçları paylaşmaya çalışacağım.

Saygılar,
 
Alıntı

#6
Sayın Arthur,

Bu silah seçimini ne yaptınız acaba? Açıkcası bu modelden bende almayı düşünüyorum ve çok kararsızım. Benim beğendiğim model 5906 idi ama taşıma için bunu kimse önermedi. Bende aynısının biraz küçültülmüşünü almayı düşünüyorum. Taşımak için de ideal bir silah herhalde diye düşünüyorum. Malumunuz MKE'de de çok fazla alternatif yok. Elde kalanlar mevcut şu anda.
 
Alıntı

#7
Sn. Seyhan, MKEK'ya gidip vitrinde 3913 TSW'yi gördüğümde, görsel olarak bir hayal kırıklığına uğradım. Daha önce elime aldığım ve hatta atış yaptığım 3913 gibi değildi. Sürgünün altında ki bölüm, soluk gri rengi ile adeta bakalit gibi duruyordu. Taşıyacağım tabancayı, "sevmem" gerektiğini düşündüğümden vazgeçtim. MKEK'ya giderken aklımda olan diğer tabanca ise CZ 75B'ydi. Gidip CZ 75B'yi aldım. Seçimimden oldukça memnunum. Eğer TSW olmayan bir 3913 beni MKEK vitrininde bekliyor olsaydı sanırım 3913'ü almıştım...
Tüm bu yazdıklarımın şahsi ve tek taraflı değerlendirmeler olduğunu lütfen gözönüne alınız.

Saygılarımla,
 
Alıntı

#8
Değerli Forumdaşlar,

Taşıma silahı olarak SW 3913 veya 3913 TSW almayı düşünüyorum. Bu model üzerinde yoğunlaşmamda öne çıkan nedenler öncelikle silahın ebatları dolayısıyla gizli taşımaya uygun olduğunu düşünmem ve atım yatağı dolu haldeyken emniyetli şekilde horozunun düşürülüp taşınabilmesi oldu.

Karar vermekte zorlandığım konu ise 3913 ile aynı silahın TSW modeli arasındaki fiyat fayda oranı oldu. Açıkçası aksesuar rayının bir önemi olmayacak ve muhtemelen aldıktan sonra sökülebilir aksesuar rayını hemen çıkartacağım. Forumda yaptığım incelemelerde TSW nin normal modele göre atış hassasiyetinin daha iyi olduğunu ve bunu sağlayan mekanik ayrıntıları okudum

Silahı genelde taşıma silahı olarak kullanacağım ve tabi ki bir poligon tabancası almadığımı bilerek alıyor olacağım. Yine de poligonda geçirilen zamanda keyifli bir silah olmasını arzu ediyorum. Mesela halen kullandığım SW model 10 snub nose bir atış silahı olmasa da tetik ve atış hassasiyeti ile 10-15 mt lerde keyifli atışlar sağlıyor.

İki silah arasındaki fiyat farkı yaklaşık 2000 - 3000 TRL arasında. Yukarıda sıraladığım nedenler çerçevesinde bu farka değer mi değmez mi ? sizlerin ve özellikle de bu silahları kullanmış forumdaşların görüşlerini alabilir miyim.

Teşekkürler,
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi