Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ Sevgimin Nedeni
Sn. Lupus

Güzel açıklamalarınız için öncelikle teşekkürler.

HK P7 M13 bir zamanlar kara kara satın alıp almamayı düşündüğüm bir tabancadır. Muazzam avantajları yanında dezavantajlarıda barındıran bir silah. Gaz silindirli sürgü kilit sistemi ve genel tasarım özellikleriyle hayranlığımı kazanırken, gene gaz silindirinin hızlı kirlenmesi ve buna bağlı olarak yükselen temizlik/bakım frekansı ve silahın aşırı ısınması problemleri (m4/m16 lar ile benzer bir problem) bu silahı satın almakta düştüğüm ikilemin başında geliyor.

Ama her şeye rağmen hk p7 m13 ün tam bir koleksiyon tabancası olduğuna inanıyorum.

Glock almamın başlıca sebeplerinden biri en az 1000 atışta temizlik/bakım gerektiren bir tabancaya sahip olmaktı. Ama gözüm g19 un yanına bir h&k p7 koymakta kalmıştır doğrusuSmile

Saygılar

Alıntı

Sn. Lupus
Uzun ama keyifli yazınızı bir roman havasında soluksuz okudum,çok değerli bilgiler.Emeğinize sağlık saygılar.

Alıntı

Şimdi TT.C'nin sayın CZ sevenleri, şimdi size bir sorum olacak aranızda kaç kişi Sig P-210 seviyor?

Alıntı

Amca demiş ki:Şimdi TT.C'nin sayın CZ sevenleri, şimdi size bir sorum olacak aranızda kaç kişi Sig P-210 seviyor?

Sn Amca bence sevmeyenleri sorun belki bir iki kişi çıkabilir...Big Grin

Alıntı

Ağam aslında kaç kişi sevmiyor diye mesajı yazdım sonra her halde düşük cümlenin etkisiyle pek mantıklı gelmedi kaç kişi seviyor diye değiştirdim.

Bu mesajıda atmamın amacı sizler daha iyi bilirsiniz ama Cz-75'in Sig P-210'un küçük kardeşi olmasından dolayıdır.

Alıntı

Sayın LUPUS, inanınız bende CZ'Yİ seviyorum; ama bir kaç küçük handikapla... 1.si: Kızağı çekerken lakluk diye çıkardığı itici sesi... 2.si: Şarjörün tam oturmayışı (maksatlı olduğunu elbette biliyorum) 3.sü: Kabza da kaymayı önleyici çentiklerin hemen-hemen tüm tabancalarda olmasına karşın, CZ'NİN bunu önemsememiş olmasıdır (CZ75 B)... YOKSA, gerçekten hem güvenli bir sistematiği var; hemde estetiği hafiften enli olmasına rağmen (Browningle mukayese edildiğinde) gerçekten pürüzsüz diyebiliriz...

Alıntı

Sayın lupus, çok doğal olarak ben sizi tanımam sizde beni... Yalnız şu varki sitede dominant olduğunuz ve konunuzda otorite olduğunuz vaka. Dikkat ediyorum genelde herkesin her düşümüne yanıt vermişsiniz. Acaba kime yanıt verip vermemek konusunda güdtüğünüz bir özel durum mu var?.. Günlerdir sözlerime cevaz vermek gereği duymamışsınız merak ettim hani... Acaba konu mu çok bayat yoksa başka bir sebep mi vardır. Teşekkürler

Alıntı

Sn Jandarma, ben ortada bir soru göremiyorum ki Sn Lupus cevap versin, herkes gibi siz de oraya fikrinizi yazmışsınız...

Ayrıca Sn Lupus bu forumdan maaş almıyor ki her noktayı görevi olarak okuyup uğraşsın gözden kaçan yerler de olabilir, birkaçgün foruma girememek de...

Alıntı

(16-03-2011, 01:11 AM)(E)jandarma demiş ki: Sayın LUPUS, inanınız bende CZ'Yİ seviyorum; ama bir kaç küçük handikapla... 1.si: Kızağı çekerken lakluk diye çıkardığı itici sesi... 2.si: Şarjörün tam oturmayışı (maksatlı olduğunu elbette biliyorum) 3.sü: Kabza da kaymayı önleyici çentiklerin hemen-hemen tüm tabancalarda olmasına karşın, CZ'NİN bunu önemsememiş olmasıdır (CZ75 B)... YOKSA, gerçekten hem güvenli bir sistematiği var; hemde estetiği hafiften enli olmasına rağmen (Browningle mukayese edildiğinde) gerçekten pürüzsüz diyebiliriz...

Pardon burada soru nerededir; ben göremedim?

Saygılarımla...

Alıntı

Soru olarak değil tabi... Üç veya daha fazla tespitime binaen karşılıklı örtüşme veya ayrışma babında değerlendirme beklentisi içinde olduğumu düşündüğümü varsayarsak; belki bir paylaşım yapmak gereği duyar diyedir. Elbette direkt olarak sual yok. Zaten kim direkt olarak soru soruyor ki ALLAH AŞKINA...

Neyse kimseyi germek gibi bir niyetim yok yazmadım sayın olmaz mı?... Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi