Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKE POLİGON FİYATI
(12-11-2015, 10:02 PM)_burakko_ demiş ki: Sn.İlbay,

Dün oradaydım. Dışarıdan gelenleri kabul etmedikleri gibi yeni tabanca alanlara da 1 dakikadan fazla süre ayırmıyorlar zaten.

Kapatsınlar şu poligonu da onlar da rahat etsin bizler de. Belki onlar kapattığında bu alandaki eksikliği giderecek bir girişimci çıkar. Görünürde poligon mevcut ama biz silahseverler için zahiri....

Saygılarımla.

Alıntı

Teşekküler Sayın Alone61,

Ben de hafta içi oradaydım.

Sanırım bana torpil geçildi.
Yeni aldığım silahla (Zig M1 9mm) bir kutu mermi attım.

Aslında başta 15-20 tane demiştim ancak sonra 9ar 9ar ekleyerek devam ettim (şarjör kapasitesi 9 adet ne yapalım Smile ) . Arkadan gelenler olmasa bir kutu daha eklerdim kesin.

Hatta kendi istihkakımı kullanmadım, adedi 1.5TL den poligon mermisi kullandım.
Ne ilginçtir ki denemek için kendi istihkakımızı tüketmemiz gerektiğini düşünmüştüm.
Yanıldığıma sevindim.

Yeni aldığı silahı deneyecek forumdaşların bilgisine : Giriş ücreti olarak 20TL ödeniyor.

Birde ara not iletmek istiyorum:
Bu poligonda atış yapanlar görmüştür. Atış bankosunun hedef doğrultusunda 3-4 metre ötesinden başlayarak yere / tabana çakılan mermilerin bıraktığı yüzlerce iz var. Sanki inanlar asılı hedefe değilde yere ateş etmişler gibiydi.
Hani 20-25 metre mesafede yerdeki mermi izi acemiliğe verilir anlarım ama bu nasıl yorumlanır bilemiyorum.

Alıntı

Sayın İlbay; siz söyleyince benimde aklıma ilk poligon deneyimim geldi. Smile Güya nişan alıyorum diye ilk mermilerin çoğunu yere atmışım ki hiç farkında değildim. Doğru nişan almayı bilmeyince namlunun düştüğü fark edilmiyor sanırım. İlgisiz ilgili " hocam yere gidiyor " diye uyarmasa keyifli keyifli yere atacaktım herhalde hepsini..

Alıntı

Smile
Anlıyorum Sn. binajwaad.
Hepimizin çeşitli acemilikleri olmuştur mutlaka.

Ben bu kadar yakında, 3-4 metre mesafede, yerdeki izleri görünce eğitmen-gözetmen tarafından doldurulup kurulan ve banko üzerine bırakılan silahın atıcı tarafından alınırken veya hedefe kaldırırken tetik disiplinine uymayıp kazaen tetik düşürülmesine yormuştum.

İyi günler.

Alıntı

Gittiğim bir polis okulu poligonunun tavanında yüzlerce mermi izi gördükten sonra bunlara şaşırmıyorum artık.Shy

Alıntı

Sevgili arkadaşlar geçen hafta MKE poligonuna gittim fakat dışarıdan atışa gelenler için kapalı olduklarını yalınız yeni silah alanlara silahı denemek için atış yaptırdıklarını söyledi. Ayrıca savcılık kararı ile kapalı olduklarını söylemeyi de ihmal etmedi kapıdaki güvenlik görevlisi.

Alıntı

Yaşanan intihar vakalarına atıfta bulunularak '' Savcılık Kararı '' beyanı biraz abartılı olmuş. Vuku bulan intihar vakalarının hepsinde savcılık makamı takipsizlik kararı vermiş, personel kurum içi soruşturmadan bayılmıştı...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
06Fn1922
(10-02-2016, 10:25 AM)raskolnikov demiş ki: . Ayrıca savcılık kararı ile kapalı olduklarını söylemeyi de ihmal etmedi kapıdaki güvenlik görevlisi.

Poligon kullanımının engellenmesine yönelik bu akıl ve izan dışı kararın, makul gerekçelerle savunulması mümkün olmadığından, güvenlik görevlisine atış için gelen vatandaşlara böyle bir açıklamada bulunması söylenmiş olabilir.

İzahtan varestedir ki, suç işlenmesi üzerine başlatılan bir soruşturma kapsamında, olay yeri incelemeleri için uygulanacak geçici tedbirler müstesna olmak üzere, Cumhuriyet Savcılığının poligonların kapatılmasına karar vermek gibi bir yetki ve görevi bulunmamaktadır.

Tamamen MKEK içi idari bir tasarruf ile gerçekleştirilen keyfi ve sorumsuzca bir uygulama...

Alıntı

Son durum ne bilgisi olan var mı? Cuma günü 2 3 kez aramama rağmen bir türlü ulaşamadım.

Alıntı

(21-08-2016, 03:09 PM)yldrm06 demiş ki: Son durum ne bilgisi olan var mı? Cuma günü 2 3 kez aramama rağmen bir türlü ulaşamadım.

Bence fazla heveslenmeyin Sn yldrm06. Yeni aldığım bir bilgiye göre şehirler arası yol belgesi düzentebiliyormuşuz. Ben Konya daki poligon için yol belgesi düzenletip orada atış yapmayı düşünüyorum(Tabi hızlı trene binerken silah naklinde sıkıntı çıkarmazlarsa). Size de bunu tavsiye ederim. Bu arada daha önceden yazmış olduğum '' dağlara babam dağlara'' içerikli kanun dışı mesajım için herkesten özür dilerim. Silah sahibi olup para verip mermi aldıktan sonra bir kez bile deneme atışı yapamamanın verdiği üzüntüyle yazılmış bir mesajdı. Sevgili forum üyeleri MKEK veya OYAK atış poligonları ile ilgili bir gelişme olursa forumda paylaşmanız çok güzel olur. 
Saygılarımla... 

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi