Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAMBIN & THEATE, LIEGE
[Resim: i721859_dscn2910.jpg]

[Resim: i721860_dscn2912.jpg]

[Resim: i721861_dscn2913.jpg]

[Resim: i721862_dscn2933.jpg]

[Resim: i721863_dscn2942.jpg]

[Resim: i721864_dscn2957.jpg]

[Resim: i721865_dscn2927.jpg]

[Resim: i721866_dscn2924.jpg]

[Resim: i721867_dscn2929.jpg]

[Resim: i721868_dscn2932.jpg]

[Resim: i721869_dscn2917.jpg]

[Resim: i721870_dscn2943.jpg]

[Resim: i721871_dscn2944.jpg]

[Resim: i721872_dscn2948.jpg]

Alıntı

Sn. Lupus, bu tüfek hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz? Resimlerden damascus namlu, Liege yazısından da Belçika üretimi bir çifte diye düşündüm.

Alıntı

Sn Lupus,

Çok güzel bir tüfek. Çok ince ve abartısız İngiliz stili gravür hem hiç sesini yükseltmeden "Ben buradayım" diyor hem de o ince bülbül yuvası damas namluya ne kadar da güzel refakat ediyor. Neredeyse aynı güzellikteki çantası da sanki ağızdan dolma bir çifte için yapılmış gibi. Avrupa tüfek çantalarının her bir aksama göre şekillendirilen yuvaları eksikleri affetmiyor.

Tanrı sahibine bağışlasın. 16 numara fişeklerin kolay bulunmadığı bu günlerde hele NITRO veya PV damgası olmadığına göre 1. Nevi Karabarut bulup hassasiyetle doldurmak gerekir fişeklerini. Tabii atmaya kıyabilinirse.

Saygılar,

alikozanoglu

Alıntı

Bu ve bunun gibi güzelleri ne zaman görsem ve elime alsam,bulunduğumuz çağdan ve şimdinin uydurma teknolojisinden nefret ediyorum.Elinize sağlık üstad,işçiliğin ne olduğunu gayet güzel anlatan bir paylaşım.Horozunun biri diğerinden farklı, acaba sonradanmı değiştirilmiş?
Saygılar.

Alıntı

Sn.RADİUS, bu tüfeğin başına gelen, pişmiş tavuğun başına gelmez. Bu tüfekten yaklaşık olarak 6-7 yıl önce haberimiz oldu. O zaman bu tüfeğin gerek kutusuna, gerekse de kendisine bakmaya kıyamazdınız. Ayrıca tüfeğin tüm takımları da tamdı. Tüfeğin ilginç bir hikayesi var, ancak kesin kaynaklardan teyid edemediğim için şimdilik paylaşmak istemiyorum, ancak sadece bu atölyeden çıkmış çok nadide bulunan bir parça olduğunu söylemekle yetinmek istiyorum.

Bu tüfek Huğlu Kooperatif tarafından sürekli olarak fuarlara götürülmüş. Her bir yere götürüldüğünde de tüfeğin ya bir yerini kırmışlar, ya bir parçasını kaybetmişler veya cebellezi yapmışlar...Sad . Tüfeğin dipçiği bir kez de sahipleri tarafından kırılmış ve maalesef Huğlu'da Abdullah Kara gibi bir usta dururken, sırf ucuz işçilik yaptırmak için Üzümlü ' deki bir kabzımala dipçik yaptırılmış. Silahın horozunun başına da maalesef benzer bir hadise gelmiş. Sn.Göktuğ ile bu tüfeği tekrar gördüğümüzde rsmen ikimiz de ağlamaklı olduk...Memleketimiz silahseveri, üreticisi ve ustalarının zihniyetini gösteren acı bir örnek...Sad

Saygılar.

Alıntı

Sayın Lupus bu degerli silaha talibim .Hem silaha hakettigi degeri gösterir hem kıymet bilmezleri silahtan kurtarırım.Tabiki satmayı düşünürlerse.

Alıntı

yagız kagan demiş ki:Sayın Lupus bu degerli silaha talibim .Hem silaha hakettigi degeri gösterir hem kıymet bilmezleri silahtan kurtarırım.Tabiki satmayı düşünürlerse.
Satmayı düşünüyorlar, ancak İstanbul'da bir Yahudi esksperin silahın orijinal haline biçtiği fiyatı söylesem, gözleriniz yuvalarından fırlar...Cool Ancak silah bu hale geldikten sonra ne eder, işte orasını yine Mişon Efendi bilir, sonuçta bu işin uzmanı onlar...Big Grin

Alıntı

Robust çiftelerin benim gözümde çok ayrı bir yeri vardır,geçen gün babasından kalma bir 226 robustun oğlunca yaptırılmış,yeni dipçikli,yeni mat krom boyalı o güzelim menevişsiz halini görünce ağlamaklı oldum.Dediğiniz kabzımalların eseriydi bu silahtaSad

Alıntı

Tufegin aynisini Bruksel'de ki muzede tertemiz kutusunda gormustum. Dakikalarca basindan ayrilamayip resmen camin uzerine yatip bakmistim. Icimden " Bir hayir sever bana boyle bir tufek verse olene kadar duacisi olurum. " demistim. Sonra bana tuhaf tuhaf bakan gorevli ve esimin " adam o kadar yaklasmamani istiyor " demesiyle biraz geri cekilmistim Smile

Alıntı

Umarim en azindan bu saatten sonra kiymetini bilirler.

Sevgi ve Saygi ile...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi