JERICHO 941 FB CHROME
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JERICHO 941 FB CHROME
Güncel silahlar içerisinde fiziki yapısını çok beğendiğim silahlar arasında 941 FB'ler. Sıkça karşılaştığımız sorun bildirimleri olmasa bir tane çokdan edinmiş olurdum heralde. Özellikle benim gibi taşıma amaçlı çelik silah sevenler içinde rakam olarakda en iyi alternatif görünüyor. Birde Cz Compact var ama o bu kadar taktikal durmuyor. Smile

Saygılar.

Alıntı

CoolSayın Lupus delme testi olayını özetlemiş,kendisine teşekkür ederim.Ancak çelik levhaların kalınlığını levhanın sertliğini dikkate alarak 1.5 -2-2.5-3 mm gibi (ortalama 2mm) düşünülebilir. Cool

Alıntı

Daha önce yapacağımı söylediğim sac delme testini bu gün yaptım. Bu test için Niğde'li bir hurdacı yerine sanayiden hiç kullanılmamış 3 mm lik güzel bir sac levha temin edildi, testte kullanılan silahlar ise

1-Cz 75 B
2-Sarsılmaz Kılıç 2000
3-Jericho 941 FB
4-Ruger P85
5-BHP mk ll
6-Cz 75
7-S S P-228

Aşağıdaki resimde teste sonradan katılan P 228 ve Cz 75 yok

[Resim: 11e13c52.jpg]

İlk önce 15 metreden 2 şer atış yapıldı, neticede yukarıdaki silahlardan hic biri sacı delemedi.

[Resim: 26bfea3f.jpg]

Daha sonra 10 metreden Ruger, Jericho, p 228, cz 75, ve BHP ile birer atış daha yapıldı, yine sacı delebilen çıkmadı.

[Resim: ee01f6b1.jpg]

P 228 inde dahil olduğu bir kare.

[Resim: 49b22921.jpg]

Alıntı

Neticede bir süzgeç elde edemedim ama aşağıdaki gibi güzel çiçeklerim oldu, saygılar.

[Resim: a1b42b00.jpg]

Alıntı

10 metreden Cz nin deleceğini ümit ederdim. Gerçi kullanılan mühimmatda sağlam ama. Sanıyorum 10 metreden daha kısa mesafeye güvenlik nedeni ile atış yapmadınız ?

Alıntı

F.T. demiş ki:Sanıyorum 10 metreden daha kısa mesafeye güvenlik nedeni ile atış yapmadınız ?
+ 1, Sn.high-66 aslında içinizde gözlük kullanan ve şapka dahil tüm kıyafet giyen birisi 5 m mesafeye kadar inebilirdi. Ancak saç da saç, sonuçta 3 mm gerçekten iyi bir kalınlık. Keşke elinizde bir adet de 4 '' .357 revolver olsa idi, o zaman çalışma çok daha eğlenceli bir hal alırdı diye tahmin ediyorum...Çünkü .357 magnum yumuşak uçlu olmasına rağmen Jericho FB ve Glock 19' un çok zorlayıp ancak delemediği çelik bir direği hedef asma-sabitleme çuhası gibi delip geçmişti...Cool

Sn.high-66, fırsat bulursanız aynı saça gerekli tedbirleri alarak 5 m ' den bir test yapmanızı istirham edeceğim. Eğer bu mesafeden de başarı sağlanamazsa, bu durumda gerekli süzgeçi elde edebilmek için sanırım 2.5 mm kalınlığa düşmeniz gerekecek...Cool

Saygılar.

Alıntı

Bu arada aşağıdaki resim CZ 75 ve klonlarının ülkemiz piyasasını ne kadar domine ettiğinin güzel bir göstergesi olmuş...

1. CZ 75 B,
2. Sarsılmaz Kılınç 2000 Standard,
3. Jericho 941 FB Chrome.

[Resim: 5aa7a3c9.jpg]

Alıntı

F.T. demiş ki:10 metreden Cz nin deleceğini ümit ederdim. Gerçi kullanılan mühimmatda sağlam ama. Sanıyorum 10 metreden daha kısa mesafeye güvenlik nedeni ile atış yapmadınız ?

Evet daha yakından atış yapmak güvenlik açısından sıkıntı yaratabilirdi, testte kullanılan silahların levha üzerindeki etkileri hemen hemen birbirine yakı gibi, ancak Jericho, Cz ve Ruger biraz daha etkili gibi geldi bana, saygılar.

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.high-66, fırsat bulursanız aynı saça gerekli tedbirleri alarak 5 m ' den bir test yapmanızı istirham edeceğim. Eğer bu mesafeden de başarı sağlanamazsa, bu durumda gerekli süzgeçi elde edebilmek için sanırım 2.5 mm kalınlığa düşmeniz gerekecek...Cool

Saygılar.

Bu testi yinelersem 2 veya 2.5 mm ile yapacağım, aynı saca 5 metreden de deneme yaparım ancak kullandığımız sac hurda olmadığı için baya dayanıklı çıktı. Smile bu arada kullanılan mermiler 2009 MKE idi, saygılar.

Alıntı

Ellerinize sağlık Sn.High-66.
Biz de Sn.Kararsız'ın fikri üzerine iki hafta öncesinde gittiğimiz atışta şu an kodunu bilmediğim hardox çelik levhalara atış yapmıştık.
Hem .357 win mermilerin, hem de 9mm çekirdeklerin yapışıp kaldığı levhalar bir ara Sn.Kumpas'ın tek kırma .36ga ile delinince ağzım açık kaldım Big Grin
Saygılar,
TT

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi