JERICHO 941 FB CHROME
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JERICHO 941 FB CHROME
Sayın High 66 eğer yedek şarjörü yoksa 0312-3090040 nolu telefonu arayın,Emre Bey var orada o size yardımcı olur.(Elsint Aş ithal yapan firma)

Alıntı

hedonist demiş ki:Sayın High 66 eğer yedek şarjörü yoksa 0312-3090040 nolu telefonu arayın,Emre Bey var orada o size yardımcı olur.(Elsint Aş ithal yapan firma)

Sn. Hedonist ilginiz için sağolun, konu başındaki ilk fotoda da görüldüğü gibi siyah renkli bir adet daha şarjör mevcut.

Alıntı

KUBİLAY demiş ki:Sn; high-66 içinde Bhp olan bir deney yapın lütfen ve neticeyi bizede aktarın.Ben 5906,Sig228 ve Bhp ile kütük testi yapmıştım.Her seferde Bhp önde olunca çocuk gibi seviniyordum.Nede olsa silah büyük adam oyuncağı.Jerichonuz yolda kalırsa bildirmekten kaçınmayın biz Bhp severlerde sevinelim Smile Kazasız belasız kullanmak nasip olsun. Saygılarımla..

Bu denemeyi yaptığımda muhtemelen BHP, Cz 75 b, Jericho 941 fb, Ruger P 85' in yanında yerli olarak ta muhtemelen Sarsılmaz ın bir modeli kesin olur. Bunların yanına sahibi müsait olurse birde Stoger Cougar ilave olabilir. Saygılar.

Alıntı

hedonist demiş ki:Sayın High 66 eğer yedek şarjörü yoksa 0312-3090040 nolu telefonu arayın,Emre Bey var orada o size yardımcı olur.(Elsint Aş ithal yapan firma)
Sn.hedonist, bu silah da o dönem gelen tüm Jerciho'lar gibi tek şarjörlü olarak gelmişti. Silahın ilk sahipleri ya yedek bir şarjör alma ihtiyacı hissetmemişler, ya da silah buraya gelirken tedarik edilen yedek şarjör alakonmuştu. Arkadaşımız da bir Kaptırmaz Hançer ile ilk şarjörü yedeklemişti. Silahın yanındaki krom kaplı olan şarjör IMI kutusundan çıkan şarjör, siyah olan ise yanlış hatırlamıyorsam Kaptırmaz şarjörü...

Jericho şarjörüne sadece orijinal şarjör diye saçma sapan bir fiyat isterlerse, Kaptırmaz şarjörlerinin birebir tüm fonksiyonları ile IMI / IWI üretimi silahlarda kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken şey en fazla yurt dışından şarjör yayı tedarik etmek olacaktır.
high-66 demiş ki:
parabellum demiş ki:Lupus Hocam, bu silah tahmin ettiğiniz gibi o silahtır.Günler ne çabuk geçiyor,daha dün gibi, Huğlu'da işlettirmiştik bu güzel SELÇUKLU Kartalı'nı.Sayın high-66 hayırlı olsun ,ağır bir silah olmasına rağmen atışı harikadır.Çünkü,bu silah .41 AE ve .40 SW kalibre için üretilmiştir. Namlu,üst ve alt kızak da .40 kalibreye uygun üretildiği için 9 mm bu silahta, .357 kalibre 686 'da .38 kalibre mermi atmaya benzer.GÜLE GÜLE İYİ GÜNLERDE KULLANIN.

Sn. Parabellum iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Konunun başında da belirtiğim gibi bu silah bana yakın bir akrabamdan geçti, kendisi bir dalgınlık veya ihmal sonucu diyebiliriz, 16. maddeden dolayı ruhsat hakkını kaybetti. Silah şimdilik onun emaneti olarak bende. Yeni silah yasasını bekliyorum, eğer bu yasa ile tekrar ruhsat hakkını alabilirse kendisine devir edeceğim. Silahın bende kaldığı süre içerisinde tabiki ona elimden geldiği kadar iyi bakacağım, silahta birkaç yay değişimi şart. Yazınızdan bu silahın Konya'daki sahibinin siz olduğu anlamını çıkartabilirmiyiz, bu arada kartal gerçekten silaha ayrı bir güzellik katmış, saygılar.
Sn.high-66, bu arada sizin silahınızın eski sahibi Sn.parabellum da değil. Cool . O dönemde kendisinde başka bir Jericho 941 F vardı, o silahın da tetik korkuluğunun ön gövde korkuluğu ile birleştiği alanın sağ kısmına çok daha küçük bir Selçuklu Kartalı vurulmuştu.
high-66 demiş ki:
KUBİLAY demiş ki:''Bu silahla ilgili hatırladığım diğer ayrıntılar, Beretta 92 FS, CZ 75, BHP, SIG Sauer P226, Walther P88 Compact gibi silahların delemediği kalınlıktaki ve mesafedeki bir saç levhayı büyük ağabeyi bir F modeli ve Heckler & Koch ' lar ile birlikte delebilen tek silah olması ve 15 m mesafeye kadar inanılmaz derecede iyi vuruş grupları yapılabiliyor olması idi. İlk saydığım silahlardan sadece BHP 5 m kadar mesafeden o levhayı delebilmişti...''
İyi ki BHP delebilmiş yoksa gücenirdim...Keşke BHP lerde poligon namlulu üretilseymiş..Saygılarımla

Bu denemeyi imkan bulduğumda bende yapmak istiyorum, yalnız bendeki silahların birkaçı daha değişik markalardan oluşacak, en kısa zamanda yapıp sonucu paylaşırım. Yukarıdaki yazıya göre BHP daha yakın mesafeden delebilmiş, Sn. Lupus bu deneme için Saç levha kalınlığı ve mesafe önerebilir misiniz. Saygılar.
Jericho ' lar ve kütük testleri konusuna gelirsek, bu konuda kendileri ile baş edebilen yegane silahlar H&K USP ' ler olmuştur. Jericho 941 FB sadece 89 mm namlusu ile, 125 mm namlulu Beretta 92, 119 m namlulu BHP, 112 mm namlulu P226' yı, 102 mm namlulu SW 5906 ' yı her zaman geride bırakmayı başarmıştır. Bu konuda en başarısız silahlardan birisi de SW 5906 ' dır. Sn.parabellum' un Jericho 941 F'si ise 91 mm namlulu bir H&K USP Compact Stainless zuhur edene kadar, 112 mm poligonal namlusu ile bu konuda uzun bir süre sınıflar üstü bir statüde yer almıştı...Cool Kütük testlerine meraklı arkadaşlara 102 mm poligonal profilli namlusu ile 9x19 mm H&K USP F' i şiddetle tavsiye ederim...Big Grin

O zamanlar bizim üzerinde çalıştığımız levhalarımız, tabi eğer yanlış hatırlamıyorsam ya 2.5 mm ya da 3 mm idi, ancak geçmiş zaman tam olarak emin değilim. Jericho'lar ve H&K ' lar sayesinde üzerinde en fazla çalıştığımız saçı halihazırda Sn.parabellum' un babası yaylada doğal pınar suyu kaynağında su süzgeci olarak kullanıyor...Big Grin

Bu levhaların Niğde ' li hurdacılardan alınması ise kendi başına ayrı bir hikaye; Konudaki Jericho 941 FB ' nin o zamanki sahibi, Sn.parabellum ve ben hurdacılara gidip saç levha almak için bir yere daldık. Tabii tüm silahseverler gibi önce saçları ne için kullanacağımızı söylemeden '' Kardeş bize şöyle şöyle saç levha lazım '' diye lafa girdik. Bizlerden biraz daha genç olan arkadaş ise ısrarla '' Abi ne için kullanacaksanız söyleyin de ona göre bir şeyler bakalım ? '' diye ısrar ettikçe biz lafı oradan buradan dolandırıyoruz...En sonunda '' Kardeş, bizde bir hastalık var, dermanı yok, kafaya da taktık bir şeyler, işte bize bunun için lazım '' diye baklayı ağzımızdan çıkardık. Tabi o andan sonra muhabbetin konusu bir anda değişti, '' Makaralı '' dan girdik, '' Alman Çıplağı '' ndan çıktık...Big Grin

Alıntı

Sn. lupus 3 mm lik saç ile 15 metreden bulabildiğim kadar fazla çeşit silah ile bu denemeyi yapacağım. Sanırım sonunda benimde bir süzgeçim olur.

Alıntı

lupus demiş ki:Bu levhaların Niğde ' li hurdacılardan alınması ise kendi başına ayrı bir hikaye; Konudaki Jericho 941 FB ' nin o zamanki sahibi, Sn.parabellum ve ben hurdacılara gidip saç levha almak için bir yere daldık. Tabii tüm silahseverler gibi önce saçları ne için kullanacağımızı söylemeden '' Kardeş bize şöyle şöyle saç levha lazım '' diye lafa girdik. Bizlerden biraz daha genç olan arkadaş ise ısrarla '' Abi ne için kullanacaksanız söyleyin de ona göre bir şeyler bakalım ? '' diye ısrar ettikçe biz lafı oradan buradan dolandırıyoruz...En sonunda '' Kardeş, bizde bir hastalık var, dermanı yok, kafaya da taktık bir şeyler, işte bize bunun için lazım '' diye baklayı ağzımızdan çıkardık. Tabi o andan sonra muhabbetin konusu bir anda değişti, '' Makaralı '' dan girdik, '' Alman Çıplağı '' ndan çıktık...Big Grin

Tesadüf buradaki hurdacılarda genelde Niğde'li. Silahın o zamanki sahibi olan arkadaşınızın adı soyadı S.. T.. şeklindemi?
Saygılar.

Alıntı

high-66 demiş ki:
lupus demiş ki:Bu levhaların Niğde ' li hurdacılardan alınması ise kendi başına ayrı bir hikaye; Konudaki Jericho 941 FB ' nin o zamanki sahibi, Sn.parabellum ve ben hurdacılara gidip saç levha almak için bir yere daldık. Tabii tüm silahseverler gibi önce saçları ne için kullanacağımızı söylemeden '' Kardeş bize şöyle şöyle saç levha lazım '' diye lafa girdik. Bizlerden biraz daha genç olan arkadaş ise ısrarla '' Abi ne için kullanacaksanız söyleyin de ona göre bir şeyler bakalım ? '' diye ısrar ettikçe biz lafı oradan buradan dolandırıyoruz...En sonunda '' Kardeş, bizde bir hastalık var, dermanı yok, kafaya da taktık bir şeyler, işte bize bunun için lazım '' diye baklayı ağzımızdan çıkardık. Tabi o andan sonra muhabbetin konusu bir anda değişti, '' Makaralı '' dan girdik, '' Alman Çıplağı '' ndan çıktık...Big Grin

Tesadüf buradaki hurdacılarda genelde Niğde'li. Silahın o zamanki sahibi olan arkadaşınızın adı soyadı S.. T.. şeklindemi?
Saygılar.
Doğrudur Sn.high-66. Cool

Alıntı

Benim bütün tanıdığım hurdacılar genelde Niğde'li.Ama kendileri hurda denmesine kızıyorlar.Madenci diyoruz biz.Big Grin

Alıntı

ashes demiş ki:Benim bütün tanıdığım hurdacılar genelde Niğde'li.Ama kendileri hurda denmesine kızıyorlar.Madenci diyoruz biz.Big Grin

Aynen Sn. ashes lafı ağzımdan aldınız, Türkiye ' nin birçok yerinde bu iş Niğde'lilerin tekelinde...

Alıntı

Sn;Lupus bundan çıkarılacak sonuç silahların Poligon profilli oluşu, dolayısı ile kurşun çıkış hızlarının yüksek oluşuna dayandırabiliriz galiba.Yinede bir BHP sahibi olarak sevindim, poligon profilli olmasada diğer mevcut silahlara oranla güçlü ve etkin bir mermi çıkış hızına sahip bir Tabanca.Her ne kadar tetiğini beğenmeselerde ehil ellerde ikna edici seviyelere gelebilen bir alet.Yalnız hiç sevmediğim ve beğenmediğim plastiklere ve tipsiz jericholar karşısında Sad Sad ...tühtüh Sad diyorum..Sayğılarımla..Plastik sahiplerine kastım yok ''Yogurtcu yoğurdum eşki,alma'' demez ..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi